Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 03, 2010 5:31 pm

Задържаха 18-годишен хакер, точил данни от банки

При операция на ГДБОП в София е задържан младеж, който е успявал да проникне в базите данни на банки, застрахователни дружества и големи търговски фирми.

В хода на акцията е претърсен адрес в столицата, който той и други киберпрестъпници използвали, за да атакуват сайтове на финансови институции и големи търговски фирми, съобщиха от пресцентъра на МВР.

Антимафиотите установили, че 18-годишният Д.К. от София е успявал да проникне в системата на въпросните дружества, използвайки SQL Union Injection, което представлява атака на базата данни в сървърна компютърна система чрез специфични команди. Той е разбивал пароли за достъп до служебни пощенски кутии, а след това се опитвал да изнудва титулярите с цел получаване на материална облага.

Хакерските атаки били осъществявани предимно чрез откриване на пролуки в защитата на сайтовете или пропуски при тяхното изграждане. От дома на тийнейджъра е иззета компютърната конфигурация, която използвал за хакерските атаки. Срещу него е образувано досъдебно производство.

Проведената операция е поредния успех по неутрализиране на хакерски атаки към интернет сайтове на държавни и частни организации с цел изнудване или компрометиране на граждани и институции, се казва в съобщението на МВР.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 04, 2010 9:39 am

И едно такова може да ти развали деня ...
Мизерстваща майка продава бъбрека си

07:54 / 04 юни 2010 /
Крайна бедност принуди самотна майка от Пловдив да обяви, че продава единия си бъбрек срещу 5000 евро.

56-годишната Юлия Артинян се грижи сама за 32-годишния си син Калин, който е със 100% инвалидност, съобщи Нова телевизия. Заради непосилен кредит банка ипотекирала жилището им и го продала. От няколко месеца двамата живеят в мизерия в гараж под наем за 130 лв. и се издържат само с месечните социални помощи.

"Искам да си продам бъбрека, да осигуря на детето си нормален живот. Аз съм говорила с моя близка и един вид като попечител ще му стане да го гледа. В Стара Загора има такъв дом, ако нещо стане с мен, да бъде настанен там, но той трябва да има някакви средства", споделя отчаяната жена.

Юлия е безработна от две години. Преди това работила като домакин в хотел на Черноморието. Заради кризата останала на улицата. И в момента търси работа, но заради възрастта й отказвали да я наемат. По-големият й син теглил няколко кредита, но не успял да ги върне и банката взела семейното им жилище.

Калин, който е с психическо заболяване, понякога изчезвал за дни и се налагало полицията да го издирва.

Единствената надежда на майка му е да намери купувач за бъбрека си. Преди време й предложили 7000 евро, но се оказало, че жената, на която бил необходим, е от различна кръвна група и несъвместимостта провалила сделката.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Fri Jun 04, 2010 7:30 pm

http://vbox7.com/play:06cf21ee

Добре бе ваш'та кожа българска! Каква е тая любов към опашките, какво е туй чудо! Втори път правят тоя номер!
Аз лично бях предния път, когато Господарите направиха първия репортаж за тия карти в Пловдив.(чаках 7 часа) Само че тогава поне имаше оправдание - имаше пълно информационно затъмнение и нищо не знаехме за тия карти.

Сега обаче тия оправдания нямат. Всички студенти и ученици в Пловдив знаят, че картите се издават всеки ден! За какво им е да се редят на огромни опашки? Защо задължително на 1-ви трябва да се изкарат? Светът ли ще свърши, ако го направят ден по-рано или ден по-късно? И пак тръгнали да са оплакват от общината - само че тоя път не са познали - общината в случая не им е виновна.
Какъв е тоя манталитет опашкарски, дето нямаше отърване от него?
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Fri Jun 04, 2010 11:08 pm

Хаха, напомня ми когато аз бях ученик в София :lol: (което не бе преди кой знае колко време всъщност). В началото и аз все се редях на опашки на около първо число в месеца, ама на третия-четвъртия път, като минах с тролей покрай един пункт за издаване на карти и видях какво ме чака, си казах "ооо, я другия път". Повосих се известно време като нередовен пътник (*засрам*), дойде другия път и да съм бил навярно сам на гишето, веднага си издадох карта. И като бонус - вече "не бях във фаза" с останалите :Р !

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 04, 2010 11:44 pm

The Dragon wrote:И едно такова може да ти развали деня ...
Мизерстваща майка продава бъбрека си

07:54 / 04 юни 2010 /
Крайна бедност принуди самотна майка от Пловдив да обяви, че продава единия си бъбрек срещу 5000 евро.

56-годишната Юлия Артинян се грижи сама за 32-годишния си син Калин, който е със 100% инвалидност, съобщи Нова телевизия. Заради непосилен кредит банка ипотекирала жилището им и го продала. От няколко месеца двамата живеят в мизерия в гараж под наем за 130 лв. и се издържат само с месечните социални помощи.

"Искам да си продам бъбрека, да осигуря на детето си нормален живот. Аз съм говорила с моя близка и един вид като попечител ще му стане да го гледа. В Стара Загора има такъв дом, ако нещо стане с мен, да бъде настанен там, но той трябва да има някакви средства", споделя отчаяната жена.

Юлия е безработна от две години. Преди това работила като домакин в хотел на Черноморието. Заради кризата останала на улицата. И в момента търси работа, но заради възрастта й отказвали да я наемат. По-големият й син теглил няколко кредита, но не успял да ги върне и банката взела семейното им жилище.

Калин, който е с психическо заболяване, понякога изчезвал за дни и се налагало полицията да го издирва.

Единствената надежда на майка му е да намери купувач за бъбрека си. Преди време й предложили 7000 евро, но се оказало, че жената, на която бил необходим, е от различна кръвна група и несъвместимостта провалила сделката.
Боже! Надявам се медиите са го въртяли това! Има ли някакво друго инфо? Сигурен съм, че много хора бихме искали да помогнем! Може ли линк към някой новинарски сайт с тази новина?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jun 04, 2010 11:50 pm

Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 04, 2010 11:56 pm

Благодаря! :oops:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 07, 2010 4:49 pm

Пазаруването с карта - вече с такса

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6524044&fp=1
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 07, 2010 4:52 pm

Пълен ташак.
Те и сега ни взимат 5% на нас като фирма за всяка транзакция през терминалите които са ни дали а като почнат и да удържат на клиента става съвсем в джаза.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 07, 2010 4:56 pm

Бе не знам доколко е ново тва, ама дрането си е факт.
:ninja:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jun 07, 2010 4:59 pm

Ще трябва да проверя как стои въпросът с пазаруването от магазини "по света", защото ми се струва, че имам спомени, че банките не удържат много големи такси, но може и да греша, трябва да проверя. За банкоматите обаче аз от години разправям на приятели и познати, че има смисъл да се гледа от какъв банкомат теглиш - и че това е нормално, че поне в Щатите на всеки банкомат си има ееееей-такъв голям надпис, че ако картата ти не е на еди-коя си банка, ще ти вземат един долар такса.

В интерес на истината, има банки в България, които възстановяват тези такси един вид от собствени (на банката) пари (т.е. когато теглиш от чужд банкомат, банката дава на другата банка парите за таксата, само че след това "внася" толкова пари обратно в твоята сметка), ама не всички са така.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 07, 2010 5:27 pm

Започвам да се замислям с коя банка да заменя "най-голямата банка". Макар че тя и преди удържаше същата сума за теглене от чужди банкомати, доколкото помня.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jun 07, 2010 5:31 pm

Аз нали съм скъперник, винаги специално търся банкомат на моята банка, от който да тегля. Но иначе всички други плащания с картата са без такса.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 07, 2010 6:55 pm

В Канада е същата боза. Ако теглиш от банкомат на друга банка или просто от общ банкомат, плащаш долар-два. Същевременно обектът, в който се намира банкомата (ако не е на самата банка, разбира се), на свой ред плаща големи такси. Колкото до плащането при покупки - имаш лимит от 20 или 50 или ненамсиколко транзакции, като за всяка отгоре те цакат. Ако си вземеш сметка с повече възможни транзакции, пак те цакат много, само че за самата сметка. А за употребата на кредитни карти просто не ми се говори - там е яката мафия. В края на краищата всеки месец ме цакат едно 15-20 долара за удоволствието да съм им клиент. А най-високата лихва върху сейвинг акаунта изкарва 10-тина долара за същия период.

Абе цакат те по всички възможни начини, независимо къде се намираш.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 07, 2010 7:50 pm

Аз имам фобия от карти, а и както се видя тия дни кеша върви и на връх баира в наща китна държава :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests