Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Mon Sep 01, 2008 3:08 pm

Marfa wrote:ТЕ идват!
:shock:
Мдаа, комбинация от най-големите страхове на американците - извънземни комунистически нашественици! :lol:
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Mon Sep 01, 2008 4:49 pm

http://spacesceptic.blog.bg/viewpost.php?id=229134 или къде съм си описал преживелиците тези дни...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6919
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Sep 02, 2008 9:52 am

17-годишната дъщеря на Сара Пейлин е бременна
02 септември 2008 / News.dir.bg
Бристъл, 17-годишната дъщеря на кандидатката на Републиканската партия за вицепрезидент на САЩ Сара Пейлин е бременна, съобщиха Пейлин и съпругът й, цитирани от Асошиейтед прес.
Бристъл ще роди детето и ще се омъжи за неговия баща. Родителите й казаха, че са горди с нейното решение и още повече, че ще станат баба и дядо.
Предизборният екип на кандидата на републиканците за президент Джон Маккейн и семейство Пейлин помолиха медиите да зачитат правото на личен живот на младата двойка.
Четиридесет и четири годишната губернаторка на Аляска Сара Петън е омъжена за ескимос и има 5 деца. Тя е известна с изключително състезателния си дух още от гимназията, когато съучениците й я наричали Сара Баракудата заради подчертано нападателния стил, с който тя играела в училищния баскетболен отбор. Макар и млада, Пейлин има много интензивен личен живот извън политиката - тя е член на Националната асоциация на притежателите на карабини, страстен ловец, кара сноумобил и има хидроплан. Губернаторката на най-младия американски щат е завършила журналистика. Сара Пейлин е против абортите и хомосексуалните бракове, но в същото време не приема дискриминацията на гей двойките.
Хех... Братята хамериканоси упорито се опитват да ни измъкнат правото да се наричаме Абсурдистан.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 02, 2008 10:19 am

Е кво толко, щом се обичат младите, пък да се вземат. Нищо кой знае колко зашеметяващо не виждам в това. :dunno:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Sep 02, 2008 11:20 am

Днес сутринта случайно хванах това по Бтв.
Същевременно човекът, който има най-големи шансове да стане лидер на това начинание – Бойко Борисов, кмет на София към момента, в едно интервю в предишния брой на списание „Макс” посочва като политически лидери, защото той никога не е формулирал експлицитно идеология или ценност, и аз се опитвах да видя, аджеба, кой са му моделите, кои са му образците. И там познайте кои се появяват.
Водещ: Не съм чел интервюто.
Харалан Александров: Много си струва да се прочете. Впечатляващ текст. Освен, разбира се, че се хвали на дълго и на широко с успехите си и обяснява как правителството не се справя, което не е ново за нас...
Водещ: И вашето интервю вчера не беше за подценяване.
Харалан Александров: Не беше. Но да се върнем на интервюто на Борисов, защото това е много интересно. Този човек, аз се отнасям много сериозно към неговата заявка и на тази група, затова съм и разтревожен честно казано. Казва, че Ангела Меркел е един от идеалите му, Чърчил, Аденауер, Путин, който е направил Русия велика, след което следват Сталин, Хитлер и Мао. Как той успява да събере в едно Аденауер, Чърчил, Меркел, Путин, който е по средата, и трима масови убийци, аз не знам. Как това се връзва с идеята за правата на човека?
No comment просто.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 02, 2008 11:22 am

Как е успял да пропусне и Пол Пот?! Ето това не мога да разбера. Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 02, 2008 11:33 am

Според мен абсурда е въпросния Халаран, ма нейсе. Дори Борисов да го е изръсил това изречение, което не ми се вярва много.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Sep 02, 2008 11:49 am

И що да е невероятно? А и кое му е абсурдното на Харалан Александров?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Tue Sep 02, 2008 2:48 pm

Значи, някои неща относно електронните карти на СКГТ ме притесняват.
За да си купя талон с 10 билета не ми искат трите имена, ЕГН, дата на раждане, постоянния адрес, адреса за кореспонденция, телефоните, имейла и моминското име на баба ми. За да ми издадат ел. карта, заместител на талоните, обаче ще трябва да попълня заявление с цялата тая информация и тя ще може да се чете от валидиращото устройство във всеки трамвай или тролей!

А за да я блокирам ще трябва пак да отида до абонаментното бюро и да подам съответното заявление.
http://www.skgt-bg.com/SmartCardNew/zai ... davane.htm

Твърде много лична информация, събрана под предлог, че така се индивидуализира картата в случай на открадване/загубване. В чия полза е това? На джебчийките? Милите те, след като ме оберат, да могат да дойдат вкъщи да ми я върнат...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Sep 02, 2008 3:23 pm

Zee, до едит-бутона би трябвало да имаш един Х (поне известно време). Той е директно за триене.

А това с всичките лични данни вярно е голяма глупост, мамка им!!!! :evil: Има много начини за закодирване на личните данни, под юзър-номер примерно, за да ти се развяват лични данни под носа на всеки!! :?
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Tue Sep 02, 2008 3:46 pm

Благодаря, Бая, ще го имам предвид. Някой го е изтрил вече.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 02, 2008 3:51 pm

Малко прекалявате с параноята :)

Личните данни ще останат само в системата, те не се записват на електронната карта. Да, служители ще имат достъп до тях, но реално целият закон за зашита на ЛД е някаква абсолютна мистификация - каквото и реално да искаш да свършиш в тая държава, все трябва да даваш лични данни. А и конкретно в този случай предлогът им си е съвсем резонен. Ще се събират имена и ЕГН - достатъчното, за да можеш да удостовериш, че картата, която искаш да блокираш, е твоя. За справка, ЕГН в момента се иска и за издаване на старите карти, както и например за спален вагон.

Та по-кротко ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Sep 02, 2008 5:31 pm

Мор, валерианче?!? :bigtongue:

И не, не ми изглежда никак нормално да ти искат личните данни под път и над път. И то в държава като нашата, където след като се помине стар човек излиза че си бил уж продал имотите на сульо и на пульо, и на безценица!! :devil:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Sep 02, 2008 5:35 pm

Бая, Мор казва, че точно *в този случай* *трябва* да ти искат личните данни, и че положението не е толкова страшно, колкото вие се опитвахте да изкарате :) А това с валерианчето - ми прочети си твоята реплика с "развяването" и мамките и кажи пак :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Sep 02, 2008 5:48 pm

Става дума за техните, на транспортното; не съм засегнала никой от форума. И да, намирам системата за много неизпипана и представяща всякакви възможносто за злоупотреби. Което в държава като нашата е още по-опасно.

Но стига "спам", че поне на мен Жово ще ме мъмри, макар и като отмъщение!! :wink: :plez:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests