Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 1:26 pm

За нея ставаше дума :oops:
Но азс съм навита и на бившето китайско посолство...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 1:48 pm

Да, тази е и определено я боцкам аз, макар снимките да я принизяват, шот са зимни ;р

Вие вече не живеете там, отказали сте се доброволно :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Sep 03, 2008 3:09 pm

А ние си мислим, че ние сме Абсурдистан...

Сърбия се извинява на българските жени
http://dnes.dir.bg/2008/09/03/news3344403.html
Spoiler: show
Сърбия се извини за предложението на държавния секретар Желко Василиевич – жени от Азия, Украйна, Румъния и България да бъдат внесени като снахи за сръбските ергени в 120 села.
Желко Василиевич, държавен секретар в Министерството на труда и социалната политика, предложи да бъдат внесени 100 000 жени от Азия за сръбските ергени в пустеещите села, предаде Дарик.
Проектът предвижда най-малко 100 000 момичета от Виетнам, Камбоджа, Лаос и Бирма да пристигнат в Сърбия, защото в следващите две години 120 сръбски села ще останат без хора.
Според него това трябва да бъде правителствено предложение, а идеята може да се приложи и към България, Румъния и Украйна, където жените са повече от мъжете.
Веднага реагира министърът Расим Ляич, който се извини заради изявленията на своя служител. Новият държавен секретар от квотата на Сръбската социалистическа партия обаче отговори, че не се отказва от идеята.
Той дори обясни, че азиатките са подходящи за сръбски снахи, защото будизма, както и православието, не е агресивна религия. Анализаторите прогнозират, че държавният секретар ще бъде сменен. Други осъждат търговията с азиатки, трети са шокирани и твърдят, че в Сърбия е възможно всичко.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Sep 03, 2008 3:10 pm

Ох, и аз и бях хвърлил око на тази къща, но като си помисля колко ще трябва да похарчи човек, за да я приведе в годен за живеене вид, и ми призлява. Така че бийте се за нея, когато станете милионери и я постегнете, да ме поканите :mrgreen:
This signature is not yet rated

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Sep 03, 2008 3:45 pm

За къщата, няма нужда да се карате или биете - тя Е моя! Преди 30 години ходех баш там на частни уроци - изстрадала съм си я. :wink: Но за ваше утешение, после всички терени ще са там!! :lol:

А тук решават "проблемите" със застарялите cгради ей така! :P
Spoiler: show
Image
Това е в нашият квартал, стар индустриален квартал с много фабрики и други интересни сгради. Запазва се фасадата и се построява наново от вътре. Понякога има такива оригинални и стъклени решения.

А относно новината от поста на Роум, кое му е срамното та от Сърбия да ни се извиняват?!?? :shock: В Испания така наречените "женски кервани" са си традиция в много запустели райони на страната. И много пъти си ги организират самите жени, които не са вносни като сръбските само. :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Ghanima
Commoner
Posts: 28
Joined: Tue Mar 15, 2005 11:32 am

Post by Ghanima » Wed Sep 03, 2008 4:14 pm

:mrgreen: Винаги съм знаела, че ще се водят войни за тази къща.
Като магнит е..
И е срамота, че е в такова състояние, не мога да си обясня как някой, който я притежава ще я изостави така.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Wed Sep 03, 2008 4:28 pm

А може би трябва да сме благодарни,че още не са я съборили, за да построят някоя модерна грозотия :evil: . Все пак имотите в Докторската градина са най-скъпите в София.

А за сръбския проблем - все си мислех, че след война мъжете трябва да са намалели, а не жените. Но явно миграционните процеси са довели до обратното.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 5:27 pm

http://www.dnes.bg/article.php?id=56701
Безплатно, в четиризвездни хотели, за 10 дни, с всички екстри. Така ще почиват някои пенсионери, а именно 5000 на брой, които правителството планира да изпрати на море или планина от средата на септември.

Средствата вече са осигурени от излишъка в бюджета, обяви още във вторник премиерът Станишев.

Днес обаче стана ясно, че до 10-ти септември трябва да бъдат изготвени критериите за това кои възрастни ще могат да се възползват от безплатния курорт.

Цветан Минков от Съюза на пенсионерите посочи пред Дарик радио какви според него трябва да бъдат критериите към желаещите да почиват all inclusive: "Да бъдат редовни членове, активно да участват в културно-масовите дейности на съответния пенсионерски клуб, а, при равни условия, да се предпочетат хората с по-ниските финансови възможности".
И така правителството дава пари не за пенсионерите, а за голямото добрутро на пенсионерските организации. Заслужили ще се окажат най-вече пенсионираните дружинни и техните настоящи аналози...
Last edited by Morwen on Wed Sep 03, 2008 5:35 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Sep 03, 2008 5:31 pm

Що бе, може да организират лотария, де да ги знам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Sep 03, 2008 5:35 pm

Таковата, то това си е жив подкуп към електората, защо направо не им дадат пари вместо почивка на море? Аз ако съм един пенсионер, който се чуди как да си плати тока или какво да яде, много повече бих се зарадвал на кинтите и няма да ми е много до море.

Иначе много ясно, че някой си от съюза на пенсионерите така ще каже. Това не значи нишо само по себе си.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Sep 03, 2008 5:36 pm

"културно-масовите дейности" Добре, добре :lol: Бърз джогинг до Бузлуджа и хип-хоп-до зори.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 5:36 pm

@Марфа: Бе може, ама в много широки граници на може или не може... Просто най-лесното нещо е да пратиш председателя и заместник председателката на организацията, а и най-логичното по тези критерии.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Sep 03, 2008 5:41 pm

Правителството обмисля вариант балите със софийския боклук да се изнасят за изгаряне в Австрия и Германия, с шлепове по Дунава или с влакови композиции. Това ще струва на бюджета около 100 мил. евро годишно.
В същото време построяването на един завод за преработка на сметта би струвало 50 мил. евро, с 20 г. ефективна експлоатация.
По данни от пресата

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Sep 03, 2008 5:41 pm

Е ко пречи съвсем случайно те да спечелят лотарията? Или може пък критерият да е някакъв друг - примерно размер на пенсията, големина на жилището, проучване кога за последно са ходили на почивка, верни синове и дъщери ли са на Партията и сума ти други неща.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Sep 03, 2008 6:05 pm

Абе нещо се говореше за "участие в културни мероприятия" и т.н. Но в крайна сметка вече има официално обявление от въпросните съюзи на пенсионерите, че почнали да изготвят списъци. Не знам, почвам да си мисля, че в БСП има много странни хора, то бива абсурдни идеи, ама чак пък толкова ... Да не говорим, че в крайна сметка може да се окаже, че на почивка ще отидат пенсионери, които са си сигурни гласоподаватели на БСП, така че ползата от това ще е доста съмнителна.
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 23 guests