Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Tue Sep 02, 2008 8:05 pm

Даа, сега, след като изгледах и клипчето на сайта им, разбрах, че всички лични данни няма да се четат от валидатора и ми олекна.
Spoiler: show
Но подозирам, че на сегашните трайни гратисчии, сред които са по-мургавите етноси, просяците и клошарите, им е все едно каква е системата. Но пък времето ще покаже. Току-виж настъпи ден, в който гледката на циганин с билет престане да е екзотика. 8-)

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Sep 03, 2008 12:08 am

Бая, не говоря за засягане на някого, ясно ми е, че нямаш нищо такова предвид :) Това, което исках да кажа, беше, че май твърде много се палиш, без *в този конкретен случай* да има нужда - точно *този* път, тази система като че ли е направена по-"както трябва" от доста други неща напоследък.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 9:21 am

http://bulgaria.actualno.com/news_178467.html
Австрийският вестник "Дер Щандарт" коментира плановете на софийския кмет Бойко Борисов, предвиждащи разрушаването на част от стария център на града за сметка на нови бизнес-сгради и подземни гаражи.
А дано не е вярно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 9:50 am

Ако това стане, аз лично отивам да живея във Варна като стой та гледай.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 9:54 am

Бе, и аз си го мисля това, ама преди това все пак едно малко народно възстание...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
bgspace
Misting
Posts: 336
Joined: Mon Jun 23, 2008 3:41 pm

Post by bgspace » Wed Sep 03, 2008 10:06 am

Голям майтап. Някакъв полицай заплаши да ме арестува, защото употребих думата "Абсурдистан". Нарушавало конституцията.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Sep 03, 2008 10:06 am

Да вземе някое друго паркче да такне покрай бизнес-сградите, може ли? Пък подземните гаражи на мен лично ми харесват като идея. Колкото по-малко коли имам пред очите, толкова по-добре :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 10:09 am

Подземните гаражи са добра идея, да.
Но да разрушиш куп идилични сгради от миналия и по-миналия век, за да такнеш няколко мола и безнес сгради в центъра на София е безобразие. И гаранция, че няма да има паркче, като дадат терените на инвеститори, те ще се опитват да извлекат максимум застроена площ.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Sep 03, 2008 10:15 am

Толкова ли голямо търсене на молове и офис сгради има в София баси, аз колкото пъти дойда, все нови виждам, че са построили или строят усилено, ще си каже човек, че това е някакъв световен икономически център...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Sep 03, 2008 10:21 am

И на мен ми се струва странно, толкоз голямо ли е търсенето, не разбирам...
Паркчета вероятно няма да направят, да...аз всъщност не знам къде да го диря точно тоя стар център на София, да си призная, тъй че идиличните сгради не мога да ги визуализирам точно.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 10:37 am

Ми малките улички (а и по-големите) около Оборище, Раковски, Патриарх Евтимий, Васил Левски. Бе, където има посолства, общо взето :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 03, 2008 10:41 am

Мега неприятни са, да ги събаря!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 10:52 am

Всичко изградено преди идването на комунизма според мен лично е с инхерентно по-яка архитектура (заложено е на скулптурни детайли по сградите, а не на идиотски футуристични форми с безкрайно семпли фасади, каквито правят в наши дни) от всичко изградено след това и тъй като е оцеляло досега, явно е достатъчно здраво, за да бъде безусловно запазено или евентуално санирано и запазено.

За съжаление санировката на стари сгради, която от няколко години върви например по Раковска, Витоша и Патриарха ги превръща в скучни сгради с едноцветна изолация без грам скулптура, чиято единствена разлика с панелките от едновреме е, че фасадата е цветна, а не кафяво-сива (което е със спорен естетически ефект) и има от тия МОДЕРНИТЕ браздички по нея.

От всички санирани сгради, които съм мернал дотук, само една ми е харесала в новия си вид, основно защото някой се е сетил да сложи/възстанови, ако и леко некадърно скулптурата на орел там - става дума за сградата на Попа на ъгъла на Графа и Левски.

А че центърът на София (става дума за петоъгълника между ботев, левски, патриарх евтимий и сливница) е единственото приятно за гледане място в целия град (изключая парковете, доколкот останаха), мисля, че няма място за съмнение.

Има например една хипербрутална сграда на ул. Кракра между Докторската Градинка и Янко Сакъзов - направо е като някакво haunted имение, разбира се напълно необитавано. Отдавна съм й хвърлил око! Сградите между Московска и Дондуков също са страхотни.

едит: по въпроса с Моловете - не разбирам защо София не вземе пример да кажем от проекта за Бизнес Центъра срещу общината във Варна, чиято фасада ще е в стар стил, имитираща оригиналната сграда на това място. Вместо това се строят някакви... халета (поне отвън), вярно малко по-добре изглеждащи от безспорния първенец по грозота в целия град - Кино Арена, - но въпреки това абсолютни архитектурни дупки. И докато за тези по предградията няма значка, все едно са насред полето, за тия в центъра на града е леко престъпно.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 10:59 am

Абсолютно съгласна съм с Жоро.
Симеоне, сигурна съм, че можеш да се държиш и не като Ефо, само малко желание ти трябва.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 03, 2008 11:00 am

А аз съм сигурен, че ти можеш да се държиш и не като пенсия, само малко желание ти трябва.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests