Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 10:29 pm

Има и други места за мушкане!
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Sep 03, 2008 10:31 pm

Имам дежа вю! :shock:

Ама айде да се върнем на зарядните и пенсионерите бе! По-интересно е! М: http://dnes.dir.bg/2008/09/03/news3345410.html
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Sep 03, 2008 10:48 pm

Марфе, това с пенсионерите е ясно. Дай да гледаме напред, към бъдещето. Тука с Моридин сме зачекнали естетически проблем - с бич ли да бъде, или не :lol:

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Wed Sep 03, 2008 11:01 pm

Това за зарядните си е добра идея. Едно от дребните неща, които могат да улеснят живота. И какво, като на фона на хилядите други неща, които (може би) причиняват глобално затопляне, дребнее?
За сравнение: Ако 500000 човека си мятат фасовете където им падне, нима аз не трябва да хвърлям смачканото си автобусно билетче в кофата само защото приноса ми за чистотата на града е нищожен?

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Sep 04, 2008 10:13 am

Ето част от кореспонденцията ми във форума на Софийската компания за градски транспорт:
zhivik wrote:Тъй като не отговорихте на основния ми въпрос, повтарям го:

Кога ще започне издаването на граждански електронни карти, които могат да се зареждат (и презареждат) за желан брой пътувания? За да не стане объркване, имам предвид билета по т.1.8, Приложение 2 от наредбата за превоз на пътници и условия за пътуване с масовия градски транспорт на територията на Столична община.

Когато в понеделник отидох в бюрото ви на ул. "Кап. Андреев" 29 (Лозенец), обясниха ми, че все още такива карти не се издават, а само карти за цялата градска мрежа (т.е. само по точка 2 от същото приложение). Така че кога ще е възможно да получа електронна карта по точка 1.8?
СКГТ wrote:Поради това, че системата е в етап на пилотно внедряване и част от елемнтите й се тестват и доработват , не бихме могли да се ангажираме с точна начална дата на издаване на електронни карти със зареден брой пътувания.
Логичният въпрос е, като не са готови, защо изобщо пускат системата, да не говорим, че вчера на връщане към нас снимах как валидаторите в трамвай No.7 не работят. Направо приказка ... Ако не друго, поне ми отговориха на въпроса (от втория път) - предполагам, че и на това трябва да съм доволен.
This signature is not yet rated

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 04, 2008 10:17 am

Сутринта двамата председатели на пенсионерски организации се скараха люто по БТВ кой е по-легитимен. Само дето не се попържаха, милите :lol: А единият заяви, че той лично няма да ходи на почивката, защото си имал пари. Щял само да мине да инспектира отдъхващите.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Sep 04, 2008 10:18 am

А пенсионерите които не са в организацийки не заслужават да почиват - така поне излиза?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 04, 2008 10:21 am

Именно. А доколкото повечето пенсионерски организации съвпадат като членове с кварталните клубове на БСП, мисля че е ясно защо организират нещата така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 04, 2008 4:25 pm

Morwen wrote:Именно. А доколкото повечето пенсионерски организации съвпадат като членове с кварталните клубове на БСП, мисля че е ясно защо организират нещата така.
Тук си фактологично права: Когато Партията благоволи да си ликвидира местните партийни клубове, преди ок. 18 г. някъде, просто ги преименува в "клубове по интереси", които след това прерастнаха в пенсионерски.
Колкото до масовите им мероприятия, дето питаше Бая. Ами:
- групово дишане в йогистки пози на изпарения от водорасли;
- хорово пеене на "Ален мак самотен нейде";
- дискусии около литературните качества на "Кратка история на КПСС";
- демонстрации пред парламента с възгласи "Айдуци!", когато Партията не е на власт...
Нормалните неща. Не, старостта не заслужава подигравки, а дълбок респект. Но т. н. пенсионерски организации са наистина смешни - единият вожд бил "агент на комунистите", а щабът на другия бил в сградата на Позитано :) И да им имам критериите - платен членски внос, да си редовен участник в гореописаното, да си беден и да нямаш заболявания.
Бабите и дедовците, червени или виолетови, е редно да се радват на спокойни и обезпечени старини, да дундуркат внучета и да помагат на младите с каквото могат, а не да ги юркат като зомбита от Бузлуджа до Албена и обратно. Не защото не харесвам БСП, но това си беше една от най-големите издънки в последно време.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Sep 04, 2008 5:02 pm

Радват се на пенсии от 100 до 400 лева. Толкова се радват горките, че чак бият гъз о тавана. Но понеже под строй гласуват за едни и същи вече на 20 години, никой не може да им помогне. За справка - нивото на пенсиите в Румъния ...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 04, 2008 5:04 pm

Аз мисля, че далеч не всички вече гласуват под строй, но на почивка най-вероятно ще отидат точно гласуващите под строй.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Sep 04, 2008 5:07 pm

Между другото, Дарик твърди, че почиващите щели да бъдат 15 000, а не 5 000 - явно са се събрали твърде много лоялни партийни членове :)
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Sep 04, 2008 5:25 pm

А кой ще плаща за това, питам? :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Sep 04, 2008 5:52 pm

Ние, кой друг - даже вече сме го платили, нали ще се вземе от извънредните приходи в бюджета.
This signature is not yet rated

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 04, 2008 5:58 pm

То е ясно кой. Ама то сега ще почнат борбите в коалицията - та кой ще разпредели средствата, в чии хотели точно ще отдъхват бедните, но здрави културно-масовици, кой взима парсата - ми към 20 мил. някъде са това, пари са си. Циркът тепърва ще се вихри :lol:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests