Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderators: Yan, Moridin

Locked
Demandred
Moderator

Post by Demandred » Mon Dec 22, 2008 12:29 pm

ifadriana wrote:Тези дни гледах "Персона" на Бергман. Не ми се иска да преразказвам, затова само ще споделя, че мен филмът ме потресе с откритието що е то кино, как се прави и какъв смисъл има в него извън ефектите.

Брилянтен.
Същото ми се случи и на мен преди няколко години, този филм тотално промени представата ми за киното, колкото и клиширано и високопарно да звучи.

А панорамата...аз бях толкова луд, че идвах през ден до София и после се връщах обратно, и то точно по времето, когато трябваше да уча за държавния. Ех, спомени... 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Darkling
Paragon

Post by Darkling » Wed Dec 24, 2008 4:38 pm

И аз гледах "Персона". Имах големи очаквания, които филмът не оправда напълно. Освен, че тематично не е точно мой тип, ми се стори и твърде претенциозен, а на места дори леко некохерентен. Всъщност и "Седмият печат" не ми допадна, така че може би просто Бергман не е за мен. Не можах да избегна сравнението с френския "Last Year in Marienbad", който гледах съвсем скоро и който наистина успя да ме остави зяпнал и уверен, че именно така се прави арт кино.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Roland
Site Admin

Post by Roland » Wed Dec 24, 2008 6:25 pm

Аз мисля, че "арт кино" е нещо твърде индивидуално, за да се твърди, че се прави "така" или по друг конкретен начин...
And you can't dance with a devil on your back...

The Dragon
Elder God

Post by The Dragon » Wed Dec 24, 2008 9:24 pm

Disaster Movie. Даже се забавлявах. това No Man's Land е благо винце. Бтв - Кери Брадшоу я бяха докарали престъпно добре. И Хана монтана.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Wed Dec 24, 2008 11:08 pm

Забавен е филмът, да :)
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Fri Dec 26, 2008 11:49 am

Гледах вчера "Деня в който Галилей го издуха" и може да се каже че трее ми върнат 7 от 9те лева дадени за него. Не че тотално лош, ма яко разтеглен и недоправен след 20-тата минута стана. :evil:
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sat Dec 27, 2008 8:18 pm

Гледках ся Wallace And Gromit A Matter Of Loaf And Death(2008). Още от същото пластелинено кефче :)
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.

Vivian
Forsaken

Post by Vivian » Sat Dec 27, 2008 9:11 pm

Xellos wrote:Гледках ся Wallace And Gromit A Matter Of Loaf And Death(2008). Още от същото пластелинено кефче :)

Това е тотално страхотно! Винаги много съм си падала по него, а и по повечето пластелинени кретенщини... :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sat Dec 27, 2008 9:15 pm

Тряя поиграеш начи Neverhood :mrgreen:

herairness
Jaghut Tyrant

Post by herairness » Sat Dec 27, 2008 9:23 pm

Xellos wrote:Тряя поиграеш начи Neverhood :mrgreen:
Апцелютно!
Image

Vivian
Forsaken

Post by Vivian » Mon Dec 29, 2008 9:10 pm

Frozen River -две страхотно силни актьорски изпълнения и изумителен първи филм от режисьорката/ сценаристка. Просто, шапка свалям.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Tiaiel
E'lir

Post by Tiaiel » Tue Dec 30, 2008 1:35 pm

Vicky Christina Barcelona - толкова го говориха, толкова го рекламираха. На Уди бях гледала единствено Match Point и реших, че мога да му дам още един шанс. Ами доволна съм, много ми хареса атмосферата, Хавиер Бардем е много готин :lol: , историята беше добра и Пенелопе, и тя беше готина.
Love me if you dare - този беше много много добър. Марийон Котийар е страхотна, а другият главен герой -Guillaume Canet- направо ми разби сърцето в една от сцените. Отдавна не ми се беше случило да ме разтърсва така. И ужасно много прилича на Патрик Демпси.
Монгол - толкова отдавна му се канех, че не е истина. Доволна съм. Историята беше много интересна, музиката беше добре подбрана и научих някои интересни неща за традициите на монголците.
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Wed Dec 31, 2008 10:36 am

Току-що гледах Pineapple Express. Както се надявах, оказа се един от най-готините стоунърски филми, на които съм попадал. Сет Роугън и Джеймс Франко бяха големи изроди и въобще тематиката "яко напушени идиоти + екшън-трилър" беше страхотно попадение, като направо съм се търкалял от смях на някои майтапи.
Spoiler: show
Image

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Fri Jan 02, 2009 7:27 am

Днес гледахме The Fountain и честно казано ме поразочарова. Историята парадираше с някакъв бесен символизъм (доста лесен за интерпретиране всъщност), но нито драмата с мозъчния тумор, нито другите сцени бяха достатъчно добре направени, да не говорим че краят на филма ми беше ясен още на 15-тата минута. Повтарянето на едни и същи елементи по 5-10-20 пъти беше особено несполучливо и тегаво.
Все пак две-три сцени бяха наистина страхотни и филмът имаше някои гениални визуални проблясъци.

Определено е най-слабото творение на Арановски, далече от нивото на Pi и Requiem for a Dream. Сега остава да видим какво е излязло от The Wrestler. Дано да е толкова добър, колкото разправят и дано този път да минем без редовните деменции.

7/10

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Jan 02, 2009 8:16 pm

Бая филми изгледах в последните месеци, обаче малко ми направиха истинско впечатление. Ще карам поред.

Първо, "Умирай трудно" 1, 2 и 3. За пореден път, двайсети сигурно, ама все още къртят. И винаги ще къртят. Ако някой не ги е гледал, да не смее да твърди, че знае какво е екшън. Само ако някой ми каже защо, по дяволите, картината на пиратските копия е по-добра от тази на оригиналното DVD, ще съм му наистина благодарен.

"Гърбушкото" ме остави с доста смесени впечатлания. От една страна имаме великолепната хореография на бойните сцени, приятна атмосфера и хубава идея. От другата страна обаче е меко казано безумната любовна история, която се оказа нещо като проблем поне за мен.
Spoiler: show
Общо взето, главният герой отгледа главната героиня като своя дъщеря. През целия филм тя знаеше, че е негова дъщеря. В последните двайсетина минути(може би) научи, че всъщност не е, и веднага реши, че е влюбена в главния герой. В смисъл, не секундата. Вярно, че нямаха биологична връзка, но...
Абе, ясно. Кой знае, може това да е проблем само за мен. А може и да не е. 5.5/10.

"Д`Артанян и тримата мускетари" или по-точно първият епизод на поредната трактовка на прочутия роман. Става дума за двусерийния френски филм, който излъчиха вчера и днес по телевизията. Тъй като филмът е френски, очаквах нелоша екранизация. Ама де го тоз късмет? Тук спойлери няма да слагам - не си заслужава. Откъм визия филмът беше нещо като кръстоска между "Братството на вълците" и "Хрониките на Нарния" за бедни, хореографията на битките изглеждаше все едно аз съм я правил, ама по-зле, а Д`Артанян мязаше на имитатор на Джак Спароу. Де това да беше най-големият проблем, обаче... Милейди Де Уинтър... Нямаше я. Имаше някаква обладана от нечисти сили нинджа-вещица, която хвърчеше като герой в долнопробен китайски филм, появяваше се и изчезваше в пламъци и въобще имаше толкова общо с оригинала, колкото пластмасовата ябълка става за ядене. Да не говорим, че и актрисата беше леко грозновата. Пък и ни направиха свидетели на еротичните фантазии на Д`Артанян. Така и не разбрах защо. Не гледах втория епизод. Може би от изписаното досега е станало ясно защо. 0.5/10. Сигурно ако бях гледал целия филм, щеше да додрапа поне до единичката...

"Ип Ман" се оказа направо велик филм. Всъщност миналата година гледах съвсем малко бойни филми и май нито един, за който с чиста съвест да мога да кажа, че съм се насладил на нещо феноменално. Но да караме поред... Ип Ман е легендарен майстор на винг чун, известен на запад преди всичко като първия сериозен учител по бойни изкуства на Брус Лий. Биографичният филм за него също е на път да се превърне в легенда. Казват, че дори наследниците на Ип Ман са удовлетворени от представянето на живота на легендата. Но дори да не бяха, сам по себе си е много добър филм. Режисиран е чудесно, Дони Йен се представя достатъчно добре в главната роля, а и сценарият не е лош. колкото до хореографията на бойните сцени... Съвсем сериозно заявявам, че този филм е истински учебник по филмов бой. Изключително детайлна хореография, зрелищна и красива, при това без излишна акробатика или хвърчене. Въпреки че Дони Йен е прочут преди всичко с високите и зрелищни ритници(даже си има един, който му е запазена марка - има го в "Герой", "Блейд 2", "SPL", "Iron Monkey" и почти всеки друг филм с него), тук такива той почти не прави. Всъщност действа точно като на демонстрация по винг чун - изключително бързи серии удари, ниски ритници, сила и техника. Да не говорим, че това е един от малкото случаи, в които можеш да видиш, че един герой побеждава не защото режисьорът е решил така, а защото наистина е по-добър. Честно, толкова детйлна хореография не съм виждал от "Легенда зда пияния майстор насам". Като пиша така за хореографията, е възможно да решите, че филмът няма други достойнства - а той всъщност има немалко. Гледайте го. Може и да ви хареса. 10/10
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“