Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Nov 26, 2011 7:36 am

Изгледах цялата The Fast and the Furious поредица. Доста е яка всъщност, не знам защо толкова време не й обръщах внимание. А Fast Five беше си беше почти отвяващ. Честно казано не се сещам за друга поредица, която не само не запада след толкова части, ами и се подобрява...
Боят между Дизел и Скалата беше най-голямата епика, която съм виждал, предвид могъществената физика и на двамата.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Nov 26, 2011 4:27 pm

Гледах английското инди филмче Heartless. Уж е хорър, но е по - скоро леко психотрилър. Не е Пърфект Блу, но е доста добро. Джим Стърджес, непознат за мен актьор, прави страхотна роля като млад мъж който сключва сделка с дявола. Знам колко изтъркано звучи, но има добър саундтрак, сравнително добри ефекти за инди бюджет, плюс няколко доста страшни по vicarious и психологически, а не по I shit my pants начин момента. Като цяло бих го препоръчал на всеки, от опит глава не боли.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Nov 28, 2011 8:59 am

In Time е доста як филм. Само не ми е ясно защо толкова масово го плюе критиката и немалко от зрителите. Идеята е яка и въпреки прекалено геройската й реализацията на фона на предшественика на филма, Gattaca, смятам че постига целите си доста добре. Гледам разни големи умници се опитват да му търсят "дупки" в сюжета, мрънкайки относно липсата на грозни хора и подробно обяснение как точно е въведена системата с 25-те години, примерно. Така пропускат доста елементарното заключение, че ако човечеството реши проблема с остаряването, болестите и т.н. все някак ще се спряви и с генетичните недостатъци, нали...
Но как да е, филмът излезе доста навреме покрай цялата Occupy Wall Street истерия и е много приятен за гледане. Определено ви го препоръчвам.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Nov 28, 2011 9:47 am

Филмът го плюят заради глупавия сюжет и скучния екшън. Не е нужно да си "критик" или "умник," за да го видиш това.
Иначе идеята е добра и донякъде оправя положението. Ако се гледа като drinking game сигурно ще е много як. :lol:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 29, 2011 1:07 am

Нито екшъна, нито донякъде наивният сюжет ми попречиха да се забавлявам отлично. Това си е сай-фай трилър с готин свят, доста оригинална идея и добър Тимбърлейк.

Drink when you hear the word "time"! :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Nov 29, 2011 10:29 am

Сега гледах още един филм много остро нахейтен от критиката (но този път харесан от публиката) - Law Abiding Citizen. Ако не броим, че туистът не беше особено епохален, определено беше приятно трилърче.
Чудя се защо ли на ревюиращите им е толкова трудно да направят разликата между "ОМГ ултра слаб филм" и "добре направен филм с някой-друг недоклатен момент".

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Nov 29, 2011 10:19 pm

Доизгледах Casshern
Не разбрах само аз ли съм докопал версия с ужасен превод или този филм има най-слабия сторителинг в историята. За сметка на това всеки кадър е must see. Визуално ако бяха вкарани още 50 милиона, за да не прилича на компютърна игра, щеше да е връх в киното. Саундът, да се отбележи, също е страхотен.
6/10

edit:
И след като ми разгадаха загадката мога да си кажа и за
The Fall - :shock: как съм го пропуснал до сега и защо никой не го е чувал. Този филм е голям. Има всичко. Страхотна натурална игра, интересна история, Тарсем визия, оригинална и пасваща музика(сцената с повтарящия текст на песента ме разби :D ), Ask me what it means моментите бяха съвсем малко и търпящи се. Сериозно, мислех за какво да го изрежа, но не можах да измисля.
Твърде неочаквано 10/10
Go watch it!!!
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Nov 30, 2011 10:36 pm

И ти ли научи от него за темата за филми. :lol: :lol: :lol:
Щото и аз бях яко втф...как не съм го чувал досега.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Nov 30, 2011 10:53 pm

Ако питаш дали съм научил за него от темата с играта, аз пуснах скрийна.
А за филма научих наскоро. След като гледах ревюто на Nostalgia critic на The Cell(оттам е бъзика ask me what it means) се присетих и проверих в imdb филмографията на г-н Тарсем и на базата на добрата оценка(но не достатъчно добра) и доброто ми мнение за The Cell го свалих. Явно е минал инкогнито без да се показва много много по фестивали за кина да не говорим.
А без никакво CGI вади такава визия :shock: (с изключение на синия град, това си беше lame)
There are no rules! I'm gonna get you!

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Dec 01, 2011 1:30 am

Сигурно щото е нискобюджетен и няма CGI (май). Аз затова си избирам някви списъци в имдб с подобни вкусове и тъй браузвам за филми. Не помня вече конкретни сцени, но и аз горещо препоръчвам The Fall. Трябва да гледам някой път и българския "Йо хо хо".

Току-що гледах Бамби. Баси, наистина все едно ме застреляха. Even my childhood days suck compared to this. Веднага ми става един от немногото любими филми на Дисни.

Точно това бих показал на децата си. Нещо, което поне малко може да се оприличи на това вече изгубено чувство нежност, не съм срещал в детски филм от поне 2 години (особено пък на Дисни, ама аз не съм им гледал много от старите). Тук всичко е нагодено към детската психика - като се започне от самото еленче Бамби, което в началото се учи да прохожда и да говори (докато го гледах забелязах определена транзитивност, все едно гледах истинско бебе да прохожда само че не за 1 година, ами за 3 минути със същата плавност) и се завърши с поучителните мрънкания на бухала за любовта.

Езикът също беше по-разнообразен от нормалното за детски филм (все пак е '42ра година) - bashful и gay (cъс старото значение на щастлив) се сещам за пример сега, но имаше още много и просто на фона на анимациите, които гледам напоследък това наистина изглеждаше свежо.

Всички сезони се изредиха наред с много приятни песнички, залагащи на сричкова рима. И лол, майката на Бамби остро го скастри по едно време: "Winter has come". Вече се изприщвам като чуя тва...

Дори зайците за пръв път ми харесаха как са нарисувани (имам фобия към всякакъв вид гризачи)

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Dec 05, 2011 6:50 pm

Transformers: Dark of the Moon - печели престижния achievement "I am dumber 4 watching this". Едвам се сдържам от написването на един дълъг пост, в който да го разпарчадосам на малки парченца bullshit.
Диалозите на аутоботите спокойно могат да се заменят с "-Freedom!!!". Сам е Питър Паркър втори номер и ме дразни ужасно. Новата мацка е тотално неподходяща по всеки един параграф. Историята е дупка. Грешките и забравени десептиконски армии с лопата да ги ринеш. Персоналност нямат нито хората, нито роботите, но пък нали сюжетът върви. Роботите кървят :shock: wtf!!(но пък хората - не, за да е подходящ и за най-малките горди американци). Музиката от безлична надолу. Екшънът беше нелош, както и графиката, но в трансформирането все още са на ниво Chris Brown - I Can Transform Ya. Ако от филмът беше изрязан Сам Уитуики и целия му поддържащ каст (два заека с един удар - така се изрязва и излишния час от времетраенето) щеше да стане един нелош трейлър.
Единственото хубаво нещо в тоя филм беше онзи гигантски червей на Shockwave.

Много го мразя този франчайз, ако му се кефите не ми обръщайте внимание, но се чувствам лично обиден от всеки филм на Бей след Островът.

4/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 06, 2011 8:19 am

Гледайте Мъпетите! Филмът е шашкащо добър. От много време не съм се смял толкова в киното.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Dec 13, 2011 5:58 pm

Много приятно и пълноценно филмче ;)


Dolphin Tale
http://www.imdb.com/title/tt1564349/
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 23, 2011 6:07 pm

Същото и за The Bucket List. :mrgreen: Морган и Джак. :metal:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Dec 23, 2011 9:45 pm

"Хищникът". Преди петнайсетина години го загледах по телевизията, обаче гледката на три обелени като банани трупа, висящи от някакво дърво, някак ме отказа още в началото.
Защо си загубих времето с този тъп филм?
Честно казано, очаквах да ми хареса доста повече. Принципно много обичам тъпи екшъни. На новия Конан му се изкефих нереално много, примерно. А т`ва... Скучноватичко ми дойде, да не говорим че от Мактиърнън като режисьор очаквах доста повече... Имаше си и попаденията, де, обаче героите не бяха достатъчно готини, а това е проблем. Тъпите екшъни трябва да имат поне един готин герой.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 16 guests