Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Apr 01, 2011 11:49 am

Easy A. Страхотна комедийка но по-скоро като книга на Удхаус т.е.
не те кара да се смееш с глас но ти е веселичко и имаш лека усмивка на лицето. Ема Стоун е много добра и много симпатична и якото е че най-хубавите лафове не бяха на трейлъра. Беше добър и саундтрака, имаше Bad Before Good от Skins. :mrgreen: 8/10

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun Apr 03, 2011 9:43 pm

Изглегах наскоро РЕЧТА НА КРАЛЯ и останах доволна. Разкошна актьорска игра и за мен поне много добре работещ сценарий. Хелена Бонъм Картър, която при все безспорните си качества винаги малко нещо ме е дразнила, тук беше чудесна.
VMITW!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Apr 03, 2011 10:42 pm

Като стана дума за Речта на краля, наскоро четох как пуснали PG-13 версия на филма, която на нищо не приличала. :lol:

Най-забавното ми преживяване покрай тоя филм беше в киното, когато до мен седнаха някаква майка с 8-9 годишното си хлапе, което в момента на fuck-fuck-fuck-shit-shit-shit канонадата се скъса от смях. Тук (във френската част на Швейцария) възрастовата граница беше сложена на 7 години, от което американците могат доста да се поучат.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Apr 05, 2011 11:14 pm

http://www.imdb.com/title/tt0485601/
The Secret of Kells

Най-красивата анимация, която някога съм гледал. Must See най-малкото заради оригиналния стил на рисуване.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Wed Apr 06, 2011 11:35 am

Май напоследък попадам все на безинтересни филми, които и грам не могат да ме задържат дори и визуално пред екрана, а с нарастваща скука се питам повтарящия се въпрос:"кога ще свърши?". За мен и двата по-долу споменати филма са напълно безлични, ако има фенове на тях да не ми се сърдят много.

The Mechanic - скуууукаааааа (прозявка), няма такъв безцветен и безличен филм, даже пръснатите глави не вдигнаха и с микрон по скалата на ентусиазма ми, докато го гледах и се чудех "за чий се тормозя с такава боза"? Тъпотия и досада - ето това видях - Джейсън до болка пресказуем и плосък, Доналд Съдърланд беше добавен за уж някакъв интерес и толкова...

1.5/10

http://www.imdb.com/title/tt0472399/

The warrior's way - още една скучна и безтегловна история, където Дивия Запад среща Китайско-корейската авиация... Прекалено злоупотреба на каданси, все едно гледах "300" но с каубои и някакви подобия на нинджи...

Корееца имаше такъв ужасяващ акцент, че чак ми ставаше смешно, девойката говореше яко селяшки, Джефри Ръш беше като залепена кръпка (колкото да има някакво по-известно име), Ти Лун беше доста остарял и подут, а виновника за зле монтираните бойни сцени и адски куцата им хореография е Yuji Shimomura - стоящ зад доста добрия "Versus" и разпокъсания "Death Trance" - тук човека беше доста зле и нищо не спаси филма от негативната ми оценка...

А можеха да се постараят доста повече - бахти недоносчето...

2/10

http://www.imdb.com/title/tt1032751/

За край на това мое злобно излияние ще добавя един филм с по-висока оценка (може би защото съм пристрастен към самата поредица) :)

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - след като изобщо не посети местното кино, го изчаках чинно на викосо качество и не съжалявам, че го гледах едва минлата седмица - през това време прочетох седмата книга още един път (за опресняване на знанията) и намирам тази първа част за доста сполучлива, имайки предвид кривата която се получи след "Затворника от Азкабан".

Тук доста добре следяха действието по книгата и почти не оставиха празно място, като така намалиха мрънкането ми за изключване на голяма част от книгата (както това се получи с шестата екранизация) и всичко беше на ниво - триото си играеше доста точно ролите, имаше необходимата доза съспенс, интрига и смях (в умерени количества) - и успяха да ме задържат до края.

Хареса ми сцената в палатката, когато Хърмаяни и Хари танцуваха след заминаването на Рон - имаше някаква нежност и топлота, която предадена на екрана ми се стори съвсем на място.

Не отричам, че съм фен на книгите и на някои от филмите и затова оценката ми е малко по-висока, но какво да се прави - неизживяно детство :)

8/10

http://www.imdb.com/title/tt0926084/

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Apr 10, 2011 3:40 pm

Voyage of the Dawn Treader
Толкова захаросан, че чак морската вода беше сладка.
Какво ли очаквах. Ето това е филм без сценарий. Малко deus ex. Много nonsense :/
5/10 (8 заради ефектите, -1 заради унуй дразнещото
http://www.imdb.com/name/nm2401020/
и още -2 задето така и някой не се сети да го утрепе да не се мъчи, а можеха поне да го оставят на кораба, вместо да го взимат като някакъв неудобен plot device, който само дразни, пречка се и бута сценария напред към дълбините.)
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Apr 11, 2011 12:38 am

Гледах Love.net. Не е чак зле, но е, както казва народът, орел с ориз. Има няколко паралелни истории, които са адски различни като усещане. Освен това се опитва да обедини в едно романтика и цинизмът на новото българско кино - ми не, не става. Актьорите на моменти играят като в читалищна пиеска, една от актрисите има говорен дефект. На моменти все пак играят добре. Има няколко яки реплики, но и тук опитите да се говори с афоризми съдават някакви ужасно насилени и неестествени диалози. Също така няма лаптоп различен от Вайо (а имаше много лаптопи) и още няколко по-леки продуктови позиционирания. Също така като цяло създава впечатлението на филм за интернет общуването, правен от хора, които не са много на ти с интернет. От друга страна филмът изглежда добре заснет като операторска работа, актьорите изглеждат добре, обстановката е хубава... явно са дадени доста пари.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 11, 2011 7:58 am

Според мен си бяха горе-долу на ти с интернет, а рекламите бяха много повече от вайо и доста дразнещи, баси дори някакъв билборд гледахме две-три секунди, ужас.

Актьорската игра беше ужасна, а сценарият също беше леко отзад - доста предвидим и както казваш доста disjoint.

Един-два бъзика спасяват тотално покъртителните реплики. В другия край на спектъра са сваляческите такива - разбирам, че курветата няма особено значение кво точно ще им кажеш, но все пак от тия лафове ужасно болеше, съчувствам искрено на жените, ако им действат по някакъв начин :mrgreen:

Към края стана по-скоро сладък и захарен, та оправи нещата.
Не мисля, че беше много циничен, те хората така си говорят ;р даже линията с ученичките беше под очакванията ми.

Само не разбрах защо беше разрешен за деца :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Apr 11, 2011 11:37 pm

The Man from Earth
Интересна история.
7.5/10
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Apr 12, 2011 10:57 am

Source code се оказа голямо разочарование. С общата им камерност (след мащабната откриващата сцена от птичи поглед) приключват всички прилики с Луна. А това не е добре. Аз не съм точно най-големият фен на Moon, но със сигурност там Дънкан Джоунс борави със жанра, както отдавна не беше правено, и това ми даваше големи надежди за него. И изведнъж тук някакво гъсто-гъсто почти-като-Тони Скот-да-го-е-измислил блато от жанрови, драматични и каквито се сетиш клишета и патетики. ( В стил “какво ще направиш, ако знаеш, че имаш една минута живот”, плюс героя от Афганистан, който e meant да спасява животи, щото американската армия в Афганистан предимно животи спасява, и т.н.). Фантастичната арка се сглобява на един-два мощни инфодъмпа, но това е поредният филм, който в опита си по някакъв начин да се занимава с ефекта на пеперудата, си захапва опашката. И за капак – и двата женски образа ми стояха ужасно картонени и привнесени, едната с непрестанната си глуповата усмивка, другата с преиграния си свръхдраматизъм.
Но от това не бива да излиза, че филмът е негледаем, защото за класически sci-fi трилър си е ок, просто ми беше много под очакванията.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Apr 12, 2011 12:20 pm

има и доста други глупости в source code: цялата безполезна нишка с бащата;
Spoiler: show
ламавия край без грам многозначност; фактa, че на пича му трябваха N опита да зацепи, че терористът е логично да е извън влака, след като се чакат и други експлозии.
има обаче и някои хитри неща (случайно или не).
Spoiler: show
например, моментът, в който героят (и зрителят) разбира, че тия работи, дето му ги разправя ученият, всъщност подлежат на съмнение. това се случва на итерацията, в която излизат за първи път от влака, сбиват се на гарата с човека с куфарчето и накрая героят пада на релсите и го сгазва друг влак. тая итерация е доста ключова и e некво приятно как е ъндърплейната, че чак по-късно се засичат импликациите от нея: 1) противно на твърденията на учения, че "симулацията" задължително свършва с експлозията, героят оцелява "вътре" след нея (макар и не задълго). 2) оттук и основанието за съмнението, че всъщност сорс кодът споунва паралелни алтернативни реалности. 3) тая случка прави последващото решение на пича за крайния "трансфер" в нова реалност, ако не напълно обосновано, то поне не и отчаян leap of faith.

същата итерация е любопитна и от друга гледна точка, чисто мисловно експериментална, ако се приеме, че това е споунната реалност, а не само симулация: момата оцелява в нея и сигурно е травмирана цял живот, горката: от една страна има да се чуди на свръхестественото пророческо предчувствие на даскала ("давай да слизаме, че си таковало таковата"); от друга - а-ха да стане заварката, и него го сгази влак. cruel, cruel сценарист. :)


иначе дънкан-джонсовщината се забелязваше визуално предимно в пънкиш лимбото, където биваше изплювано съзнанието на капитана след всяка итерация - онова с хидравликите, маслото и студа.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Apr 12, 2011 2:15 pm

На мен това точно, дето го наричаш добър момент, ми беше крайно нефелен опит да се позапълнят пробойните на фантастичния макгъфин.
Spoiler: show
Определено трябва да приемем, че слизането от влака е нова реалност, защото иначе съвсем целият филм заминава на кино. Но оттам пък мотивационно много лошо увисва реакцията (т.е. липсата на такава) на учените. Въобще – тези пичове са създали баси миноритирипортската технология и изведнъж не знаят какви ги вършат и “това е така, защото ние ти казваме, че е така, нищо че очевидно не е така” и някакви такива първолашки изпълнения в writing-a, колкото да върви историята...

Освен това накрая генерираната нова реалност промени и основната реалност, което обаче защо не се случи предишния път със слизането от влака? Поне малко, с нещичко там, колкото да се навържат нещата. Въобще, целият тоя момент остана силно наникъде.
Абе, проблемът на фабулите, които се захващат с подобни времеви парадокси, е че дават изкушаващи възможности сценарият да тръгне накъдето си поиска, както и когато си поиска. И обикновено накрая става голяма логическа цапаница. Но това щеше да е съвсем простимо прегрешение, ако останалите crowd-pleasing тъпотии ги нямаше.

Моментите със съзнанието на капитана съм съгласна, че бяха готини.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Apr 12, 2011 3:01 pm

Spoiler: show
че тя как се е променила основната реалност?

щото то всичко си беше в алтернативната май. там смс-а и сценките в агенцията както-се-казваше, дето ученият даже беше леко разочарован за изтърваната възможност ("абе ще дойде и нашто време, ама да видим кога.") - в тая реалност практически нищо не се беше случило - задържали потенциален терорист и толкоз. крайният резултат беше, че пичът присъстваше два пъти в тая host-реалност: веднъж като полутрупа в агенцията, веднъж като инфестирал на даскала тялото.

идеята като че ли беше, че във всички алтернативни реалности влакът гръмва (очевидно и в началната) и във всички, освен онази със слизането, всички пътници измират (в нея само момата не умира). с изключение на тая реалност, дето се нанесе капитанът, където пък нищо такова не се случва.

то формално това не е и time paradox мууви, щото винаги се създаваше (или само инфестираше, не стана много ясно) паралелна нишка.

а че учените не са много в час с мащабите на творението си се потвърждава от аномалиите в лимбото: проблеми с връзката и т.н. (не съм сигурен, но основната криза със замръзването там дали не беше точно след итерацията със слизането? би се вързало, ако оцеляването след експлозията се приеме за теоретична непредвиденост). но все пак им беше за първи път цялата операция - някакво извинение за факта, че не само теорията, ами и практиката им куцаше.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Apr 12, 2011 3:50 pm

Какво значи "фантастичен макгъфин"?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Apr 12, 2011 4:08 pm

Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests