Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 11, 2008 11:15 am

Скивнах неква анимацийка вчера тип Шрек. Kато анимация на същото ниво ама историята леле мале ква тъпотия. :shock:


Donkey Xote
Spoiler: show
Image
http://www.imdb.com/title/tt0419704/
:ninja:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Sep 11, 2008 11:24 am

Vivian wrote: Помня, че миналата година бях с идеята, че ще се окаже пълен провал, тъй като смятах, че просто няма начин романът да бъде филмиран по задоволителен начин. Толкова се радвах, че сгреших. :)
Странно, аз пък съм си мислила точно обратното - че от романите на Макюън могат да излязат страхотни филмови адаптации почти с нулев напън. Той е толкова прецизен и експлицитен автор. Съвсем малко трябва да пипне един средно мислещ режисьор според мен.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Sep 11, 2008 9:49 pm

Jen wrote:
Vivian wrote: Помня, че миналата година бях с идеята, че ще се окаже пълен провал, тъй като смятах, че просто няма начин романът да бъде филмиран по задоволителен начин. Толкова се радвах, че сгреших. :)
Странно, аз пък съм си мислила точно обратното - че от романите на Макюън могат да излязат страхотни филмови адаптации почти с нулев напън. Той е толкова прецизен и експлицитен автор. Съвсем малко трябва да пипне един средно мислещ режисьор според мен.
Отчасти да, но според мен има прекалено много undercurrents в изказа му и точно тук някой средностатистически режисьор би се провалил. Просто гледай някои от другите адаптации по негови романи и мисля, че ще разбереш какво имам предвид.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 11, 2008 11:48 pm

Изгледах новия X-Files. Всъщност не съм чак толкова ужасен, колкото се очакваше. Доста приятна атмосфера имаше, макар и доста уморена и инертна история. Джилиън Андерсън се е разхубавила, освен това играе доста по-убедително от Духовни, изобщо тук конкретно ми хареса повече от него.

И тъй. Не мисля, че е толкова лош, колкото го изкарват, макар очевидно да не е нищо гениално.
And you can't dance with a devil on your back...

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Thu Sep 11, 2008 11:57 pm

Въпросите ми за филма са: има ли квато и да е причина да се гледа на голям екран (кинематография, екшън, съспенс; ефекти и музика знам, че няма) и има ли изобщо нещо фантастично или е обикновен спиричуъл псевдоужас?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 12:01 am

Има съспенс, да. Екшън също, но малко и на тъмно. По-скоро не е за на кино, честно казано, струва ми се, но не съм сигурен. Аз самият си го гледах в нас на двд-скрийнър с прилично качество...

Иначе да, общо взето има свръхестествен елемент и нищо спиричуъл няма. Обаче е доста по периферията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Sep 12, 2008 1:45 am

И аз го гледах така. Хем очаквах да е по-зле, хем съм разочарована, че сякаш липсваше духът на сериала. Най малкото трябваше да има нещо по-свръхестествено в цялата работа, Досиета Х са това! Честно казано Джилиън Андерсън по-скоро ме стресна с вида си, но може пък аз да не разбирам :wink:. А само на мен ли ми изглеждаше сякаш Мълдър и Скъли са остарели ужасно (което си е разбираемо), а Скинър сякаш са го прибрали във фризера след последния му епизод и са го извадили свеж и непокътнат чак за филма? :lol:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 12, 2008 9:17 am

Ми на мен не ми се видяха ужасно остарели, филмът си имаше доста атмосфера... Не ме хвана за сърцето, но общо взето ми хареса.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 12, 2008 10:12 am

Мдаааа, май пак съм сбъркал темата - това го бях пуснал в "уговорките", преди да видя, че и тук има дискусия... то е по повод изказването на Vivian, че този филм бил по-ужасен от предишния:

Хм, аз първия не съм гледал, та за сравнения не мога да кажа, но този филм, като самостоятелно нещо, всъщност ми хареса. Е, имаше си тук-там предвидими части от сюжета, имаше си събития и реплики, навързани "като на филм" - но пък и някои от тях ми харесаха :) Не беше идеален, имаше малко доста силно застъпени теми, но пък всъщност малко са идеалните филми :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 12, 2008 11:05 am

Ще взема и аз да го изгледам най-накрая. Като гледам май на всички по-скоро се е харесал. А след тези мнения само се надъхах още повече.
Скъли и мен ме стресна като я видях на трейлъра. Доста е отслабнала, но пък ми се стори доста по-секси. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Sep 12, 2008 11:10 am

Да, в сериала беше сладко свинче в строг костюм :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 12, 2008 11:11 am

В сериала беше основно късокрака, късоврата и порцеланова. Сега е добила вид, издължила е лице, станала е силно женствена.

Валери, не се подвеждай - на всички филмът по-скоро НЕ НИ е харесал, но НЕ НИ е харесал по-малко, отколкото се очакваше :)

Бтв, темата, дето пуснах, включва и филмите, нека прехвърлим разговора там. Който има да отговаря на нещо оттук, да го куотва там и да пише, плс :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Sep 13, 2008 11:36 am

Гледахме Death Race вчера в Арената. Еми доста тъп и пълен до болка с клишета е откъм сценарий, но 60-70% от екшъна с количките беше адски добър и цвилихме от кеф на него. А Джоан Алън си беше доста, доста готино направена въпреки до болка отъпелите й реплики на гнявещ се ивъл мастърмайнд към края.

Току-що погледнах филмографията на режисьора: единственото, което ме е накефило негово са първият Мортал и Event Horizon, направо не знам тия 8 лева за какво ги дадох вчера, ама здраве да е, закъсняхме за прожекцията на Клоун Уорс и туй то.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 13, 2008 12:34 pm

И аз го гледах вчера, ама някак не можах да преглътна сценария в името на екшъна. И толкова прозрачни опити да се оправдае безсмислено насилие...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Sat Sep 13, 2008 10:24 pm

Току-що изгледах Wild Things. Бях го гледал много отдавна, и то май не целия. Доста си падам по филми с такива обрати, така че ми хареса. Не ми е много ясно защо го определят като neo noir.
И да нямаше нищо друго, то поне Denise Richards изглеждаше чудесно :D
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests