Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jan 02, 2010 5:21 pm

"Брилянтин". Ако кажа, че ми беше унищожително скучен, ще ме разстреляте ли? Песни, танци, всичко много хубаво. Ама скучно. Де да знам. Да не говорим, че ми припомни кошмарните изпълнения на половината песни, които видях в "Стар Академи" преди време, което беше още по-неприятно. Не ми хареса.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jan 02, 2010 5:28 pm

tigermaster wrote:"Брилянтин". Ако кажа, че ми беше унищожително скучен, ще ме разстреляте ли? Песни, танци, всичко много хубаво. Ама скучно. Де да знам. Да не говорим, че ми припомни кошмарните изпълнения на половината песни, които видях в "Стар Академи" преди време, което беше още по-неприятно. Не ми хареса.
Спокойно, няма. Аз откак съм го изгледала съм на тва мнение.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Jan 02, 2010 7:39 pm

Fame. Доста беше тъп...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jan 03, 2010 12:31 am

Гледахме Slumdog Millionaire и ако изключим готините малки мангалчета, беше тотална дупка. Идея си нямам какво пушат в Холивуд, че да го награждават с каквото и да е. Беше бездарно написан, фрашкан с обидно евтини морализми и драмички, предвим и крайно зле изигран от основния каст (т.е. всички освен малките дечица), особено Дев Пател ака. най-слабия актьор в Skins. Иначе визуално беше доста приличен, ма това не е като да е достатъчно за повече от

6/10

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jan 03, 2010 12:53 am

^Съгласен, пълна мистерия е и за мен как обра всичките тези награди.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jan 03, 2010 9:17 am

"Отведи ме в ада". Това ще е явно един от не малкото филми, в които мнението ми драстично се различава от това на повечето хора. Да де, приятна операторска работа, а и повечето ефекти ми харесаха, обаче до там. Началото ме подготви за нещо като "Сянката на смъртта" на Питър Джаксън - който филм обожавам, всъщност, но по-нататък вече нямаше много какво да ме зарадва или поне стресне. Главната героиня не ми беше симпатична изобщо. Може би това е проблемът, де да знам... Комичният тон беше хубаво нещо, де, даже много, обаче краят беше направо нелеп. 4/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 03, 2010 10:18 am

Pathfinder (2007)
Мнооого, много глупав. Ама много.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jan 03, 2010 10:58 am

AlDim wrote:Гледахме Slumdog Millionaire и ако изключим готините малки мангалчета, беше тотална дупка. Идея си нямам какво пушат в Холивуд, че да го награждават с каквото и да е. Беше бездарно написан, фрашкан с обидно евтини морализми и драмички, предвим и крайно зле изигран от основния каст (т.е. всички освен малките дечица), особено Дев Пател ака. най-слабия актьор в Skins. Иначе визуално беше доста приличен, ма това не е като да е достатъчно за повече от

6/10

Да, да и пак да!!!!!!!!!!! Имаш една бира от мен като се видим (или квото друго си избереш!). :mrgreen:

Аз изгледах The Lovely Bones и...малко ми е странно мнението. Когато филмът работи, той НАИСТИНА работи, но когато се проваля, се проваля толкова зле. А толкова ми се искаше да го заобожовам. Сирша е разкошна (заедно със Станли Тучи) и ужасно се надявам да я номинират за главна женска роля, просто защото цялата й игра е така естествена и непресилена. Мисля, че на визуално ниво филмът е добър, но твърде сковано предсказуем. Смятам, че частично мнението ми се дължи на факта, че когато четох романа, а и след това сценария, самата аз имах много ясна визия и представа за почти всички сцени, докато тази на Джаксън е ужасно по-различна от моята собствена. Сега, претенциозно е да го твърдя, но един вид вече бях 'режисирала' филма в главата си и...кат че ли повече ми допада моята си версия. :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun Jan 03, 2010 2:08 pm

Категорично несъгласна за Беднякът - за мен филмът беше леко болезнен на моменти, фриволно забавен в други моменти, да, верно по боливудски танцувално претрупан, но несъмнено разкошен през почти цялото време. Не ми се влиза в спорове за хорицата от Академията, още повече, че не съм гледала всичко номинирано, но на мен филмът ми въдейства доста силно, макар и в един малко по-малко буквален смисъл, по-скоро като съвременна..., ъм, притча.

Въпрос на вкус, въпреки, че точно този филм е доста далече от нещата, които обикновено харесвам и при все това ми пасна чудесно :)
VMITW!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Jan 03, 2010 6:47 pm

tigermaster wrote:"Отведи ме в ада". Това ще е явно един от не малкото филми, в които мнението ми драстично се различава от това на повечето хора. Да де, приятна операторска работа, а и повечето ефекти ми харесаха, обаче до там. Началото ме подготви за нещо като "Сянката на смъртта" на Питър Джаксън - който филм обожавам, всъщност, но по-нататък вече нямаше много какво да ме зарадва или поне стресне. Главната героиня не ми беше симпатична изобщо. Може би това е проблемът, де да знам... Комичният тон беше хубаво нещо, де, даже много, обаче краят беше направо нелеп. 4/10.
Аз не знам как е възможно толкова много хора да го харесват.
Това беше най-малоумният филм, който съм гледал през съзнателният си живот. По едно време ми стана ТОЛКОВА тъпо, че започнах да превъртам.


Он-топик
Зомбиленд. Не знам защо, но това филмче бая ме зарадва. :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jan 03, 2010 7:12 pm

@ифадриана
Ненам. Тоя филм ми беше забавен единствено когато хлапето Джамал цопна в лайната, за да вземе автограф от идола си, иначе през останалото време го гледах с умерен интерес, а когато дечицата пораснаха и ни сполетяха бездарните изпълнения на дъртия каст, вече ми беше откровено скучно и се чудех кога ще свърши. Супер некохерентен и ненаясно кво иска да бъде филм. Драмата не направи хубава сплав с приказната романтика, стоеше ми като манджа с грозде. Принципно, мисля че евтин морализъм може да се направи и добре, но тук не беше. Тук дразнеше прекомерно. И на музиката така и не разбрах кво й харесват. Сама по себе си не ми допадна, а с филма не намирам че се върза добре. Може би дори част от вината за клашването на драмата с романса идва от нея. Електроника и рап с индийски мотиви във филм за индийските клоаки - чувствах се все едно гледам евтин гангстерски филм за негри. Другото беше операторската работа - би била чудесна в друг филм, ама тая камера хич не ми комбинира добре екшън в слъмска Индия и Боливуд.
И къв Боливуд, кви пет лева всъщност? Боливудските филми по принцип са много по-жизнерадостни и приказни и в тях липсва графично насилие. Моята индийка каза, че е сънувала кошмари след тоя филм (тя от най-малкото насилие на екрана се психира зловещо и нещо не са й понесли ваденето на очи, стрелянето по хора и рязането на физиономии). Трибют към Боливуд аз лично не видях. Реализъм също не видях, но може и да е имало - все пак не съм ходила в Индия и още по-малко в слъмовете й. Не видях и приказност някаква. Така че това което видях ме остави озадачена и задаваща си неудобни въпроси за все по-затъващата Академия.

ПП. Сцената с оная вана с пари беше толкова безумно тъпа. :shock:
ППП. Джей-хо, или както там се казваше песента накрая, беше единственото нещо с Дев Пател, което ставаше за гледане. Може би щото не се предполагаше да ни показва дълбока емоция в този момент и актьорските му умения почти стигат за музикален видеоклип. В Скинс беше по-добре. Тук дори не можеше да докара индийски акцент - беше толкова нелепо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Jan 03, 2010 8:11 pm

tigermaster wrote:Комичният тон беше хубаво нещо, де, даже много, обаче краят беше направо нелеп. 4/10.
краят беше най-забавния край на филм миналата година. 8-)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jan 03, 2010 8:42 pm

ifadriana wrote:по боливудски танцувално претрупан
Ъ, к'во?? :shock: Имаше един единствен танц в самия си край и това е. Според мен малко повече танци даже нямаше да му дойдат зле, щом е холивудски филм, който се прави на боливудски такъв.

Иначе - каквото каза жената.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jan 03, 2010 10:48 pm

Scourge wrote:
tigermaster wrote:Комичният тон беше хубаво нещо, де, даже много, обаче краят беше направо нелеп. 4/10.
краят беше най-забавния край на филм миналата година. 8-)
И беше нелеп.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Jan 03, 2010 11:49 pm

Spoiler: show
че кво нелепо има в туй да те прибере демон миг преди да те сгази влак.
oh, wait... :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests