Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Sep 02, 2008 10:14 pm

Moridin wrote:Е тука не показва почти нищо и е повечето време разпасан и миризлив, а в останалата част - костюмиран и бръснат (ънгх).

гледай пак "аз съм легенда" вместо това, там има кво да се види :mrgreen:
Не е важно само да показва, присъствието също е от значение. :mrgreen:

То I Am Legend съм си го гледала не веднъж. Пък и с Уили се полагат по два филма годишно -един летен, и един зимен. Нека има. :P


Гледах Stop Loss. Освен, че беше страхотно разбъркан и ненаясно какво точно се опитва да отстои, каже, разкаже и покаже филмът, само на мен ли ми се струва, че Райън като игра и "харизма" на екрана е като мъжко копие на Кейти Холмс? :shock: Имам предвид, дори Харисън Форд играе по-добре.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 02, 2008 10:25 pm

Е аз само лоши неща съм чувал за тоя филм. Бтв, Чанинг Татум научил ли се е да играе? Беше безкрайно сладък ръб в Тя е пич...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Sep 02, 2008 10:53 pm

Roland wrote:Е аз само лоши неща съм чувал за тоя филм. Бтв, Чанинг Татум научил ли се е да играе? Беше безкрайно сладък ръб в Тя е пич...
Е то докато око не види, ръка не пипне... :oops:

:lol: Все така дървен като бивш модел (какъвто си е) е. И още е в "hot" фазата си от Step Up. И все така не пропуска да се покаже по бельо. Дано поне за Public Enemies да се е взел в ръце.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 02, 2008 11:42 pm

Е аз му гледах снимки от некъв пожарникарски, там почти имаше ШКЕМБЕ! Хот (ез ин "гледаем") е само в She's the Man.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Sep 03, 2008 10:26 am

Онзи ден гледах "No country for old man", знам че имаше специална тема за филма, но ми се иска просто с две думи да кажа, че съм разтърсен. Отдавна не ми се беше случвало да гледам нещо толкова изчистено от клишетата, жестоко реално и същевременно увлекателно.
После изгледах "Through a glass darkly" на Бергман и за пореден път не бях разочарован от гениалния режисьор. Темата за психичното заболяване допълнително направи добро впечатление заради собствения ми интерес в тази сфера.
И последното, което изгледах е "Donie Darko". Честно казано този филм ме остави малко недоумяващ и ми е чудно дали някой ще иска да сподели някакви впечатления, защото на мен цялата работа ми е доста неясна. Беше сравнително увлекателен и го изгледах лесно. Все ми се струваше, че ми казва нещо, а накрая като се запитах "какво?" и се оказа, че не зная :) Иначе за пореден път темата за психичното заболяване и психотерапията ми повлия за да ми е по- интересно....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Wed Sep 03, 2008 1:24 pm

Тъкмо изгледах "Флаш Гордън" от 1980 със саундтрака на Queen и бих казал, че филмчето определено радва. Като за времето си е със страшни ефекти.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Sep 03, 2008 10:20 pm

JaimeLannister wrote: И последното, което изгледах е "Donie Darko". Честно казано този филм ме остави малко недоумяващ и ми е чудно дали някой ще иска да сподели някакви впечатления, защото на мен цялата работа ми е доста неясна. Беше сравнително увлекателен и го изгледах лесно. Все ми се струваше, че ми казва нещо, а накрая като се запитах "какво?" и се оказа, че не зная :) Иначе за пореден път темата за психичното заболяване и психотерапията ми повлия за да ми е по- интересно....
Мисля, че това ще ти е от полза:

http://www.vegsource.com/talk/books/messages/12158.html
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 10:21 pm

Donnie Darko е нечовешки филм. Още съм във възхищение от него, а ще станат около 5-6 години откак го гледах...
This is it. Ground zero.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Sep 03, 2008 11:50 pm

Едвам изтърпях Дони Дарко до края. Посредствена тийнейджърска трактовка на сериозното кино.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 11:56 pm

Whom how :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Sep 04, 2008 12:27 am

Moridin wrote:Donnie Darko е нечовешки филм.
Нечовешки надценен е, прав си. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Sep 04, 2008 1:27 am

Мерси за инфото.
На мен филмът по- скоро ми хареса, ама чак пък да е нечовешки...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 04, 2008 10:06 am

Е той Жоро ги обича подобен род изказвания, особено за филми, гледани през впечатлителните му тийнейджърски години ;)

Аз пък гледах, след векове на отлагане и след като стоплих, че така и няма да си намеря компания за него, испанския El Orfanato (The Orphanage). Личи си тежката ръка на продуцента Дел Торо и въпреки че филмът има тоя-оня кусур, според мен е страшно добър. Невероятно майсторски заснет, страхотна игра на актрисата в главната роля (Белен Руеда) и много красива и тъжна история. Пласират го за хорър, но според мен е по-скоро свръхестествена драма. При това с доста нестандартен, в равносметка и ако се вгледа човек в детайлите, свръхестествен елемент. Изобщо, горещо препоръчвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 04, 2008 10:23 am

Нищо за Дони Дарко не е надценено!!!

Орфанейджът звучи умерено яко..
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 04, 2008 11:02 am

Дони Дарко си кърти отсекъде ма с екстрите от двд-то с обясненията. Сайта му беше направен пак бая култово като игра.

Изгледах си пак Immortel (Ad Vitam), и въпреки старите тромави ефекти и 3д си кърти с атмосферата пак. 8-)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests