Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jan 22, 2009 10:07 pm

Една от първите комедии на Луи дьо Фюнес - Ни чул, ни видял (Ni vu, ni connu) - 1958 г.

Носталгичен кеф. За пръв път я гледах преди сума ти години по телевизията.

Егати актьора беше. :(
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Thu Jan 22, 2009 10:09 pm

Twilight отново. Сега се готвя за това с Брад Пит и Кейт Бланшет.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 2:54 am

Най-после изгледах Milk. Филмът е много добър, със сигурност най-добрият филм на гей-тематика, който съм гледал. Единствено ме подразни, че на моменти ценностната страна на историята става малко пренасилено изиграна и бие на баналност. За сметка на това- прилична режисура, хубава музика, качествена актьорска игра и основата на истинска история, а това е незаменимо в един филм.

Уви, Шон Пен според мен много трудно ще се пребори с Франк Лангела и особено Мики Рурк на Оскарите...

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Fri Jan 23, 2009 3:31 pm

Олее, а аз съм гледала американската версия "Един не чул, друг не видял" и си мисля колко готин филм е.... веднага бягам да търся оригинала!!!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2009 3:45 pm

Гледах Легенда за Десперо тая сутрин. Доста приятен, ужасно сладък главн герой и въпреки че си е тотално детски, ми допадна, че беше много... чист, мисля, е правилната дума. Без кофите претенциозен хумор, на който разчитат Pixar, Dreamworks и т.н. Не, че нямаше какво да дразни по тази причина, но като цяло ми хареса много :) Единствено ме издразни визията на хората, бяха доволно ужасни. Също така дублажът си личи, че е правен през пръсти и за разлика от други филми, когато не пречи, тук подчертано дразнеше.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Fri Jan 23, 2009 4:40 pm

moonlight wrote:Олее, а аз съм гледала американската версия "Един не чул, друг не видял" и си мисля колко готин филм е.... веднага бягам да търся оригинала!!!
Бъркаш, филмите нямат нищо общо, освен известно сходство в заглавието. :wink:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 23, 2009 6:03 pm

Roland wrote:Гледах Легенда за Десперо тая сутрин. Доста приятен, ужасно сладък главн герой и въпреки че си е тотално детски, ми допадна, че беше много... чист, мисля, е правилната дума. Без кофите претенциозен хумор, на който разчитат Pixar, Dreamworks и т.н. Не, че нямаше какво да дразни по тази причина, но като цяло ми хареса много :) Единствено ме издразни визията на хората, бяха доволно ужасни. Също така дублажът си личи, че е правен през пръсти и за разлика от други филми, когато не пречи, тук подчертано дразнеше.
Пропуснал си да споменеш за ужасния превод. :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2009 7:05 pm

Vivian wrote:
Roland wrote:Гледах Легенда за Десперо тая сутрин. Доста приятен, ужасно сладък главн герой и въпреки че си е тотално детски, ми допадна, че беше много... чист, мисля, е правилната дума. Без кофите претенциозен хумор, на който разчитат Pixar, Dreamworks и т.н. Не, че нямаше какво да дразни по тази причина, но като цяло ми хареса много :) Единствено ме издразни визията на хората, бяха доволно ужасни. Също така дублажът си личи, че е правен през пръсти и за разлика от други филми, когато не пречи, тук подчертано дразнеше.
Пропуснал си да споменеш за ужасния превод. :lol:
Did I now? :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Jan 24, 2009 3:11 am

Педантично погледнато, има разлика между превод и дублаж - дублаж може да включва и самото изпълнение: подбор на изпълнители, кой кога се включва, преминаване от един към друг, прескачане между сцени, закъснения/изпреварвания и разни други шментики. Сега като уточняваш, че си включил *и* превода, хубу, ама в началото наистина не си личеше твърде много :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 24, 2009 8:49 am

Е слава богу тогава, че тук няма педанти 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 24, 2009 9:24 am

Гледах снощи пак Подземен свят, че го бях тотално забравил. Ако изключим "омг, гледах Матрицата, ще си направя и аз филм с шлифери и крийпи амбиенти!!!1" синдромът, всъщност е изненадващо свястно направен, имах доста по-лоши спомени :)

Довечера най-вероятно ще си причиня втория, че тия дни искам да гледам третия на кино.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 24, 2009 9:33 am

Underworld си е разбиващ като за нискобюджетен филм, определено. Хем замисълът върколаци vs. вампири се е получил много екстра, хем на филмът не му личи, че е правен с джобни пари.
Втория ме кефи малко по-малко обаче.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Jan 24, 2009 12:01 pm

Speaking of which, снощи гледахме 3-тата част или прикуелът. Като изключим факта, че знаех как ще се свърши всичко поради гледаните предни части, много ми допадна.Върколаците са станали малко по-красиви от преди, а пък Виктор и Соня, че даже и Луциан показват много добра игра :)
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jan 24, 2009 12:20 pm

Roland wrote:Гледах снощи пак Подземен свят, че го бях тотално забравил. Ако изключим "омг, гледах Матрицата, ще си направя и аз филм с шлифери и крийпи амбиенти!!!1" синдромът, всъщност е изненадващо свястно направен, имах доста по-лоши спомени :)

Довечера най-вероятно ще си причиня втория, че тия дни искам да гледам третия на кино.
Вторият е наистина особено ужасен, но съм съгласен с мнението ти за първия, даже имах някакво желание да си го взема на двд-промоцията в александра, ама докато се наканя и беше свършил. Щеше да е особено прекрасно, ако наистина си беше направен по World of Darkness, а не само да плагиаства от него (доколкото си спомням даже се писа за разни съдебни спорове м/у създателите на филма и White Wolf).

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jan 25, 2009 6:39 am

Отново трилогията за Джейсън Борн. Един от най-качествените екшъни, които съм гледал откъм история, динамика, разузнавачески "реализъм" и самият екшън - преследвания/ръкопашен бой/престрелки.

Впрочем, тресящата се камера за мен по-скоро прибавя към реализма на ситуациите. Ако човек попадне в сбиване или преследване, светът на моменти доста се тресе около него и не всичко се възприема ясно. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests