Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 09, 2012 1:08 pm

Доста е як този, да. Гледай, между другото, "My Stunts". Това е един твърде приятен документален филм за екшън-изпълненията на Джеки Чан. След него финалната битка в "Кой съм аз" ще ти се вижда напълно различна.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Mar 09, 2012 10:09 pm

Подкрепям tigermaster - My Story също не не за изтърване :) Who am I? има две версии - американска и хонконгска - отдавам предпочитанията си на втората, по-завършена и по-интересна.

Относно финалният бой - в някои сцени холандецът е дублиран от Bradley James Allan - дребен австралиец, член на Jackie Chan Stuntman Group, и отговорен за бойната хореография на Hellboy 2.

Иначе Who am I? е един от последните по-добри филми на Джеки преди да отиде в Холивуд и да твори кариера с променлив успех :)

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Mar 13, 2012 10:51 am

Илья Муромец и Соловей разбойник (2007г)

Страхотна анимация на Мельница :). А пък закачките със съвремието са много яки и съвсем на място :lol:

Оценка: 10/10

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Mar 14, 2012 12:06 pm

The Talented Mr. Ripley - общо взето не ми хареса. Очаквах нещо по-леко като Хвани ме ако можеш, а то се оказа тежка драма(жанр който не ме забавлява, то не му е и целта). Все пак му пиша висока оценка, защото е много добре направен, изглежда автентичен най-малкото(никоге не съм можел да вникна в психиката на убийците маниаци), а музикалното оформление(и като подбор и като влагане във филма) е страшно атмосферично, не си спомням друг филм с толкова поставена на място музика. Сега отивам да търся приспивната песен от началото на филма. :)
8/10
The Arrival - Чарли Шийн??? :shock: Хвана ми окото заради режисьора на Ридик това филмче и е доста симпатично. Малко прилича на студентска курсова работа, но има нелоша визия, достатъчно смислен(ако ще и клиширан) плот, а и някои доста добри идеи(полянката от началото и баси яката и оригинална бомба :mrgreen: )
7/10
Hugo - много красив и много безинтересен.
7/10
In Time - ех, да имаше още 100 милки бюджет и Мат Деймън в главната роля. Ениуей, не е толкова зле, само ме подразни, че всеки втори кадър беше насочен към нечия ръка, да може хубу да се види часовника. Е добре, разбрах, много е кулл, аре стига толкова.
7/10
The Italian Job - ми не е лош
7/10
The Quiet Earth - бооо
...ооринг. Освен много якия шот нищо не ме впечатли.
6/10
Season of the Witch - от типа филми, които никога не са ме привличали и просто не съм им аудитория. Все пак -
Spoiler: show
най-върховно мега якото убиване на Рон Пърлман в историята!
6/10
Immortals - "sad panda.gif" защо бе Тарсеме, а уж ти бях фен. Гледай сега да уклепаш и огледалцето и ще се разделяме с тебе.
Супер смехотворната локация през 3/4 от филма, плота тип made in holywood и сума ти други проблеми, които вече сте разчепкали в темата. Пиша му толкова много единствено заради идеята за финалната битка със слоу моу падането.
Слоу Моу ис тъ пест!!!
6/10
Space Truckers - Космически тираджии, нужно ли е да казвам нещо повече от заглавието. Дръпнах го, защото не мога аз така да оставя да има sci-fi, който не съм гледал.
5/10
Valhalla Rising - не е за мен този филм, не успях да го изтърпя(много рядко ми се случва, по принцип не скипвам никога, но има изключения като това). Няма да го разбера, не си падам по такова изкуство. Peace.
3/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Mar 16, 2012 8:55 am

Вчера гледах "Аве". Великолепен филм, чудесна актьорска игра :)
Напоследък все повече ми харесват български филми, за сметка на повечето холивудски бози. Сега чакам с нетърпение "Миграцията на паламуда".
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Mar 16, 2012 9:00 am

Interpreter wrote:Вчера гледах "Аве"...
Блазя ти!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 16, 2012 9:12 am

Наистина много яки бг филми напоследък. Този доста нашумя, но аз нищо не знам за него :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 16, 2012 10:05 pm

Аз гледах "Отряд за бързо реагиране" и ми беше... малоумен. Всички уж супер смешни ситуации ми бяха непоносимо насилени. Имаше един-два забавни момента, да, но като цяло беше доста зле. А принципно съм по-толерантен към новото ни кино.

Гледах и This Means War , който не е нищо особено. Не е хубав филм, дума да не става, ама не е и пълната дупка, както го изкарват. Среднист някакъв. Сюжетът е банален, но все пак има приятни лафчета тук-там и с весела компания филмът не е лош.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 22, 2012 1:29 am

The Help (Южнячки)

Image

Историята на чернокожи домашни прислужници в щата Мисисипи в началото на 60-те години, които отглеждат децата и поддържат къщите на белите господари.

Хубав филм. Особено в последните 20-30 минути, когато започнаха да четат книгата със спомените им.

Струва си да се гледа.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 29, 2012 6:04 pm

Mirror Mirror - БРИЛЯНТЕН НАЙ-ЯКОТО НЕЩО ОТ КИСЕЛОТО МЛЯКО С ДИВОЯГОДОВО СЛАДКО НАСАМ!!!!!

С други думи адски забавен филм, страхотни герои, много свеж прочит, просто няма слабо :) 20/10
This is it. Ground zero.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Mar 29, 2012 10:09 pm

http://www.imdb.com/title/tt1777034/ Юнайтед - няма нищо общо с американските бози за футбол/бейзбол, това си е направо разплакващ поглед върху трагедията от 1958. А, и разбира се брилянтен Дейвид Тенант :twisted:
Image

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Apr 07, 2012 11:25 pm

Аз гледах The City Оf God. Напомни ми за филмите на Гай Ричи.
8/10

The Girl With The Dragon Tattoo ми беше стабилно безразличен. Мотаят се насам-натам, разпитват разни хора и накрая от нищото - е ти го на убиеца. Все по малко харесвам кримки. Иначе дребните моменти ми направиха филма. Финчър.
7/10

The Johnny Depp Diary - :roll:

Crazy Stupid Love e много приятна комедийка с интересни персонажи.
6.5/10


Разни мисли:
Развих една теория, че ако чуя едноминутен диалог от филм, които е бил завъртан по БГ кината в последните, да кажем, 4 години - ще позная кой е главния герой(само по гласа)(и трябва да участва в сцената, разбира се).
Някой бързо да застреля Джони Деп и Тим Бъртън, че да не вземат да си завършат поредната боза.
Подготвям се психически да гледам 7 Самураи.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Apr 15, 2012 3:51 am

Не е баш напоследък, но не съм писал тук за него, иначе на живо надувам главата на разни хора да го гледат. :wink:

Mr Nobody

Великолепно съчетание на интелигентно и затрогващо, рационално и емоционално.
The main character, who calls himself Nemo Nobody, is a 118-year-old man, the last mortal man on earth. The days leading up to his death become the object of a reality show and are broadcast to the immortal world's population. Nemo himself says that he remembers nothing about his past and a psychiatrist tries to make him recall memories through hypnosis; other memories are told to a journalist. The whole movie is random scraps of memories of Mr. Nobody, which make up conflicting stories of his life. It is unclear which of the memories are real and which are just potential developments of Nemo's life that have not happened.

The film has a tree structure: from the birth of the protagonist, the viewer sees all the possible options for the development of his life, which generally form several "branches".
Nemo refers to his three main loves and to his parent's divorce and subsequent hardships endured at three main moments in his life; Nemo at age 9, 16 and 34. The film utilizes non-linear plot progression and the many-worlds interpretation to tell the story of Nemo's life.
(фенски трейлър с физическата теория) http://www.youtube.com/watch?v=brCu_ifpE28

(официален трейлър) http://www.youtube.com/watch?v=2yEwVQdC ... e=youtu.be




И целият филм - http://www.youtube.com/watch?v=FZdQGx5j ... re=related
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Apr 15, 2012 11:12 am

Дръпнах го, да видим кога ще да стигна до него :)
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 21, 2012 12:16 am

Като гледам, доста хора вече коментирате Cabin in the Woods, защо не му пуснете една тема? Ще се включа в нея като го видя и аз.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests