Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Tue Nov 30, 2010 4:33 pm

Roland wrote:Ревюто ми за Потъра в блога

Не е позитивно ^_^
Прав си. А аз за да не изписвам дълго мнение, защото филмът не заслужава вниманието, поствам това ревю. Доста прилично написано с много симпатичен хумор:

http://www.forplay.bg/index.php/forplay ... w#comments

"Събери смелост и се подготви за филм, в който камерата оглежда бавно и настоятелно природните пейзажи, все едно оператора си търси къде да се изсере и има дълги и безмълвни близки планове, в които би следвало да станем съпричастни на вътрешната борба на героите. Въпросните, по сценарий, нямат идея какво да правят в две-трети от филма и в резултат не правят съвършено шибано нищо."

"... Някак не мисля обаче, че това е достатъчно основание Даровете на смъртта: Част 1 да се точи с темпото на протяжна арт драма. Още повече, че Дениъл Радклийф не е точно новият Пачино, за да се наслаждаваме на мълчаливия му актьорски триумф."

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Dec 01, 2010 12:01 pm

Gondry wrote:
Roland wrote:Ревюто ми за Потъра в блога

Не е позитивно ^_^
Прав си. А аз за да не изписвам дълго мнение, защото филмът не заслужава вниманието, поствам това ревю. Доста прилично написано с много симпатичен хумор:

http://www.forplay.bg/index.php/forplay ... w#comments

"Събери смелост и се подготви за филм, в който камерата оглежда бавно и настоятелно природните пейзажи, все едно оператора си търси къде да се изсере и има дълги и безмълвни близки планове, в които би следвало да станем съпричастни на вътрешната борба на героите. Въпросните, по сценарий, нямат идея какво да правят в две-трети от филма и в резултат не правят съвършено шибано нищо."

"... Някак не мисля обаче, че това е достатъчно основание Даровете на смъртта: Част 1 да се точи с темпото на протяжна арт драма. Още повече, че Дениъл Радклийф не е точно новият Пачино, за да се наслаждаваме на мълчаливия му актьорски триумф."
Половината от минусите са си заради самата книга, която си е най-слабата от поредицата. Разбира се, всичките тези протяжни неправения на нищо можеха да се поорежат и да не цепят филма на 2 части, а да е само една. И без това ако се движат по книгата няма какво повече да ни разкажат, освен ако не си го измислят (макар че това не е лоша идея.). Даже... като си помисля, предпочитам да се разминаваше повече с книгата, щото това щеше да им е единствения шанс да направят нещо хубаво. Ако може и финала да променят... Изцяло. Но, поне знаех какво очаквам. Съдейки по предишните филми, явно Роулинг ги контролира с питолет в челата, защото са доста пунктоални по книгите. :?
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Dec 05, 2010 11:50 pm

С Гибли гледахме Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole, който се оказа изненадващо добър. И доста не детски. На кино е бил зверски впечатляващ и е престъпление, че за пореден път сме подминати...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 05, 2010 11:58 pm

Yan wrote:С Гибли гледахме Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole, който се оказа изненадващо добър. И доста не детски. На кино е бил зверски впечатляващ и е престъпление, че за пореден път сме подминати...
Оооо, на мен колко много ми се гледа това! И то от колко много време!
Не знаех, че са го качили поне с ДВДрип. Мерси за инфото!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 06, 2010 8:36 am

Е те май го даваха на кино, спомням си че съм гледал трейлъри и програмата. Просто го даваха по 3д-кината.
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Dec 06, 2010 9:44 am

Даваха трейлъри. Но Уорнър се отказаха да го пускат в България по някакви неведоми причини. Така че нито по 3д кината, нито по обикновените мина. За съжаление.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 06, 2010 10:06 am

Какъв ви е проблема с Хари Потър не знам.Беше по книгата и пак беше хубав и ми хареса.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 06, 2010 10:08 am

Честно казано, и аз не разбрах титаничния проблем с Потъра. Далеч е от съвършенството, но пък ми се водя нормално среден Потър.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Dec 06, 2010 9:30 pm

Здраво съм метнал корейски сериали, "Chuno", много е добър и покрай него взех да гледам и "Jumong", който също не е лош.
А иначе преди малко гледах "Скайлайн" и филма определено е различен и не е загуба на време на пук на ниските оценки.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 06, 2010 10:14 pm

Проблемът ми с Потъра е, че е зле изигран, зле сценариран и БРУТАЛНО СКУЧЕН. Когато едно ФЕНТЪЗИ е два часа и половина БРУТАЛНА СКУКА, струва ми се очевидно, че нещо с него не е наред. И да, естествено, че е стандартен Потър, при положение, че и предните два бяха от същия некадърник режисирани.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Dec 07, 2010 2:49 am

Някви конкретни проблеми в режисурата да можеш да назовеш?

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Thu Dec 09, 2010 1:41 am

Моя проблем с Потъра е присъствието на около час скучноват емо къмпинг измъкнат едва ли не от "Здрач". За малко да заспя в това проклето кино, добре че имах музика на телефона. :lol: Смешното е, че когато нещата се случват, се случват претупано и набързо. А когато нищо не се случва, се точи и точи... Това важи особено във втората половина на филма. Материал за двучасов филм спокойно щеше да има, само да бяха се фокусирали на правилните моменти.

Може би са опитали да се придържат максимално към темпото и структурата в книгата. Не съм я чел, не знам. Между книга и филм обаче има толяма разлика.
Spoiler: show
Иначе имаше попадения. Анимираната част в края кърти мивки, жалко че и тя е някак не на правилното място и идва отникъде.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 13, 2010 10:40 am

Днес си направих едно леко Netflix маратонче.

Почнах с Babylon AD, че ми се беше догледал Вин Дизел, което се оказа грешка. Филмът се опита да поомеша Ghost in the Shell с нещо като Children of Men, но в края на краищата просто си смърдеше във всяко отношение. Особено русата путка с напращелите устни много исках да умре през повечето време и останах много доволен, че ми изпълни желанието.

После гледах Starman с Джеф Бриджис - филм, за който никога не бях и чувал, но ми хареса доста въпреки преобладаващата си предвидимост и плоскост. Пичът на практика изнесе филма заедно с Керън Алън, достатъчно за да дам една стабилна осмичка.

А малко Бриджис неизбежно води до още Бриджис, та завърших маратончето с един Big Lebowski. Уникално як филм, който мога да гледам безкрайно много пъти!

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Dec 13, 2010 8:02 pm

Roland wrote:Проблемът ми с Потъра е, че е зле изигран, зле сценариран и БРУТАЛНО СКУЧЕН. Когато едно ФЕНТЪЗИ е два часа и половина БРУТАЛНА СКУКА, струва ми се очевидно, че нещо с него не е наред. И да, естествено, че е стандартен Потър, при положение, че и предните два бяха от същия некадърник режисирани.
Има ли нещо, което да е 2 часа и половина брутална скука и да не му е нещо ненаред?

Не съм гледал нищо интересно от ужасно много време вече, почвам да се притеснявам.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Tue Dec 14, 2010 8:11 pm

Гледах Kontroll. Не е революция, но е доста кадърно сниман филм. Като го гледам чак ме хваща срам, че в България се снимат такива..., както и да е. Та филмчето е една модерна приказка за убийства, мистерии и любов. Един нормален ден в Будапещенското метро.

http://www.imdb.com/title/tt0373981/
Има бая висока оценка в Imdb-то, а аз бих му дал 7ца.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 27 guests