Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Dec 03, 2008 10:41 pm

Quantum of Solace
Доста беше тъп. И се изсра мощно върху предния филм... Язък.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 04, 2008 12:46 am

Ходихме на U2 3D. В общи линии това дори не е филм, а художествено заснет концерт. Обаче как влиза като ги харесваш, не е истина... така да се каже :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Dec 05, 2008 11:01 am

Аз пък изгледах Мадагаскар 2 - накъсах се от хилеж. В общи линии още от същите забавни простотийки и както винаги пингвините къртят мивки :lol: А накрая направо ме утрепаха
Spoiler: show
жираф да се ожени за хипопотам, егати комбинацията
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 05, 2008 1:53 pm

Как е дублажа?
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Dec 05, 2008 7:57 pm

Да съм казала, че е дублиран :wink: Гледах го рип от братята руси, да не си развалям кефа :mrgreen:
Image

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 05, 2008 10:29 pm

Двудисковото издание на Невероятният Хълк. Гледах го с оригиналния звук и субтитрите на коментара на режисьора и Тим Рот.

Пак си ме израдва филмът. А и бонусите са приятни - алтернативно начало, отпаднали сцени с допълнителни дребни късчета информация - ценни за някои гийкове :P и анимираният комикс Hulk: Grey, от който е вдъхновена сцената с Хълк и Бети в пещерата. Плюс разните там мейкинг-офове и обяснения на спецефекти.

Много добро издание. Впрочем, в някои западноевропейски държави като Франция май още не е излязло. Та браво на българския разпространител, който и да е той. :mrgreen: :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 06, 2008 10:05 am

Прооптики, както пише на задната обложка ;) А иначе изданието е убиец, а отпадналите сцени, макар и ДО ЕДНА напълно излишни за филма, са много яки и са общо 45 минути :shock: При това всичките са обработени докрай, със се музиката и всичко, няма плейсхолдъри, което ме шашна. Тоя филм реално е бил наполовина по-дълъг.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Dec 06, 2008 5:29 pm

Да бе, знам, че е Прооптики. :) Оттам и смайлитата ( :mrgreen: :wink: ).

А филмът на второ гледане ми хареса колкото и на първо. Ставам фен на този персонаж.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Dec 07, 2008 11:56 pm

Мадагаскар 2 - на кино, с български дублаж.

Е нема такъв кеф! :lol:

Филмът си е чисто забавление от-до. Има си история (е, простичка, ама има), има си интриги (е, простички, ама има), има си забавни ситуации, има си Поуки За Живота За Малките Деца, но никъде не са поднесени така, че да досадят на по-големите и още по-големите деца...

...и има майтапи и лафове!

Българският дублаж поне на мен много ми хареса - и като подбор на гласовете, и като превод на обикновените реплики, и като подборка на български лафове. Със сигурност ще намеря някакъв начин да гледам и оригинала по някое време, най-малкото заради две песни, при които не можеха да пуснат оригиналния звук, защото актьорите подхвърляха и реплики по средата на пеенето, но това бяха само две от многото песни - в останалата част от филма българските реплики много ми харесаха.

А тук дори пингвините *почти* бяха засенчени от друга група жувотни с убийствено превъплъщение :D

Между другото, herairness...
Spoiler: show
...чисто технически погледнато, жирафът и хипопотамката всъщност не се ожениха - сватбата беше на пингвина с куклата му :) Е, хубу де, само не се ожениха, иначе като че ли си се аресаха и ша си са земат по някое време наистина :) И после като им се народят едни жиропотамчета... или хипопотафи... мани, мани...
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 08, 2008 9:26 am

Пробвах се да гледам екранизацията по Something Wicked This Way Comes на Бредбъри от 83-та, но още в първите си 3 минути ме издразни по поне 5 различни начина и я спрях, за да не си развалям поне визуалната представа от книгата. Много мразя, когато най-основните емоционални елементи от един роман са променени във филма, а когато сценарист е самият автор, вече ми става направо гадно - все едно той самият си плюе на произведението и аз сега трябва да избирам на коя НЕГОВА интерпретация да вярвам...


Изгледах обаче Resident Evil: Degeneration, който се оказа учудващо свестен. За незапознатите, това е CGI пълнометражен филм, който като период се развива между четвъртата и петата игра (макар и, подозирам, да няма нищо общо с което и да е от двете заглавия). Главен е Лиън Кенеди от RE4, като участва и Клер от RE1 (и може би 3? Не знам, не съм ги играл...). Историята е биотерористична, за по-актуално, но кефи, екшънът е брутално добре направен, както и зомбитата и декорите. За сметка на това самите герои са ужасно грозни и компютърни, като по някакъв начин Лиън изглежда ПО-ЗЛЕ отколкото в RE4, която е игра за PS2 отпреди две години! Как да е, в крайна сметка останах доволен, но аз съм все пак фен на поредицата, поне концептуално (защото не съм играл нищо освен четвърта част), пък и на зомбитата по принцип. Ако някой споделя тия ми сентименти обаче, да действа смело, мисля, че ще се израдва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Dec 10, 2008 10:36 pm

Мадагаскар 2 кърти!

само да имаше малко повече екранно време на пингвините / маймуните и щеше да е перфектно. Но пък може и да е по-добре така - за да не се изтъркат :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Tue Dec 16, 2008 8:01 pm

Преди малко изгледах Mulholland dr. :?
Много дълъг объркан и скучен филм.
Почече до филм на David Lynch няма да припаря.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 17, 2008 10:11 am

Гледахме снощи Денят, в който Земята спря да се върти и на мен всъщност по-скоро ми допадна. Ще влезе в същата категория филми като Война на световете на Спилбърг според мен (макар че вторият е по-добър) - филми, които са добре направени, ама нещо не им достига, за да са масово харесвани. В случая ефектите са размазващи, но недостатъчно, а човешкият елемент, който трябва да компенсира, пък и е център на историята, не е развит изобщо. Обаче Дженифър Конъли е приказно красива, както винаги, а на Киану Рийвс бастунизмът като никога е В УСЛУГА на ролята му...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 17, 2008 10:23 am

thunder wrote:Мадагаскар 2 кърти!

само да имаше малко повече екранно време на пингвините / маймуните и щеше да е перфектно. Но пък може и да е по-добре така - за да не се изтъркат :)

:mrgreen: Добро е на читав рип :)
:ninja:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Dec 17, 2008 6:40 pm

Roland wrote:Гледахме снощи Денят, в който Земята спря да се върти и на мен всъщност по-скоро ми допадна. Ще влезе в същата категория филми като Война на световете на Спилбърг според мен (макар че вторият е по-добър) - филми, които са добре направени, ама нещо не им достига, за да са масово харесвани. В случая ефектите са размазващи, но недостатъчно, а човешкият елемент, който трябва да компенсира, пък и е център на историята, не е развит изобщо. Обаче Дженифър Конъли е приказно красива, както винаги, а на Киану Рийвс бастунизмът като никога е В УСЛУГА на ролята му...
И аз го гледах снощи. Мнението ми съвпада изцяло. Дразнещо елементарните моменти и интересно измислените сцени някак се уравновесиха накрая до средно приятен, много визуално-хубав sci-fi.

Spoiler: show
хареса ми как елиъните обвиняваха човеците, че са унищожители, а те самите бяха също такива, при това точно толкова съзнателно, та трябваше и едните и другите да се променят
А Джейдън Смит е суперсладко дете.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests