Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2011 11:38 am

Извинявай, точно Хиперион беше най-нелепият за мен. Той е абсурден психопат и садист, тръгнал да освобождава Голямото зло, без значение, че това може да докара свършека на света (и него в това число), но за всичко това си има Причина. Дали тя е, че са го изтезавали садистични врагове? Или може би са убили семейството му, както той прави? Ми не, жена му се разболяла и боговете имали наглостта да не я излекуват, което иначе никога не се случва, може би?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Nov 18, 2011 12:24 pm

Е той приема точно боговете за виновни, нали се сещаш. И затова иска да освободи титаните. Не разбирам какво не разбираш.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2011 1:20 pm

Ми това, че изисква чудеса от тях? Все едно жена да се обиди на мъжа си, че не е станал милиардер, примерно. Може, ама трябва да е доста тъпо парче... И Хиперион така...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Nov 18, 2011 1:33 pm

Spoiler: show
Хиперион живее в свят, в който:

1. боговете са факт(или много близко до факт)
2. когато много силно искаш нещо - се молиш за него

Нормално е да се побърка, когато семейството му измре, а боговете, които ги има и отговарят на човешките молитви(ако не отговаряха никой нямаше да се моли) не са му отвърнали.

Твоят пример щеше да е релевантен, ако жената живееше в свят, в който почти всеки става милиардер. Примерно аз си представям как жена, на която и е бил уреден мъжа от малка и той е син на милиардер, би му се разсърдила, ако когато порасне и се ожени за него, изведнъж установи че той някак си не е успял да стане такъв.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2011 1:48 pm

Има логика в това, което казваш. Само че през целия филм се наблягаше
Spoiler: show
на това как на боговете е забранено да се намесват в човешките дела и те не го правят. Камо ли да вършат чудеса.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Nov 18, 2011 2:19 pm

Еми да, тук стигаме до неконсистентността на плота. Аз някак си успях да се абстрахирам от това и Хиперион ми хареса като чарактър, разгледан и изваден извън останалия булшит. Предполагам че ми напомни ми за Ахил от Троя, с неговата арогантност и цинизъм, когото също много харесах.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2011 2:33 pm

А, Ахил и мен ме кефеше (не, не заради голия кадър :lol: ), но не беше чак краен отвъд крайността...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Nov 18, 2011 6:55 pm

Неужасна история? Сори, ама дори Тор, Титаните и Принца имаха няква малце по-консистентна и небезпосочна история от... това.
Spoiler: show
Хиперион живее в свят, в който боговете не са факт - имаше хора, които поставяха съществуването им под съмнение - ония разумни пичове от полиса, дето си взеха щото са разумни и следователно скучни и не1337, бяха атеисти, примерно. На мен ми се искаше да харесам Хиперион, щото Мики Рурк ме кефи, ама и неговият персонаж беше същото дъно като всичко останало в тоя филм. Родил се бил селянин, пък после се превърнал в Моргот и по некви причини (поради добрите си people skills предполагам) беше дори успял да събере някви последователи, вълнуващи се от каузата му и вървящи по свирката му. Закво беше цялата тая скучна жестокост там? Крейтъс от God of War го направи толкова по-добре това отмъщение срещу боговете заради мъртво семейство. Той имаше и по-смислени причини да отмъщава, нали.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Nov 19, 2011 1:07 pm

Амелия, еми добре :dunno: , тука удряме на камък, на мен не ми е ужасна историята и не мога по никакъв начин да дам обективни аргументи, защо не ми е ужасна.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Nov 19, 2011 7:22 pm

Гледам му страницата в имдб и ми се струва, че и гръцката митология е получила the Twilight treatment... Келън Лъц е Посейдон?!?!...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Wed Nov 23, 2011 12:22 pm

Paul - останах приятно изненадан, след като оформителите на трейлъра отново са успели да набутат вътре най-противните шеги и да ми свалят очакванията до минимум.
Обаче все пак можеше и да стане култов филм, ако някой друг беше писал сценария. Имаше доволно количество светли моменти, но и още повече awkward случки, сложени, не защото в живота стават такива неща, а за да има awkward шегичка точно в този момент, което действа на хумора като прахосмукачка.
Всички екшън сцени бяха смешни, ама не в хумористичен смисъл. Защо са го дали тоя филм на Мотола незнам. Такива бяха и комеди изпълненията на почти всички. Драмата беше сложена там идея си нямам защо.
Малко и за актьорската игра. Никога не съм харесвал слаб/дебел комедийните дуота, но и от това точно досега не съм получавал оплаквания от центъра на смеха. Тука обаче докато Саймън Пег беше на обичайното awesome ниво, Ник Фрост направи изклчително слаба роля и чак ми идеше да скипна сцените с него. Останалите актьори бяха толкова слаби, колкото и персонажите им бяха писани плоски. Иронично е, че най-пълнокръвният персонаж беше самият Пол. Дори това му е малко. Смея да твърдя, че това беше най-смисленото извънземно, появявало в киното. Около него всичко беше направино както трябва, и баксторито, и характера му (след като е прекарал години в човешка компания) и липсата на малоумни решения, които да подкарват сценария напред (нещо, което го имаше у всички останали "декори"). А и смешните шеги и хрумвания бяха такива благодарение на Пол, а не на ретардите агенти или почти ретардираните нърдове.
Ако филмът беше направен от гледна точка на Пол, а не на двамата идиоти, ама не би. :?
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Nov 23, 2011 11:47 pm

http://www.imdb.com/title/tt1637688/
In time
Пиша, защото идеята е много велика, макар да не е била далеч от формулиране, въпрос е че е формулирана от някой. Само че филма е доста слаб и тъпото е разбира се, че са прецакали таква добра формулировка. Не твърдя за идея, защото наистина ми се струва, че идеята е била закопана някъде в главите на доста хора. Съпоставянето.. както и да е, филма е слаб.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Nov 24, 2011 11:34 am

Аха, разбирам.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 24, 2011 12:51 pm

"Каубои и извънземни". Не знам как успях да го пропусна на кино, обаче, честно казано не съжалявам за това. Филмът ме разочарова доста. Прекалено много взимане насериозно, прекалено тъп сценарий, прекалено малко екшън с извънземните. И нямаше разнасяни от вятъра храстчета, каквито са задължителни за всеки уестърн :) Въпреки налетите сто и шейсет милиона долара филмът стои някак твърде нискобюджетно - моментите с хубав CGI са сведени до абсолютния минимум и в повечето време виждаме извънземните или прекалено отблизо, или прекалено отдалеч. Свръхестествените бойни умения на главния герой, които видяхме в трейлъра, са във филма само защото в трейлъра биха стояли хубаво - нямат на практика никакво значение за сюжета, нямат и обяснение, а и се проявяват само в една сцена - тази от трейлъра, тоест.
Всъщност филмът си има и добрите страни, обаче не ми се говори за тях. 6/10.

За сметка на това, обаче, "Addams Family Values" се оказа точно каквото исках, че и отгоре. Любимата на повечето деца комбинация от садизъм, мазохизъм, лудост и чисто зло работи дори по-добре от първия филм и този път буквално през цялото време съм се смял с пълен глас. А Кристина Ричи показва най-злокобната усмивка, която човек може да види във филм :twisted: 10/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Nov 25, 2011 4:20 pm

tigermaster wrote: За сметка на това, обаче, "Addams Family Values" се оказа точно каквото исках, че и отгоре. Любимата на повечето деца комбинация от садизъм, мазохизъм, лудост и чисто зло работи дори по-добре от първия филм и този път буквално през цялото време съм се смял с пълен глас. А Кристина Ричи показва най-злокобната усмивка, която човек може да види във филм :twisted: .
I second that. Наскоро го гледах пак и ... :lol: :lol: :twisted:


Drive Angry - колкото и да му се е искало на режисьора Кейдж не е Джейсън Стейтъм. Филмът Е готин, но не заради Никълъс "не участвам във филми, получаващи продължения" Кейдж(далеч е от най-слабите му филми, но и от най-добрите също), а по-скоро заради счетоводителят, който беше поне що годе cool. Цялостното усещане беше за инди low budget проект, който се е получил много добре, не за холивудски блокбъстър. CGI ефектите няма спор, бяха най-смешното нещо, което съм виждал от доста време насам. Все едно гледах индийски филм или студентско видео.
Lead женската беше сложена само, за да се види малко цица(иронично точно нейните не показаха), а на края
Spoiler: show
-*cry* не умирай, още не си ме изч*кал :lol:
7/10 ама не заслужава и 6
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 31 guests