Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Wed Sep 22, 2010 8:37 am

Knight and Day - добро екшънче, с малко измислен сюжет и елементарни герои - Том Круз с нищо не показа някаква класа, Камерън Диаз и тя - обикновена двойка с проблеми :D

Имаше добри екшън сцени, но дотам - в същността си филма не ме грабна по никакъв по-специален начин. Напомни ми за Killers - май са на мода плоските уж смешни истории за неориентирана девойка сред специални агенти и наемни убийци. Еднообразие, но преди да го гледам таях някаква надежда, че ще се окаже малко по-добре.

Не се оказа - следващия тогава :)

http://www.imdb.com/title/tt1013743/

4/10

Умирай трудно 2, 3 & 4 - една любима моя поредица - три познати до болка филма, но пак гледаеми (поне за мен) - екшън с традиции, поредица с качества, и вездесъщия Брус Уилис примери за добри продължения, а сега се говори и за пета част - героите са уморени, но не остаряват - ще видим каква попара е надробил Брус Уилис, дано не е вкиснат боб, че големи газове се образуват :P

Какво да кажа по тези филми - всички добре знаем за какво иде реч, аз лично мога да гледам филми по няколко пъти, стига да ми харесат - тази поредица не прави изключение, въпреки липсата на прекалени CGI (може би само в последната част вкараха малко повече от обикновено), не особено оригинален сюжет, тези представители на жанра екшън успяха да ме впечатлят - и да наложат образа на Джон Маклейн като вечно появяващ се на грешното място, в грешното време и с грешните хора.

На фона на всчките експлозии, куршуми и тупаници той не изневери на стила си и отношението си към лошите типове, които накрая си получаваха напълно заслуженото погребение :D

Повече такива филми да правят и да има!

Die Hard 2 - 9/10
Die Hard with a vengeance - 7/10
Die Hard 4.0 - 9.5/10

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Sep 24, 2010 1:26 am

HDSP.Mного американски и Тарантиновски беше, но ми хареса.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Sep 24, 2010 11:10 am

Гледах френския Vidocq. Доста добър беше. В някои отношения европейското кино е доста напред от американското. Просто има стил.
Спокойно му давам 7.5/10 като 2 точки взимам за липсата на оригиналност и половин - заради многото close-up шотове на носа на Депардио и на няколко други, по-невпечатляващи носове. :lol:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Sep 24, 2010 11:40 am

Напротив, доста оригинален си беше и наистина умело разказан :P

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Sep 24, 2010 2:51 pm

Няколко филма от последните дни:

Hellbinders - мисля, че този може да се нареди за гледане в една LMN - някакви хора се бият с други и се намесва и ултимативния злодей по едно време.

Сцените се развиваха все едно бяха от "Дързост и Красота" едни стаи, едни коридори и някакви хора...

Успях да изгледам първите 20 минути и после карах на бърз кадър (като само спирах за малко на бойните сцени), Рей Парк беше някакъв наемник, който се оказа въвлечен в борба с демони и в команията на кечист и размахващ саби маскиран боец...

Глупава работа...

Ще мина без оценка, че каквато и да му сложа ще е висока...

http://www.imdb.com/title/tt1339307/

Мастилено Сърце - не съм чел книгата на немската авторка, но тази екранизация ми дойде прекалено хаотична - компилация от сцени, без май определена връзка помежду им или са се опитали да вкарат възможно най-много материал от книгата.

Брендан Фрейзър си игра ролята сравнително добре, Хелън Мирън беше доста дразнеща като нервозната леля имаше и няколко умели ефектни момента, но в общи линии нищо особено.

3/10

http://www.imdb.com/title/tt0494238/

За да отмия кофти вкуса се отпуснах в компанията на два стари филма, които успяха да върнат забавлението в съзнанието ми :wink:

Мисията Невъзможна - базиран на популярния американски сериал, този пълнометражен филм на Брайън де Палма показва шпионския свят в един мащабен, динамичен и изпълнен с напрежение свят, където нищо не е онова което е.

Том Круз е в главната роля като агент Итън Хънт и повежда битка срещу бившите си шефове за да изчисти петното "предател", лепнато му след неуспешна мисия в Прага.

Забързан, с интересни локации, прилични диалози, и не съвсем лош сценарий, този филм успява да надмине сериала си, като не прекалява с нито един от елементите си, за да не стане прегоряла манджа (както това се получи във втората част).

Доста добър филм се е получил :D

9/10

http://www.imdb.com/title/tt0117060/

Истински Лъжи - Шварценегер в една шпионска комедия, дело на Джеймс Камерън - по-различна от предния филм, и като усещане и като темпо - имаше страхотни екшън сцени, голяма доза хумор, Арни си е австрийско дърво, но тук успя да се поразкърши и даде едно доста дорбо изпълнение, като таен агент криещ истинската си самоличност от семейството си.

Джейми Лий Къртис също не му отстъпва като тиха и кротка домакиня, която обаче му дръпва такова секси изпълнение ,че засенчва даже и Тиа Карере като лошата :D

Съчетание между екшън, комедия и малко абсурдни ситуации, още един перфектен филм за забавление :)

Аз лично останах доволен от видяното и въпреки старостта си този филм не е загубил от потенциала си :)

9/10

http://www.imdb.com/title/tt0111503/

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Sep 24, 2010 4:38 pm

Мерси, че разясни за Мисия Невъзможна...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Sep 25, 2010 4:05 pm

"Bury My Heart at Wounded Knee". Силно. По едно време просто забравих, че гледам телевизионен филм - мащабен, чудесно заснет и т.н., а актьорите са направо великолепни. Дори Ана Пакуин, която не мога да понаям, са я оползотворили. 9/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Sep 26, 2010 1:41 am

Wallstreet:Monеy Never Sleeps-по-слаб от първият,но все пакк хубав.Имаше някои интересни идеи одобено в разговорите но беше прекалено разтеглен и развлачен.Саундтрака не ми хареса.
7/10

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Mon Sep 27, 2010 10:35 pm

The American (2010) е приятен one man нещо като шпионски трилър в един особен минималистично-спокоен тон, за което силна роля играе и доста добрият монтаж. Най-слабата му черта ще да е Клуни, който вместо да остави всичко на харизмата си, се опитва да играе на моменти. Може да се нарече и жанров филм, а цялата недоизказаност и сменящи се настроения го правят още по-жив.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 29, 2010 8:34 am

Easy A - забавен, разкошно изигран, тотално предвидим и не зашеметяващо оригинален като подход, но Ема Стоун е ВЕЛИКА в ролята си и саундтракът е добър. Остро си струва гледането като ви го пуснат в Бг.

Legend of the Guardians - Зак Снайдер и бухали, кво да кажа. Като за YA фентъзи е добър всъщност, и има няколко зашеметяващи сцени от визуална гледна точка. Иначе си е инфантилен и по средата ти окапва пишката от скука, но като цяло не съжалявам, че го гледах, а към края даже ме беше реално зарибил. Сцената с първото появяване на Гардиан беше КРАЯТ, а на няколко места си казвах колко велик би бил такъв филм, ако бухалите бяха някаква фентъзи раса летящи хора. Сега не ми дава мира една музикална тема, която просто ЗНАМ, че е от друг филм взета, но не мога да се сетя от кой.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 29, 2010 8:46 am

омг тва зак снайдер ли бил
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Sep 30, 2010 1:26 pm

Е платили са му, направил е филм. Дано поеме Супермен ако Крис го одобри.

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Thu Sep 30, 2010 1:32 pm

"Bury My Heart at Wounded Knee" е нечовешка книга. Не знам до каква степен филма покрива книгата, но определено съм заинтригуван.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 01, 2010 8:18 pm

"The Last Airbender".
Искам Шаямалан да умре в мъки.
Всъщност филмът вероятно щеше да ми хареса, ако не бях гледал анимацията. Има потенциал, има хубави бойни сцени и зрелищни ефекти. Това, което няма, е сценарий, актьорска игра и свястна режисура. Естествено, бидейки твърде лесен зрител, намирам битките и ефектите за напълно достатъчни, за да харесам филма. При нормални обстоятелства.
Когато, обаче, филмът е базиран на произведение, способно да бъде едно от най-добрите фентъзи-приключения за всички времена, обстоятелствата не са нормални. От един изключително богат сетинг, дълбоки герои и прекрасна история Шаямалан е направил нещо, което спокойно може да си съперничи с "Трансформърс 2" по отношение на дебилизма. Промените спрямо анимацията са много и всичките са към лошо. Диалогът е сакат. Има най-ужасната любовна история на света. Кастът е ТОТАЛНО сбъркан и на всичкото отгоре е съставен от некадърници. Нищо не е както трябва.
Пропуснете го, ако харесвате анимацията.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Oct 02, 2010 6:53 pm

Gunslinger wrote:HDSP.Mного американски и Тарантиновски беше, но ми хареса.
Лов на малки хищници?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests