Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed Sep 08, 2010 11:57 am

И аз се бях засилил да му ги предлагам, ама щом е стигнал до The Sword of Doom или вече ги е гледал, или най-малкото си ги е набелязал.

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Sep 08, 2010 1:08 pm

Мачете не беше зле, повече като комедия, с по-малко гор, отколкото очаквах, но малко като някакво Франкенщайново чудовище с препратки и мотиви към всякакви екшъни и второкласни филми знайни и незнайни, комиксово усещане и доста малко собствен живот или поне аз така го усетих някъде след средата. Със сърцераздирателната история и малко по-сериозния й тон се получава да не изглежда като пародия, но като цяло смесени впечатления, повече положителни заради някои доста добри моменти. Нямаше и толкова Мачете, колкото се очаква, а за момент дори ми заприлича на персонажите на Китано, които играе в криминалните си филми, та можеше и по-добре да се използва Дани Трехо. Неприятно изненадан останах от една ранна смърт, а и самите обрати като че ли бяха повечко.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Sep 08, 2010 4:56 pm

Интригуващо звучи, по-добре от Експендабълс в пъти със сигурност, тези дни ще гледам да го гледам.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 09, 2010 9:32 am

Мисля да си го спестя...
Иначе си причиних Последният повелител на въздуха и действително е много зле. Инфодъмпове, смешна игра, патос...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Sep 10, 2010 1:38 pm

Поради ред причини (може и да се опитам да ги обясня в темата "Споделете") сега имам значително повече време за филми и наваксвам с:

Iron Man 2 - ами с една дума - скука. Първата част беше доста прилична и като действие и като структура, но тази почва да дразни с някакви словесни престрелки от самото начало и преди да видя някакви ефекти и динамичност бях полу-отегчен, полу-безразличен... Колкото и да се напъваше Робърт Дауни, не успя да изнезе филма на плещите си и да замаже тревистия вкус в устата ми от елементарността и еднообразието.

Мики Рурк се справи добре с руския акцент и се опитваше да бъде малко по-различен лош типаж, но нещо не му достигна и екранно време и сценарни превъплъщения... На мен ми лъхаше на набързо скалъпен продукт, с още по-големи недоразумения (сюжетно) и там където не са имали какво да сложат са набухали ефекти - неизбежна част, но и това не спаси филма от удавяне в моите очи...

Жалко за пропиления потенциал... Със сигурност ще има продължение, но аз не съм сигурен дали ще го гледам :)

3/10

http://www.imdb.com/title/tt1228705/

Prince of Persia: The Sands of time - поредната Дисни продукция, която не ме заинтригува, въпреки култовия статус на играта, опитали са се да направят поредния летен блокбъстър с помощта на Брукхаймър, но на мен ми дойде прекалено захаросано и прекалено наивно като изпълнение, да на малките деца ще им хареса много - принца скача (както в играта), има ефекти, малко плосък хумор, Джема Атертън (тук ми излгеждаше като повтаряща ролята си от Сблъсъка на Титаните), обаче аз като че ли очаквах по-солидно стоящо заглавие :)

Да, имаше типичните преследвания по покривите, малко акробатики, но нищо запомнящо се, а краят беше толкова изсмукан от пръстите, че нямаше накъде повече - ама че драматургия :)

Бен Кингсли ми беше дървеняк, Джейк Гиленхал малко еднопластов, дургите даже не ги запомних :) Общо взето слабичък, ще видим дали продължението (ако има такова) ще се окаже по-добро :)

4/10

http://www.imdb.com/title/tt0473075/

King of Fighters - Dead or Alive type of shit... Отдавна не бях гледал нещо толкова затормозяващо и по отношение на бойните сцени - сюжета е предвидим както повечето филми правени по биткаджийски игри, обаче аз не разбрах нищо - някакъв тип иска да събуди древен бог и другите се опитват да му попречат и само един меч е способен да го унищожи (тоя мече се появи чак накрая, естествено)...

Скука на няколко нива - актьорите - Maggie Q and Bernice Liu не са способни да излгеждат дори секси на екрана и толквоа некадърно са ги вписали в бойните сцени, че чак ме докараха до смях. Ray Park (Episode I) не показа нищо от качествата си, гъгнеше някакви реплики и подскачаше като заек на анаболи, но иначе беше толкова бавен в битките, че си помислих да не би да са снимали целия филм на забавен кадър с малка добавка на ефекти.

Сюжета - нищо не разбрах от него. Бойните сцени - пълен смях и чак ме заболя да гледам толкова безинтересна хореография. И такъв безумен edit - като в американска продукция с тупалки (с малки изключения - Drive & Broken Path) - kick, cut, continuation of the kick, cut, punch, cut - схванахте идеята.

За мен когато гледам тупалки (особено ръко и кракопашни) предпочитам да виждам дълги сцени с доста по-сложни движения и хореография - тук такова нещо нямаше, а и като видях че самата бойна хореография е правена от един от актьорите участващи във филма, ми стана ясно защо излгеждаха толкова недодялано на екрана... Аматьорска му работа :)

Общо взето не си губете времето с този филм, пропуснете го с чиста съвест - или пък го гледайте от чисто любопитство (да не кажете, че си натрапвам мнението) - може и да се хареса на някои от вас :)

1/10

http://www.imdb.com/title/tt1038685/

The other Guys - не-смешна комедия от типа "buddy movie" с участието на Марк Уолбърг, Уил Феръл, Скалата и Самюъл Л. Джаксън (последните двама са там с рекламна цел, не се подвеждайте) - ами още един скучен филм (май ми върви на такива), клишета след клишета, скучни диалози, съвсем предвидимо действие и поне за мен, малко поводи за смях (като се има предвид, че филма се води комедия от някакъв вид).

С мъка го изгледах и със сигурност няма да повторя това начинание...

С изключение на две сцени, останалото беше пълнеж и безличност - явно на повечето актьори са им трябвали малко extra cash и са се включили в този проект, в който не показват нещо повече от изпълнения подходящи за училищен кръжок по театрално изкуство. Поредната американска простотия смешна само на американците...

3/10

http://www.imdb.com/title/tt1386588/

The Condemned - гледаше ми се някакъв по-стандартен екшън и попаднах на това заглавие с участието на Ледения Стив Остин, Вини Джоунс и един австралийски неандерталец на име Нейтън Джоунс :)

Стандартен екшън за група оцеляващи на самотен остров, където сам оедин ще бъде победителя - събрани от различни краища на света групичката включва само убийци и рецидивисти, смятани са напълно амортизирани като човешки същества и следователно никой няма да скърби за тяхната смърт :)

Като усещане ми напомни за "Бягащия Човек" и поне в началото имаше някакви наченки на съспенс и безнадежност - после се трансформира в типичен екшън с прилични експлозии и ръкопашни схватки. Стив Остин (като се има неговото амплоа на кечист) не блести с особени актьорски качества, но не загрози филма с някакви кретенски изпълнения - просто си изгира ролята с необходимата доза лош поглед и на места състрадание (lol) но се справи много добре :)

Напълно приличен филм в който знаеш предварително повечето от сцените, но не претендираше за нещо повече от това което е и затова за мен беше поне интересно да го гледам - нямаше скукааааа :)

6/10

http://www.imdb.com/title/tt0443473/

Fawlty Towers - и двата сезона на този абсолютно размазващ британски сит-ком :) Такива образи като Мануел (Ке?) и Базил Фолти само едни британци могат да измислят - във всеки епизод има по толкова много (нека използвам модерната дума) епичност, която не съм виждал скоро време във всичките комедии които съм гледал.

Правени в периода 1975-1979 всичките 12 епизода са по сценарий на Джон Клийз и тогавашната му съпруга Кони Бут - комбинация, която си личи на екрана чрез остроумния диалог, множеството physical jokes и запомянщите се герои - Майора, Мануел, Сибил и много други, които само обогатяват сериала и го правят отличен източник на повече от 17 минути смях на ден (според тибетците толкова трябва да се смее човек на ден за добро състояние на духа и съзнанието).

Ако трябва да бъда напълно честен първият сезон ми хареса повече от втория, където се забелязваше чувство на износеност и малко по-тривиални сценки, но пак са на светлинни години напред от днешните комедии, които се повтарят и дъвчат едно и също...

Първи сезон - 10/10
Втори сезон - 8/10

http://www.imdb.com/title/tt0072500/

Ами толкова от мен :)

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Sep 10, 2010 2:51 pm

Аз гледах Gunless. Сравнително нестандартен хумор. Усмихнах се на 2-3 места. Много "увяхнало" настроение. Мацката се държеше доста неадекватно през целия филм.
6/10
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 11, 2010 4:15 pm

"Любов от разстояние". Не ми хареса, въпреки няколкото добри момента. Както подсказва заглавието, разказва се за двама души, опитващи се да поддържат връзка от разстояние. Като начало в главните роли имаме изглеждащата доста повяхнала Дрю Баримор и Джъстин Лонг, който е неандерталец. Освен това има опит да се набута тежка романтика и дълбоки чуства на едно място с просташки хумор и шеги за телесни отпадъци. Не се получава.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Sep 12, 2010 9:45 am

Съгласна. Дрю Баримор том-комката беше ужасно дъно. Трябва да се засрамят!

Говорейки за дъна, Wild Target с Емили Блънт и Бил Най е кошмарен, изключая точно една супер-готина реплика на Рупърт Евърет.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Sep 12, 2010 2:46 pm

Black Death - тъмна европейска продукция, с интересен плот и безинтересни персонажи. Имаше 2-3 напълно излишни ситуации, които малко ми смъкнаха оценката.
7/10
Spoiler: show
Двете сцени със съживеното гадже на монаха ме впечатлиха силно, момичето изглеждаше ужасно ънхюман в колибата. После иначе добрия туист малко поразвали нещата.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Sep 12, 2010 5:29 pm

Е значи не гледаш само американски филми! Бях се сериозно притеснила за теб.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Sep 17, 2010 2:44 pm

Отново е време за кратък отчет за изгледаното през седмицата

Вярно, филмите които ще спомена повечето от вас са ги изгледали доста по-рано, но единия го чаках да дойде на кино в Бургас, а другия - събирах смелост да се насиля да го гледам :D

Започвам с първия - The Expendables - дочаках да дойде в Бургас и умишлено странях от всички торенти, които се бяха пръкнали по едно време, бях си казал че това нещо ще го гледам само на кино първия път и успях да удържа на думата си :)

Но стига съм разнасял лични победи и предизвикателства, да погледна в това което ми е останало като усещане от самия филм, преди да бъде заличено от някоя непобедима порция ракия с таратор :mrgreen:

По трейлърите не се въодушевих прекалено много (въпреки големите екшън имена и обещанията за 80-тарски екшън) и подходих малко по-стеснително В крайна сметка получих това което предположих - голяма порция старомоден кютек и експлозии, гарнирани с няколко момента на спонтанен смях и даже картини от циганското гето в Поморие (точно в три кадъра като фон, но пак си личеше нашенското сиган).

Не бих го нарекъл шедьовър, но според мен не удря и тоталното дъно, по-скоро комбинацията от екшън звезди и сравнително гладък сюжет ми се стори приятна, и като визия и като изпълнение.

Не получих кой знае какви поуки и философски разсъждения, с добавени морални и етични вмъквания, но аз и не очаквах от такъв филм подобно нещо - просто историята на група наемници, които правят това което могат най-добре - трепане на гадове (наши и чужди).

Приемам този филм като homage/tribute към всички онези стари екшъни, с които лично аз съм израснал (заедно с филмите за нинджите и дъртите филми с бойни изкуства) и които имаха една необяснима тръпка, докато гледах как добрия герой не се спираше пред нищо, за да изтреби пълчищата хлебарки :P

Към положителната страна смятам разговора между Брус, Слай и Арни - нямаше такъв сарказъм и самоирония, както и пълната простотия лееща се на екрана от тези тримата (всеки един застаряващ по свой си начин). Цялата финална сцена на разрушение, гърмежи и размяна на юмруци и ножове също бих определил като полъх от всякакви Рамбовци, Командоси, Умирай Трудно, Кобра и още екземпляри от онези години на презаписваеми касетки, дублирани от един човек :mrgreen:

Каскадите бяха изпълнени в най-добрите традиции на жанра, боят беше на ниво (с изключение на две сцени с участието на Джет Ли), лошият си получи търсеното, добрия взе момичето и даже имаше и зле структурирана поезия, но напълно на място. Нямаше как да се покаже всеки герой в подходяща светлина, но ако за всеки отделяха място да покажат нещо различно от уменията му в битка, филмът трябваше да се снима на две части :D

За всеки получихме достатъчно информация, която да не ме разконцентрира от основното действие, пък и аз не чаках пространствени автобиографии на всеки от членовете на групата.

Монолога на Мики Рурк според мен си беше на място - емоционалния заряд, заради който героят на Силвестър да промени решението си и да въвлече останалите в масовото изтребление на модерните конквистадори.

Ерик Робъртс е особено дразнещ и достатъчно хлъзгав в ролята си на главен гад - протежетата му си бяха ефективни колкото трябваше, Ледения си беше непроницаем като парче айсберг, а Гари Даниелс беше представител на типажа "отворен гъз" :P

Долф Лундгрен (по стара информация е актьора с най-висок КИ - 253, след него е Пол Хоган (Дънди Крокодила) и скандинавеца има и някаква академична степен, но не мога да се сетя по каква специалност) имаше може би най-добрата реплика в целия филм, когато смаза тиквата на досадника до него с вик: Насекомо! - такъв смях му ударих, че девойката до мен взе да ме гледа странно :mrgreen:

Освен това имаше кратки спаринги с Джет Ли, но те бяха безобразно опустошени от къси кадри и безумен монтаж - имайки предвид бойният опит и на двамата ми се стори недодялано да се орязва по този начин такъв бой - моите уважения към Corey Yuen, ама тук си се осра като хореограф на бойните сцени. Жалко наистина - същото се отнасяше и за сцената между Джет Ли и Гари Даниелс - още пропилян потенциал...

Е, разговора му със Слай в камиончето беше доста добър "Бягай отзад!" "Защо аз?!?" "Защото си по-дребен!" - много се смях на тези реплики - отново имаше малки проблясъци на остроумие Джейсън Стейтъм си изигра също добре ролята на пръв сподвижник на Слай и не отстъпваше в боя дори на Джет Ли - движенията му с ножа бяха много добре премерени - важното е кръв да се лее :twisted:

Силвестър концентрира фокуса върху себе си (при положение, че е и сценарист и режисьор) и на моменти правеше такива жестове с ръце, че нямаше как да не се захиля като провален - и се справи учудващо добре с каскадите за човек на неговата възраст, освен това дубльорът му е наше момче (Станимир Станев се казваше човека и беше изписан с доста големи букви в крайните надписи) евалата :o

Със сигурност ще го гледам пак, някои сцени си заслужават второ гледане - взривяването на кея и хвърчащите тела и крайници в мазето са едни от многото. Забавлявах се докато го гледах и това за мен беше най-важното - получих доволна доза екшън и сбирщина от интересни типове, плюс достатъчно забавен диалог - това беше една приятна вечер за мен :)

9/10

http://www.imdb.com/title/tt1320253/

Така, сега да споделя впечатления за второто заглавие, което за мое най-голямо учидване не се оказа предварителният фейл, който всъщност очаквах.

Предварително се извинявам, че не го пускам в съответната тема, но така се получиха нещата - но сега ме е обзела пишещата муза и бързам да отприщя новосъздалите се впечатления, докато са още топли в пещта на кино-преживяванията ми :oops:

Филмът за който ще говоря е третата част на Здрач - Затъмнение, за който събирах сили да го гледам, предвид дебилната втора част (за мен) - равносметката - ами получих един по-балансиран филм от предния и даже малко задминава оригинала в раздела "Забавен" :D

Сериозно, не очаквах да се смея от сърце на някои реплики или ситуации, но се получи - всъщност филма даже отива в моята графа "приличен" (аз ли го казах това?). Както и да е - успях да го гледам днес в квартирата на спокойствие (останалата част от семейството кротко спеше в спалнята), на чаша мляко с какао и няколко вафлички - мислех да си опържа картофи, но размислих - случаят не беше чак толкова специален :mrgreen:

Нямаше мучащи и ревящи, изпълнени с тестостерон и естроген подрастващи, нямаше мляскане, хрупане и оригвания, нямаше малоумни възклицания и дебилни коментари - само аз и екрана... Започна малко непонятно за мен - малко по-мрачно от преди и тъкмо се обнадеждих и дойде сцената със сричащата Бела и гледащия я блещукащ студенокръвен - удариха го на романтика и сантименталности и после движението на картината взе да става малко по-плавно и завършено - вече имаше подробности от миналото на еволюиралите комари (кръвопийците), някой се беше постарал да ги направи малко по-завършени като герои, не просто поредните смучещи.

Бела пак си беше дразнеща за мен - овчия поглед отново изгря, Едуард беше ми някакъв апатичен и отнесен и като че ли и двамата си изговаряха репликите през зъби, въздух ли пестяха какво ли ама ми изглеждаше тъпо... Отново се появи Виктория (червенокоски хммм), но друга актриса беше в нейното амплоа, поради факта, че предната девойка я разкарали заради scheduling conflicts - на нейно място се изяви Брайс Далас Хауърд и допринесе за цялостното разкрасяване на героинята 8-)

Този път имаше повече екранно време и се оказа като сериозна заплаха за сем. Кълнови - първата гоненка премина отново в пресечена местност, но този път имаше по-добре направени скоци и мятания (добре поставени жици и правилно опъване на въженцата) имаше влияние от Тигър и Дракон :o

После се заформиха обичайните сблъсъци на ревност между Джейк и Едуард (нищо ново) и терзанията на главната овца, кой да избере - оня със зъбите или оня с козината - дилеми и избори, ама тя май не беше решила нищо и само им гледаше сеира. Докато във въздуха витаеха хормони на друго място растеше заплаха за спокойствието на малкото градче - този път като армия от нови вампири, водени от червенокоската и супервайзори - Волтурите.

Тия пък май бяха само за цвят там - Дакота Фанинг ми беше леко еднообразна и не отбелязах някаъв напредък в актьорското майсторство - наяде се и тя и вече взе да се прави на интересна... Всички връзки и ситуации подготвяха картинката за големия сблъсък между новосъздадената армия и нашите типчета - някак много набързо кучетата и псевдо вампирите се спогодиха и взеха да нищят общи планове и тактики - като не взеха и да се напият за новия съюза пак добре.

Повествованието беше сравнително добре поднесено, нямаше прекалено много романтични изблици (не че изобщо нямаше), някои от героите блеснаха в друга светлина - Алис беше все така очарователна :oops:

Имаше и моменти на откровен смях от мое име - "I'm Switzerland, ok?" разговора между Белка и бащата за предпазните мерки при сексуално съвокупление - това беше най-забавния диалог от всички части досега - генерира позитивни емоции в мен.

Останалото (изключая битката - също с добра хореография и ритъм - хареса ми) беше до болка познатото - върколака се разхождаше по без фланелка, вампирчето от време на време просветваше, Кълън бяха пак безумно учтиви, Волтурите се опитваха да бъдат страшни, татенцето се опитваше да брани детето си от набезите към нейният химен и така - идилията продължава Благодарение на по-свежите лафчета и не чак толквоа затормозяващият сценарии този филм за мен е най-добрия от излезлите досега (оттам и тази крайно висока оценка)...

Ще видим следващата част, която се оказва, че ще бъде разделена на две (влияние от Хари Потър) - и дано има повече тупаници и по-малко сополиви пиески :D

4.5/10

http://www.imdb.com/title/tt1325004/

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Sep 17, 2010 7:50 pm

Devil -о, колко мрачно изживяване беше този! И как ми се искаше всъщност да ме изненада позитивно, при все всички налични факти, които крещяха, че ще е зле. И колко твърде предвидим, бутафорен и скучен беше. О, защо???????
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

zktc
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Fri Jul 30, 2010 11:24 pm

Post by zktc » Sat Sep 18, 2010 1:28 pm

Magnolia имаше своите силни моменти, но е най-слабия филм на Андерсън според мен. Най-доброто нещо беше историята около Клаудия, а след филма прочетох, че дори тя е била първата в сценария около която са възникнали всички останали. С това четене на морал и безмислените глупости като дъжда от жаби имах чувството, че гледам поредния епизод от бозата "Grey's Anatomy" :neutral:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Sep 18, 2010 4:46 pm

След почти двайсет години, "Хъдсън Хоук" си остава все така забавен; не твърде философски или смислен, но... забавен :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Sep 18, 2010 9:59 pm

zktc wrote:Magnolia имаше своите силни моменти, но е най-слабия филм на Андерсън според мен. Най-доброто нещо беше историята около Клаудия, а след филма прочетох, че дори тя е била първата в сценария около която са възникнали всички останали. С това четене на морал и безмислените глупости като дъжда от жаби имах чувството, че гледам поредния епизод от бозата "Grey's Anatomy" :neutral:
Странно. За мен пък той и There Will Be Blood са най-силните му.

@ Roam -съгласна за Хоук! :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests