Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 17, 2010 6:19 pm

http://www.imdb.com/title/tt0090065/
"Starchaser: The Legend of Orin".
Анимация от преди раждането ми. Доколкото разбрах, това е първият филм, прожектиран на 3D. Заслужава си. Много приятна приключенска фантастика, добре нарисувана, с много екшън и доста повече насилие и убийства, отколкото човек би видял в съвременен детски филм. Не го гледайте с очакване за дисниевска приказка, защото не е. Всъщност, ако "Междузвездни войни" от онова време беше анимация, вероятно щеше много да прилича на този филм. Не си правя майтап. Доста хора твърдят, че това е рипоф на филма на Лукас, но въпреки няколкото очевидни препратки към него, не е. Достатъчно различен и с достатъчно собствена атмосфера, и т.н. Препоръчвам го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Wed Aug 18, 2010 8:31 pm

Charlie Wilson's War- Твърде нагъл и некоректен филм, представящ американците като съвестни и добронамерени освободители на Афганистан. С опити за сатира и посредствен хумор се замазват икономическите аспекти за намесата на Щатите и идеологическата война срещу СССР, която стои в основата на всичко.

В края на филма се изтъква, че Щатите имали добри намерения, но после всичко се обърквало. "Добрите намерения" са свързани с природните ресурси на немощните държави и възползване от окаяното им състояние. Ако някой смята, че в политиката добрините се вършат от чувство за справедливост, значи е глупак.

User avatar
Maverick
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Aug 18, 2010 12:36 pm

Post by Maverick » Wed Aug 18, 2010 10:47 pm

tigermaster wrote:http://www.imdb.com/title/tt0090065/
"Starchaser: The Legend of Orin".
Анимация от преди раждането ми. Доколкото разбрах, това е първият филм, прожектиран на 3D. Заслужава си. Много приятна приключенска фантастика, добре нарисувана, с много екшън и доста повече насилие и убийства, отколкото човек би видял в съвременен детски филм. Не го гледайте с очакване за дисниевска приказка, защото не е. Всъщност, ако "Междузвездни войни" от онова време беше анимация, вероятно щеше много да прилича на този филм. Не си правя майтап. Доста хора твърдят, че това е рипоф на филма на Лукас, но въпреки няколкото очевидни препратки към него, не е. Достатъчно различен и с достатъчно собствена атмосфера, и т.н. Препоръчвам го.

Дам, хубава анимация, гледал съм я като малък на видеокасета :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Aug 20, 2010 9:42 pm

The Tenant -толкова, толкова го обичам! Беше един от първите филми, които са ме впечатлявали истински и съм заобичвала дълбоко и сега като го изгледах пак се чувствам така всемирно удовлетворена и обичаща всички и всичко! :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Sat Aug 21, 2010 2:23 am

The Double Life of Veronique (1991) - скучничък и претенциозен, а по едно време съвсем му изгубих нишката, та дори ми стана и дразнещ. Допълнително ме разсейваше фактът, че една приятелка твърде много прилича физически на актрисата.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Aug 21, 2010 3:41 pm

Нещо се настроих на вълна самурайски филми напоследък. Не знам защо...

За втори път гледах "The Tale of Zatoichi". Все така як, но пък от семейството май само аз си го харесвам.
Гледах поредицата до четвъртия. Забавни.
После скочих чак на двайсетия - "Zatoichi Meets Yojimbo". Мисля, че самото заглавие подсказва защо. Добре, че не е свързан с предишните, че... Доста от феновете на поредицата казват, че това е най-слабият филм от нея. Честно казано, категорично не съм съгласен с това. Може да е едва петият филм за слепия масажист, който съм гледал, но е и най-добрият. При това не само заради Сблъсъка на Титаните. Брутална черна комедия, драма и екшън с брилянтна хореография, прилична история и т.н. Визуално филмът е страхотен. Въпреки че е на 40 години, е остарял доста добре. Режисиран е кадърно, без да е високо изкуство. Действието се точи бавно, но не омръзва, а по-добре заснети бойни сцени трудно може да се видят дори във филмите на Куросава. А това, което исках, е там на двеста процента. Шинтаро Кацу е велик, ролята му пасва като ръкавица. Тоширо Мифуне не играе точно безименния ронин, когото очаквах, но просто самото му появяване на екрана е достатъчно, за да осмисли всеки филм. Препоръчвам го с чиста съвест.

Гледах и "Akage" или "Red Lion". Оказа се, че е на същия режисьор - Кихачи Окамото. Отново с Тоширо Мифуне в главната роля. Но... Как да пишеш за филм, на чийто финал си щял да се разплачеш? Няма как. Все пак ще се опитам да кажа няколко думи.
Добре. Окамото е велик. Тоширо Мифуне е най-големият японски актьор и това е една от най-добрите му роли. Филмът е една от най-добрите исторически продукции, които съм виждал през живота си и без особено усилие забива в земята почти всичко холивуско от която и да е епоха. Мащабен, брилянтно заснет, красив, великолепно написан и великолепно изигран. Води се за комедия, но не е съвсем това. На моменти забавен, на моменти - тъжен, не омръзва и за секунда... А финалът е просто разтърсващ. Този филм просто трябва да бъде по-известен. Трябва. Шедьовър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Aug 21, 2010 11:36 pm

Хах, аз пък гледах Le samouraï от 67-ма с Ален Делон. Един приятел много се запали напоследък по старо френско кино, та покрай него...
Общо взето ми хареса филмът. Определено беше стилен, елегантен, с хубави цветове и много деликатна атмосфера. Като недостатък бих посочил това, че беше малко бавен, особено в някои моменти. И диалог има само в сцените, където е наистина необходим, което като подход е красиво, но все пак не е точно мой тип.
But goddamn,
you got me in love again

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Sun Aug 22, 2010 2:38 pm

Това му е силата, а и без Делон нямаше да е същото, но лично ми харесва повече "Червеният кръг". Мелвил си е пич. :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Aug 22, 2010 3:56 pm

Съгласен съм, точно в липсата на диалог и сравнителното бавното действие е силата на филма и го прави различен от безбройните клишета по темата.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Aug 24, 2010 1:47 pm

Някой знае ли, как се казва този филм с Ален Делон, в който той и сина му катастрофират и попадат в нещо недетерминирано и болно?
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 24, 2010 3:27 pm

Гледах по някаква случайност "Агент Солт". Струва ми се, че ролята на Анджелина Джоли беше общо-взето прилична, а и имаше приятен екшън. Но до там. Можеше и да е по-добър, де, ако ги нямаше сюжетните дупки към края особено или ако любовта на живота й не беше толкова противно същество, че всеки път, когато е на екран, да ми иде да му изтръгна сърцето, или... Започва интересно, малко в стил "Специален доклад", и всъщност си продължава интересно почти до края. Имаше и сюжетни обрати. И обрати върху обратите. И още. Не знам трябваха ли... Иначе екшънът е на доста високо ниво, а и очевидно Джоли сама си прави голяма част от каскадите или поне двубоите, за което заслужава поздравления.
6/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Aug 24, 2010 4:04 pm

Хора според вас нормално ли е в шибаната Арена в шибания мол в Плевен,ОЩЕ да не дават Генезис? :evil:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Aug 24, 2010 4:46 pm

dellusion wrote:Някой знае ли, как се казва този филм с Ален Делон, в който той и сина му катастрофират и попадат в нещо недетерминирано и болно?
http://www.imdb.com/title/tt0091730/

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Tue Aug 24, 2010 4:53 pm

Gran Torino- под Million Dollar Baby като качество, ако говорим за новия Истууд. Кофти актьорска игра на азиатчетата и непрекъсната тонална вариация през целия филм. Иначе добър сценарий, силен финал и железен Истууд.



Kramer vs Kramer- велик филм. От онези, за които каквото и да кажеш, все ще е малко и от онези, за които знаеш, че вече не се правят. Безкрайно човечен и искрен. Дъстин Хофман беше фантастичен.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Aug 25, 2010 3:05 pm

"Пърси Джаксън и боговете на Олимп". Всъщност можеше да е много хубав филм, ако не беше толкова американски. Някакво странно... Децата на практически всички важни богове са американчета, входът към Олимп е на "Емпайър Стейт Билдинг", грандиозната война щеше да се случи над Америка, абе изобщо и въобще... А Ума Търман ме подразни. Ако я харесвах като актриса, можеше и да ми хареса, обаче...
5/10.

"Date Night" е филм, на който съм се хилил като идиот. Повече такива романтични комедии трябват... И имаше готино автомобилно преследване. 8/10.

И продължих със самурайските... "Kill!" е някакси велик филм. Този път без Тоширо Мифуне. Доста комичен, с много хубав екшън и т.н. И страхотен Татсуя Накадай. Отново режисиран от Кихачи Окамото. Той е гений. Трябва да се запозная по-добре с филмографията му. 10/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests