Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Aug 06, 2010 9:59 am

Солидно 6 и от мен за Солт. Приятен летен екшън беше, аз лично нямам никакви забележки към филма за това, което е. И всъщност ми хареса основната идея на Злия План (ТМ) на руснаците, не е като повечето стандартни безсмислици тип
Spoiler: show
да убием президента щото... ъъъ... много сме зли и щатите без президент ще се саморазпаднат, или да ударим Москва, че съюзът да се надигне от пепелта и да мъсти
слагам го в спойлер, за да не давам подсказки какво да не се очаква ;)
Elves dig rocket launchers.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Aug 07, 2010 8:34 pm

"The Losers" се оказа смазващо тъп филм. Имаше някакви каскади, някакви лафове и разни такива, но като цяло беше май само половин ниво над "Трансформърс 2". Очаквах повече, не знам защо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Mon Aug 09, 2010 1:25 am

Lawrence of Arabia. Дойде ми нещо твърде дълъг, а повечето подобни 3 и кусур епики са си с добре изграден ритъм.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 09, 2010 2:05 am

При мен беше обратното с Lawrence of Arabia, по принцип не обичам такива дълги филми, но в случая почти не ги усетих часовете и при двете гледания. Гениален филм с заслужена репутация.

Последно гледах Sweet Charity, първият филм режисиран от Bob Fosse, който е мюзикъл римейк на сюжета на Night of Cabiria на Фелини. Като за първи опит е доста впечатляващ, макар и прекалено дълъг и на моменти overdirected (твърде много излишни freеze frames примерно). Обаче определено си струва гледането заради някои от музикалните номера, които са наистина прекрасни като хореография, изпълнение и оригиналност, а и като монтаж и режисура са много над останалата част от филма. Ето един от тях за демонстрация:
http://www.youtube.com/watch?v=l-63pyLPVjk
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Aug 09, 2010 10:22 am

И аз изгледах Агент Солт. И мен ме изкефи.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Tue Aug 10, 2010 1:03 am

Yellow Sky (1948) Незнайно защо няма никаква популярност. Като че ли студиото е дало доста сериозна свобода на режисьора и са добавени 3-4 минути към края, за да бъде вкаран в конвейра на класическото Холивудско кино от тези години.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 10, 2010 8:54 am

Изгледах Агент Солт. Доста приятен, ако и напълно забравим. Джоли е изненадващо силна в амплоато на таен агент...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Aug 10, 2010 9:41 am

Аз пак гледах Doubt.
Все така великолепен ми се струва. Актьорската игра е могъща, това определено ми е любимата роля на Мерил Стрийп. Диалогът е страхотен, атмосферата е поглъщаща.
И пак се учудвам как може действието да е толкова бавно, а минути от филма да текат толкова бързо.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Aug 10, 2010 9:33 pm

И аз много го харесвам, въпреки че е от рода филми, които не понасят на голяма бройка хора.

Изгледах си отново Once, който е все така очарователен по един скромно-достъпен начин. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Fri Aug 13, 2010 6:31 am

The Faculty.

Любопитно е как Родригез редува силни филми с пълни помии. Исках да го изтрая докрай, но просто не успях. Само скивайте това велико резюме:

Summary: When some very creepy things start happening around school, the kids at Herrington High make a chilling discovery that confirms their worst suspicions: their teachers really are from another planet!

Well, DAMN :lol:

Иначе и аз наскоро гледах Doubt. Много силна актьорска игра и доста добър сценарий, макар да си пада Oscar-bait. Мерил Стрийп беше за Оскар, твърдо.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 13, 2010 7:57 am

Супер любим филм ми е The Faculty :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Aug 13, 2010 12:57 pm

The Boat That Rocked (Pirate Radio)
Тези дни го изгледах пак и все така продължава искрено да ме радва!
VMITW!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Aug 16, 2010 12:07 pm

Аз за пореден път си изгледах Хари Потър 4, 5 и 6.
Знам, че в тук не са много на почит, особено последния, но на мен си ми харесаха доста.
Четвъртият ми се стори най-силен от посочените. Имаше много приятни детайли, като под „детайли” нямам предвид само изпипани костюми и качествен декор с разни детайлчета и завъртулки, а детайли от живота, малки дребни ситуацийки от ежедневието, например начина, по който Филч оправяше нескопосано грамофона на Макгонагъл и други такива.
Петият преди го ненавиждах, може би защото това ми беше любимата ХП книга, но сега ми се стори приятен и с удоволствие бих си го изгледал пак. Ъмбридж и Луна определено ме радваха доста, както и финалната битка на Дъмбълдор с Волди.
Шестият беше добра комбинация от комедия и драма. Екшънът никакъв го нямаше, несъмнено, но мен това не ме подразни. Финалната сцена с многото вдигнати магически пръчки беше просто разкошна. И тъй като я видях преди малко, в момента ми е най-любимата сцена от ХП филм. :P
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Aug 16, 2010 9:48 pm

Black Death -филм, от който на практика не очаквах НИЩО, но някак ме остави доста приятно изненадана. Перфектно изпълнение на Редмейн в главната роля, а и Шон Бийн си го биваше.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Aug 17, 2010 5:54 pm

След сто години гледах The Departed - ужасно е як, хареса ми въпреки че много мразя мафиотски филми. Супер добри неща имаше в него, само в началото леко доскуча, беше ми доста непридвидимо кой какво знае в крайна сметка, актьорската игра беше на 18 и НЯМАШЕ КАРЧЕЙЗИНГ ЗА БОГА ИСКАМ ДА ГО РАЗЦЕЛУВАМ СКОРСЕЗЕ :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: 8-) 8-) 8-) 8-)

гледах и Децата на хората... поразочарован съм. Тежко предвидим и горе-долу нищо не стана. Готин Клайв, добра визия и атмосфера и дотам. Дори не се разбра кво им има баси!
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests