Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Aug 01, 2010 9:34 am

На Кроу изпълнението беше ужасно добро, бтв.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
The Mad Hatter
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Dec 28, 2009 6:43 pm

Post by The Mad Hatter » Sun Aug 01, 2010 10:00 pm

Много, ама много ми хареса. Особено сега, като си го премисля на трезва глава. Да направиш интересни, няква цифра боксови мачове, които общо взето бяха еднакви, така че да ги гледа човек със затаен дъх си е голяма работа. При това краят им да е предизвестен малко или много. А за изпълнението на Кроу +1.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Aug 01, 2010 10:12 pm

Приключих след няколкочасово борене Das Boot, оная ДЪЛГАТА версия (досега бях гледала само орязаната). Ебати якия филм!
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Aug 01, 2010 10:26 pm

Много силен е, да. Направо не усетих как минаха часовете, докато го гледах, въпреки екстремната дължина.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Aug 03, 2010 10:35 am

Тези дни гледаме Кръстниците пак (при мен е за 6-7ми път). Честно казано ми е истински тъжно, че едва ли някога докато ние сме живи ще се направят пак толкова добри филми.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Aug 03, 2010 11:37 am

Muad_Dib wrote:Тези дни гледаме Кръстниците пак (при мен е за 6-7ми път). Честно казано ми е истински тъжно, че едва ли някога докато ние сме живи ще се направят пак толкова добри филми.
Хахаха, ние също се отдадохме на това занимание и наистина се присъединявам към такаформулираната ти тъга
VMITW!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Wed Aug 04, 2010 9:53 am

Muad_Dib wrote:Тези дни гледаме Кръстниците пак
Надявам се, че без третата част, защото всички мафиотски филми излезнали след нея са в пъти по-добри от този Кръстник 3. Още ме е яд, че изобщо се осмелих да го гледам. София Копола SUXZZZ :mrgreen:

Иначе за гледани филми:
Get Thrashed: The Story of Thrash Metal - уникално як документален филм за trash metal-a. Крайно време беше да има и такъв филм. Представено е всичко адски достоверно от зората и зараждането на траша, през 90-тарската дупка и бума на грънджа, възкръсването с Pantera и всички нови банди след това. Просто уникален! Само малко ме е яд, че никъде не споменават Annihilator, ама какво да се прави. Американска им работа (Annihilator са канадци). :D Филма е твърдо 10/10 за всички фенове, а за другите може да се просветлят малко ако искат.
Hype! - отново документален филм, но този път за грънджа. Сиатълският бум и цялата експлоатация на този стил и множеството банди. Превръщането на тази музика в комерс и всякаква реклама. И най-вече мненията на всичките изпълнители какъв е бил грънджа и в какво се е превърнал след това. Отново много стойностен документален филм.
Phantom of the Opera на Шумахер - Тъй като съм изключителен поклонник и обожател на Уебър и най-вече на композициите от този мюзикъл, не мога да дам никакво обективно мнение за филма. Много красив и много въздействащ. На Шумахер му се отдава да прави такива филми. Шаренко да има :mrgreen: Каста беше на ниво, за Бътлър не успях до почти самия край, да си го представя като Фантома, ама това е отделно на въпрос (ако беше някакъв неизвестен актьор щеше да е много по-добре), въпреки че накрая му съчуствах много. :oops:
Labyrint - И тъй като се подкарах на вълна музикални филми, реших да затапя с My guilty pleasure, Лабиринтът на Дейвид Бауи. Колкото и пъти да го гледам, колкото и година след година да остарявам, този филм си остава уникален за мен. Страхотна приказка, саундтрак и игра на все още малката Дженифър Конъли. Който не го е гледал веднага да поправи грешката си, - а пък който го е гледал да преповтори, - защото Джаред, краля на гоблините, дебне зад ная-близкия ъгъл и те чака. Хипнотизиращ!!!

ПС: Заради Labyrint реших да гледам най-накрая The Neverending Story. Еми никак не бях очарован. Може би при повторно гледане може и да открия достойнствата му, но за първи път ми беше адски скучен, разтегнат и много, много бавно придвижващ се към очакваната си крайна цел. Явно влияние има и това, че не съм го гледал навремето като малък, което не е никак малко, защото общо взето филма имаше доста добра предпоставка. Някой ден ще му дам пак шанс!
The hardest battles are fought in the mind.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Aug 04, 2010 8:34 pm

Youth In Revolt - много нестандартна тийн комедия. Хуморът и актьорската игра бяха на много високо ниво. И двете главни роли са ми тотално непознати. Сякаш момичето съм го гледал и някъде другаде, но ме мързи да влизам в imdb. Бяха чудесни. Филмът не се пъне да бъде прекалено оригинален, но определено е доста различен и съвсем не това, което очаквах. Приятно съм изненадан и определено е една от по-добрите тийн комедии за последните 2 годинки. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 05, 2010 7:41 am

Гледах Хищници и ВЕЧЕ не го помня...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 05, 2010 11:09 pm

Гледах Солт.Ако трябва да дам оценка- 7.7 от 10.Половината филм се чудих какво става и разбрах чак втората половина и много ме е яд че американците не го отнесоха поне веднъж,а филма уж отиваше натам. :evil: И все пак беше хубав,бонус точки че бяха уцелили истински руски имена като Олег,Николай и други,което е изумително за американски филм.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Aug 06, 2010 1:08 am

И аз гледах Солт днес. Забележките ми са общо взето същите, но не бих му дал толкова висока оценка. Около 6 - 6.5 му стига според мен.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Aug 06, 2010 1:16 am

Claymore47_Fen wrote:Гледах Солт.Ако трябва да дам оценка- 7.7 от 10.Половината филм се чудих какво става и разбрах чак втората половина и много ме е яд че американците не го отнесоха поне веднъж,а филма уж отиваше натам. :evil: И все пак беше хубав,бонус точки че бяха уцелили истински руски имена като Олег,Николай и други,което е изумително за американски филм.
Мда, но както във всички американски филми, женските фамилии не завършваха на а и имахме "другарката Ченков". Иначе първите имена твърде често ги нацелват, просто кръщават руските злодеи на актуалния президент на Русия, примерно:)
Иначе за мен момент на изненада почти нямаше, освен кой се оказа другия злодей. И аз не мисля, че бих му дала повече от 6-7, да не кажа по-малко. Вече почти не го помня, а това е показателно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 06, 2010 1:54 am

Morwen wrote: Мда, но както във всички американски филми, женските фамилии не завършваха на а и имахме "другарката Ченков".
Е да,ама поне не се стигна до недосмислици от сорта на Снейк Плискин. :lol:
Аз чакам да тръгна на лагер на море и после като се върна да дават Генезис че съм му се наточил. :mrgreen:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Aug 06, 2010 2:30 am

И аз го гледах Salt.Смешно жалкия сценария проваля доста филма.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Aug 06, 2010 2:39 am

Ъ... че какво му е на Snake Plissken?! От една страна, "Snake" според мен е по-скоро (армейски) прякор, отколкото истинско малко име (макар че инициалите му са S. D. Plissken), а Plissken съвсем не е предвидено да звучи като руско име... освен ако не съм забравил някоя много важна сцена във филмите, пък, честно казано, не ми се вижда много вероятно :)

А иначе Salt по-скоро ми хареса, даже доста, като безмозъчно екшънче със забавна, макар и доста прозрачна история. Едно от нещата, които *наистина* ми харесаха, беше това, че героите-руснаци действително говореха руски, със съвсем прилично, а в поне един случай и напълно истинско, произношение.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests