Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 07, 2010 9:58 am

Всичко вървящо на екрана имаше ужасни оценки навсякъде :mrgreen:
св. валентин е много готина :mrgreen:

симеоне - не, не е обяснено, изглеждаше просто рандъм американщина ;р а и обяснението е доста куцо де :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Mar 07, 2010 12:30 pm

Alice? :mrgreen:

И бтв, ако Валентин те е изкефил, трябвало е да идеш на Dear John :P
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Mar 07, 2010 2:26 pm

Мне, мен Валентин ме изкефи, докато Dear John ми беше правилно лиричен, но с някви сбъркани послания, нелогична постройка и доста инконсистентен. (И защо, в името на светията на преводачите, беше преведено "С дъх на канела"? Нямаше на едно място спомената канела в целия филм.)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 08, 2010 2:35 am

Изгледах и аз Percy Jackson и понеже бях занижил доста очакванията, му се израдвах прилично. Филмът е от тоя тип посредствени адаптации, дето хората, които не са чели книгата, няма да ги харесат, защото не са обяснени както трябва половината неща вътре, а онези, които са я чели, няма да ги харесат, защото се отклоняват от и опростяват твърде много първообраза. Същевременно обаче филмът е хванал много точно атмосферата на романа, а пичът, дето играе Пърси, е... ъъ... пич. Изобщо, приятно нещо, ако човек подходи с ниски очаквания, изобщо не съжалявам за изгубеното време :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 09, 2010 12:22 pm

Вчера гледах "Пусни ме да вляза" от филмфеста. Това е вампирска история. Само че много натуралистична. Няма нищо от романтиката на вампиризма, той е гаден, мръсен и наложителен. Отделно филмът е и социална драма. И е сдухващо неугледен по онзи реалистичен начин. Всъщност май беше доста добър, но трябва малко да ми мине депресията, за да преценя.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 09, 2010 5:17 pm

Let the Right One In е едно от кино-събитията на миналата година бтв, маса критици го обявиха за най-добрия вампирски филм, излизал някога.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 09, 2010 7:19 pm

Аз се чудя какъв е този филм, за който Морви говори, то бил безумният превод на нашите.

Филмът е наистина най-добрият вампирски филм, излизал някога, поне за мен. И е зверски добър и е задължителен за гледане, аз го гледах вкъщи на компа преди около половин година горе-долу.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 09, 2010 7:44 pm

При мен чака ред на бд.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Mar 09, 2010 8:04 pm

Доста прехвален е според мен, особено за "най-добрата вампирска история" няма никакъв шанс да се класира, предвид, че не е вампирска история, а, както каза Морви, по-скоро социален. Оставя лош вкус.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 09, 2010 9:31 pm

Филмът за мен е най-дорбият за вампири, тъй като просто останалите за вампири са или много слаби или средняшки.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Mar 09, 2010 9:38 pm

Muad_Dib wrote:Филмът за мен е най-дорбият за вампири, тъй като просто останалите за вампири са или много слаби или средняшки.
Това е малко изхвърляне в случая, тъй като примерно The Hunger е ужасно добър.

Как да е, склонна съм да се присъединя към хората обожающи филма. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 09, 2010 10:42 pm

Аз бтв му пробвах първата 1/3 миналото лято и хич не ме зариби, затова сега го бавя...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Mar 10, 2010 5:45 pm

И аз мисля, че The hunger e най-добрият вампирски филм. Най-малкото Дейвид Боуи и Катрин Деньов са ултимативните кръвопийци, а саундтракът е страхотна комбинация от гот + Шуберт и Равел. Да не говорим пък, че първите пет минути са едни от най-култовите(в смисъл на готини) във филм въобще.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Mar 10, 2010 9:24 pm

Darkling wrote:И аз мисля, че The hunger e най-добрият вампирски филм. Най-малкото Дейвид Боуи и Катрин Деньов са ултимативните кръвопийци, а саундтракът е страхотна комбинация от гот + Шуберт и Равел. Да не говорим пък, че първите пет минути са едни от най-култовите(в смисъл на готини) във филм въобще.
Върховен е наистина. :twisted:

@ Рол: имам 2 теории - или не си бил в подходящото настроение, или се дължи на факта, че ние двамата с теб принципно търсим различни неща във вампирските филми. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Mar 10, 2010 9:37 pm

А за какво става дума в "The Hunger"? Да знам да го гледам ли и изобщо. Принципно, накефих се еднакво на "Интервю с вапмир" и "Ван Хелсинг", макар и по различни причини - единият си имаше атмосфера, актьорска игра и интелигентен ужас, другият - екшън, ефекти и тотална липса на смисъл(все хубави неща, ако ги погледнете правилно, бтв)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests