Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Mar 15, 2013 1:36 pm

ProxyFantasy wrote:Започнах Уравненията на живота от Саймън Мордън.
За момента е феноменално. Просто нямам думи да го опиша. Не бях очаквал толкова добро начало.
Бе можеше повече развитийце, но за това което е, книгата е доста приятна дъвка. Чете се бързичко.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 20, 2013 6:57 pm

Доста не навреме, но взех да чета Спасителят в Ръжта, че претенциозният високопарен екзистенциален комплекс на Дан Симънс ми дойде в малко повечко :lol:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
portugal
Commoner
Posts: 45
Joined: Thu Jun 18, 2009 5:08 pm

Post by portugal » Fri Mar 22, 2013 12:16 pm

Z световна война. Почнах я и съм донякъде в първата половина, но общо взето вече имам представа кво да чакам нататък. Според мен трябваше да й се сложи подзаглавие „Доклад за политико-икономическите и финансови последици от една хипотетична световна пандемия” или нещо такова.
Интелигентен автор и превод, далеч от инфантилите, автори на хорър книжлета, но това не е художествена литература в чистия й вид, в смисъл, с герои включени в някакво сюжетно развитие, за които да ми пука. Няма лошо, просто човек трябва да се настрои предварително на друга вълна. :?

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Mar 22, 2013 10:45 pm

Claymore47_Fen wrote:
ProxyFantasy wrote:Започнах Уравненията на живота от Саймън Мордън.
За момента е феноменално. Просто нямам думи да го опиша. Не бях очаквал толкова добро начало.
Бе можеше повече развитийце, но за това което е, книгата е доста приятна дъвка. Чете се бързичко.
Ам мен това, което наистина ме впечатли в книжката беше невероятно готината обстановка тип - Бягащият човек на Стивън Кинг. Иначе точно обратното бих казал аз. Много и бяха сюжетните подробности и всичко супер много се смесваше, но пък се радвам, че я прочетох. Хареса ми. И то дори много ми хареса. ^^

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Mar 23, 2013 8:12 pm

Независимо едно от друго, но в твърде близки интервали от време, в живота ми нахлуха три неща, свързани с викингите. Все още не съм си обяснил как и защо стана това. Едното е едноименният сериал на историческия канал, който е много готин. Другото е албумът на Amon Amarth "Twilight of the Thunder God", който ми харесва направо неочаквано много, предвид факта, че с дет метъла, мелодичен или не, принципно трудно се разбираме.

Третото е твърде приятният роман "Червеният змей" на Франс Бенгтсон. Много готин се оказа. Влиза ми точно като някакво героично фентъзи с як екшън и готини герои. Казват, че откъм историческата част е добре издържан, и съм склонен да го повярвам. Честно казано, в момента не ми се ще да навлизам в подробности, но много силно препоръчвам книгата. Би трябвало да допадне на търсещите добър исторически роман.
Last edited by tigermaster on Sat Mar 23, 2013 10:18 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Mar 23, 2013 9:38 pm

tigermaster wrote:Третото е твърде приятният роман "Червеният змей" на Франсис Бенгтсон. Много готин се оказа. Влиза ми точно като някакво героично фентъзи с як екшън и готини герои. Казват, че откъм историческата част е добре издържан, и съм склонен да го повярвам. Честно казано, в момента не ми се ще да навлизам в подробности, но много силно препоръчвам книгата. Би трябвало да допадне на търсещите добър исторически роман.
Това превод на Тhe Long Ships ли е? Нямах представа, че е преведена. Романът е великолепен (ако е той, ама не виждам какво друго може да е), едно от най-яките неща, които съм чел през последните години. Всъщност планирам от няколко месеца да напиша нещо за него, може би тия дни...
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Mar 23, 2013 10:16 pm

Това е, да. Гледам, че съм сбъркал името на автора в предния пост, сега ще взема да го оправя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Mar 23, 2013 10:33 pm

25 ревюта в британския Амазон - 25 петици. :shock:

http://www.amazon.co.uk/product-reviews ... ewpoints=1
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Mar 23, 2013 11:48 pm

Заслужава си ги до една :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Mar 25, 2013 10:57 am

Мдам, издавана е на български още в началото на деветдесетте :) Спомням си я много ясно - това беше горе-долу първият случай, когато обърнах внимание на "креативен" превод на заглавие на книга :) Дори донякъде мога да разбера защо де.

И, да, заслужава си високите оценки.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon Mar 25, 2013 12:50 pm

Абе то всъщност на шведски оригиналното заглавие май е Röde Orm, което се превежда точно така, та може би по-скоро английският превод е малко по-свободен.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 27, 2013 9:01 pm

It's not a troll guys:
http://www.amazon.com/The-Shadowdance-T ... roduct_top

Искам да ви видя дали ще имате морала да напишете ревю за тези книги :lol:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 27, 2013 9:24 pm

Морала ли?

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Mar 27, 2013 9:28 pm

Морал (от латински: mores, mœurs) служи за изучаване на етиката, която е по-широко философско понятиее. :lol:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 27, 2013 9:30 pm

Тролиш. Спри.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests