Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Dec 07, 2010 3:06 pm

Мда, и аз откакто видях първите постинги за Хиперион последните дни, само се почесвам по главата и се чудя аз ли нещо не съм добре :roll: Имайки предвид, че бях доста по-малка при първото четене, изядох първите 2 книги с кориците за отрицателно време. Трябва да взема да ги прочета пак, ама не ми е дошло настроението :)
Иначе прочетох двете Мъглородни книжки и сега така ми се чете и третата, че не е истина :cry:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Dec 07, 2010 4:47 pm

Еми аз имам малко по-особен вкус. Примерно за мен всепризнатите хроники на Амбър са... не особено умни книги, да кажем. Как може въоръжението на централния свят да се състои от мечове, щитове и коне? В това няма никакъв смисъл, освен да оправдае наличието на принцове и принцеси.
И от първата и единствена книга, която прочетох, си направих извода, че главните герои трябва да са пълни идиоти за да се държат по ирационалния начин, по който се държат. Просто действията им са лишени от смисъл.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 07, 2010 5:21 pm

Има ли изобщо някоя книга която да уважаваш ?

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Dec 07, 2010 7:55 pm

Да.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 07, 2010 8:53 pm

но е тайна коя предполагам :)

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Dec 07, 2010 10:48 pm

Е много са, естествено. Ако не харесвах книги, отдавна щях да престана да ги чета и оттам да влизам в тая част на форума. Ти може би ме питаш за книги, които да представляват вкуса ми.
Примерно за мен интелигентна творба е Фондацията, или пък повечето неща на Стругацки. При все че са фантастики, са достатъчно научни и сериозни, за да не се харесат на разните там треките, джедаи и елф маняци. Почти всичко на Шекли ми е еталон за оригиналност. А Жертвата, Ген и Андромеда на Крайтън са художествените измислици с научна подплатеност, с точно правилния стил и пейсинг. А да и Паланик(или както се произнася) също е безумно оригинален и интересен, но почти нищо не мога да прочета бързо и леко, заради многото английски думи, които не знам а той използва. Харсевам Песента на Мартин, щото е уж реалистична. Супер много харесвам Кинг, защото и аз не знам защо.
Глупави книги за мен са повечето фентъзи сапуни, Хрониките на Амбър и Пътеводителя, щото е една детска книжка.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 08, 2010 12:34 am

Е нищо де, сигурно разбираш от някоя наука за сметка на това ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Относно Хиперион :)

Post by ninja_senso » Wed Dec 08, 2010 12:05 pm

Сега като чета постовете след моя, мисля, че може би не съм бил разбран правилно, или пък те се отнасят по-скоро до колегата dellusion, отколкото до мен.
На мен Хиперион ми хареса, както и всичко досега четено от този автор. Това си е мое и индивидуално мнение. Относно клишетата дето спомен - като се вземе предвид кога са писани книгите, най-вероятно тогава не са били такива :)
Но за тези, които не са харесали една или друга книга, на Симънс или някой друг, това също е позитивен отзив за самия читател - той вече знае какво да избягва ;)

Поздрави

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Dec 08, 2010 1:40 pm

За сметка на кое?
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 08, 2010 1:49 pm

Бате Пътеводителя.

!!!!!!!!!!!!!
This is it. Ground zero.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Dec 08, 2010 1:55 pm

Пътеводителят детска книжка :shock: :shock: :shock:
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Dec 08, 2010 2:01 pm

Друго си е атомните часовници от Фондацията :roll:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Dec 08, 2010 8:22 pm

Бате, няма да ви се оправдавам. Аз така възприех книгата, детска ми се стори, не ми хареса, това е положението, стига сте ме заяждали.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Dec 09, 2010 12:19 am

Много,много съм доволен от втората книга на Сказание за Сарамир.БАШ ЗЛОТО е добре и интересно измислено,а героите наистина
се развиват.Да оставим някои доста яки(зависи де) горн сцени и някои покъртителни с бруталността си моменти.Както и интрижките,японският фийлинг и секса. :mrgreen:
П.П.Не съм чел толкова фентъзи но за пръв път чета фентъзи в което са толкова добре изградени второстепенните герои и в които има жени които не ми безличнеят да оставим че почти няма протагонисти жени във фентъзито поне което съм чел.(Тъмните му Материи са изключение което потвърждава правилото)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Dec 09, 2010 10:47 am

Краят на Вещерът не ме впечатли особено. Давам на цялата поредица 8/10, а ми се искаше да е повече....

Започнах Пергаментът и за около час опатках 50 страници, при
това доста лесно. За сега ми харесва, ама ще видим какво става нататък.




едит
С един познат обсъждахмме. Какво според вас стана накрая на Вещерът:
Spoiler: show
Йенефер и Гералт умряха и отидоха да се ч*кат в Рая или Цири ги заведе някъде да се лекуват, докато се *****?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests