Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 10, 2010 4:20 pm

:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 11, 2010 2:27 am

Хора търсете по антикварите и библиотеките антологията Хакери.Просто е върхът.Има разказ който е твърде як от Слвърбърг,дует между Гибсън и Суонуик,Горящ хром на Гибсън,бълвоч на Нийл Стивънсън и един наистина интересн разказ на някаква канадка Машинен секс.Както и разказ от 400 думи на Брус Стърлинг пълен с такива идеи по който може да се напишат два-три сай-фай романа.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Sat Sep 11, 2010 10:25 am

Прочетох първите четири части на "Тъмната кула" на Кинг. Ами знае как да пише тоя човек - макар и да съм съгласен с казаното някъде из форума, че завършеците на произведенията му са далеч по-слаби от началата и средите. Харесва ми амалгамата от фентъзи, фантастика, хорър, уестърн и други жанрове; световете и героите изглеждат ако не реални, то поне много убедителни. Може би "Трите карти" и "Магьосникът" ми допаднаха повече от "Стрелецът" и "Пустош".
Сега ще направя малка почивка с "Камера помътняла".
Паралелно с художествената литература доста често чета и научно-популярна - наскоро свърших "Свят населен с демони" на Карл Сейгън, сега чета "Физика на невъзможното" на Мичио Каку.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 11, 2010 10:54 am

Съгласен съм с теб.Аз ще искам втората книга за РД-то,просто билдъпа в края на 1-ва книга е убийствен.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Sep 11, 2010 1:16 pm

Започнах и преполових за един ден "Устоите на земята". За сега ми харесва доста, въпреки че до 257-ма страница няма и намек за строеж на катедрала.
Адски много ми напомня за "Песен за огън и лед", но по-малко епична и без фентъзи мотивите.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 11, 2010 2:03 pm

Току що си купих Диамантената ерa на Нийл Стивънсън от антиквал.Малко е изтъркана ама важното е съдържанието.Само на 30 страница съм но много ме кефят идеите особено черепната пушка.Паралелно чета и История на Япония.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Sep 11, 2010 9:28 pm

Dante wrote:Започнах и преполових за един ден "Устоите на земята". За сега ми харесва доста, въпреки че до 257-ма страница няма и намек за строеж на катедрала.
Адски много ми напомня за "Песен за огън и лед", но по-малко епична и без фентъзи мотивите.
Радвам се, че ти харесва. Може би няма да е зле да напишеш едно ревю в следващия брой на ШД (нищо, че не е фентъзи)? А и Джен ако го направи, би било интересно за контрапункт.
Издателят я пусна доста мижаво (без никаква огласа), а книгата все пак е доста популярна в Западна Европа и САЩ (вярвам, че и тук ще стане), така че, струва ми се, заслужава дискусия.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Sep 12, 2010 12:04 am

Ще взимам тези дни Мъглороден на Брандън Сандерсон, по препоръки от форума, а и ми хареса как се е справил с 12-та книга от Колелото на Времето :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Sep 12, 2010 1:18 am

Interpreter wrote:
Dante wrote:Започнах и преполових за един ден "Устоите на земята". За сега ми харесва доста, въпреки че до 257-ма страница няма и намек за строеж на катедрала.
Адски много ми напомня за "Песен за огън и лед", но по-малко епична и без фентъзи мотивите.
Радвам се, че ти харесва. Може би няма да е зле да напишеш едно ревю в следващия брой на ШД (нищо, че не е фентъзи)? А и Джен ако го направи, би било интересно за контрапункт.
Издателят я пусна доста мижаво (без никаква огласа), а книгата все пак е доста популярна в Западна Европа и САЩ (вярвам, че и тук ще стане), така че, струва ми се, заслужава дискусия.
Бих написал с удоволствие (най-малкото, че понякога си драскам и уча за журналистика догодина, а упражненията са майката на знанието :Д), но едва ли ще има кой да го публикува, а и не съм сигурен, че нивото ми на писане е достъчно високо за ШД, но стига да нямате нищо против, може да пробвам. :)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Sep 12, 2010 10:54 am

Никой нищо против няма. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Sep 14, 2010 10:32 am

Чета "Времето е най- простото нещо" на Клифърд Саймък.
Доста наивна ми се струва...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Sep 16, 2010 12:31 am

Довърших първата част на Устоите, като се издразних, че свърши толкова безумно тъпо и без никакъв край, когато разбрах, че всъщност двете части са една книга разделена на две. :D
Надявам се скоро да успея да прочета втория том (бая обемист, бтв) и да драсна нещо достатъчно приемливо за сайта.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Sep 16, 2010 8:02 am

Dante wrote:Довърших първата част на Устоите, като се издразних, че свърши толкова безумно тъпо и без никакъв край, когато разбрах, че всъщност двете части са една книга разделена на две. :D
Надявам се скоро да успея да прочета втория том (бая обемист, бтв) и да драсна нещо достатъчно приемливо за сайта.
Това беше едно от, хм, недоразуменията около издаването на книгата. Съветвах ги да я пуснат в един том.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Sep 16, 2010 5:29 pm

Въпреки че става объркване, не смятам за уместно този обем да се побере в един том. То и сега ми се разпада първия том (а аз МНОГО го пазих), та какво остава ако беше 1100 + страници. Освен това цената би била около 40 лева, което щеше да отблъсне много читатели.
Иначе книгата става все по-брутална и по-брутална, има си кусурите (най-вече стилистични засега), но ми харесва доста.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Sep 18, 2010 6:58 pm

Сори за дабъл постинга, но искам да споделя.

През цялято време, докато чета "Устоите на земята", си казвах "еееебаси копи/пейста от Песен за огън и лед", а чак днес разбрах, че книгата е издавана 7 години преди песента.
Не може да се говори за плагиатство, но усещането, което ми носи е едно към едно с това на книгите на Мартин. И героите, и злодеите, и времето когато се развива, непрекъснатото прецакване и избиване на действащи лица, дори бруталността и секса...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests