Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Sep 20, 2009 1:15 pm

мерси за линка Минувачо :)

въпреки, че по принцип не съм толкова фен на четенето от екрана на компа, отрязъка ме убеди да тествам.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Sep 21, 2009 10:02 am

Аз най-после се наканих да си прочета Дневен Патрул на Лукяненко.
За един ден прочетох над 200 страници, което е необичайно за мен, тъй като принципно чета страшно бавно, почти на глас. Първата история беше скучновата на моменти, но имаше доста добър завършек. Втората за момента върви много добре.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vesper
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Sun Sep 20, 2009 9:51 pm

Post by Vesper » Mon Sep 21, 2009 7:06 pm

Dr. Horrible wrote:Аз най-после се наканих да си прочета Дневен Патрул на Лукяненко.
За един ден прочетох над 200 страници, което е необичайно за мен, тъй като принципно чета страшно бавно, почти на глас. Първата история беше скучновата на моменти, но имаше доста добър завършек. Втората за момента върви много добре.
Нататък поредицата набира скорост, доста увлекателно се развива, а и завършва удовлетворително, така че единствено пожелавам приятно четене. Стига да не ти пречи натрапената морална оценка на автора и да не приемаш "сдъвкването" на информация като интелектуална обида, ще си прекараш страхотно с книгите.

"Милиард години до свършека на света" на Стругацки. И, общо взето, всичко на братята, което попадне под прицел.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Sep 22, 2009 10:15 am

Прочетох Полетът на нощните ястреби на Фийст. Книгата като цяло не е лоша, обаче ми мирише на претоплен обяд. Пак същите герои като в Конклава на сенките и пак същото преследване на Лесо Варен, което е започнало яко да ми омръзва. Необяснимо ми е, защо цялата тая глупост не приключи още в предишната трилогия, която на мен що годе ми хареса, въпреки не малкото й недостатъци.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Sep 23, 2009 3:25 pm

Сдобих се със Звездните дневници на Станислав Лем :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Sep 23, 2009 5:06 pm

Завършвам Невромантик.
Останалите две книги на същото ниво ли са и заслужават ли си въобще?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Sep 23, 2009 5:12 pm

Dante wrote:Завършвам Невромантик.
Останалите две книги на същото ниво ли са и заслужават ли си въобще?
не са чак на същото ниво, но си заслужават :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Sep 23, 2009 5:20 pm

Чудя се, дали да ги започвам, защото се намират рядко и не се знае кога ще попадна на тях. Макарче знам, къде има третата за 10 лева.

Като цяло имат ли нещо общо с първата книга или са съвсем отделни?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Sep 23, 2009 6:06 pm

Не са пряко продължение на предишните, действието във всяка се развива години след предишната. Но има повтарящи се герои и връзки все пак, действието се развива в същата "вселена". Препоръчително е ако ще се четат, да се четат последователно все пак :)

ако ти е харесал Невромантик си ги намери
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Sep 24, 2009 11:07 pm

Pilcrow на Adam Mars-Jones. Уау! Искам и аз да пиша такааа... :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Fri Sep 25, 2009 1:18 pm

Сега, покрай препрочитанията на произволни части от различни Пратчети, чета и някаква стара немска (или австрийска?) класика: Effie Briest на Theodore Fontane.

Изреченията по половин страница, изглежда, са отличителен белег на всички смятани за добри немски автори и преводачи. Понякога не им се получава, но тук е сработило - авторът хем казва всичко, което иска, хем го казва завъртяно, хем успява да не е неразбираем. Става дума за някаква жена, която ще се обърне срещу обичаите на времето си, и макар че още съм съвсем в началото, не мисля, че няма да ми хареса.

Raz
Commoner
Posts: 30
Joined: Fri Aug 14, 2009 5:42 pm

Post by Raz » Fri Sep 25, 2009 3:12 pm

В момента Доктор Фаустус на Томас Ман

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Sep 25, 2009 11:35 pm

Vesper wrote:
Dr. Horrible wrote:Аз най-после се наканих да си прочета Дневен Патрул на Лукяненко.
За един ден прочетох над 200 страници, което е необичайно за мен, тъй като принципно чета страшно бавно, почти на глас. Първата история беше скучновата на моменти, но имаше доста добър завършек. Втората за момента върви много добре.
Нататък поредицата набира скорост, доста увлекателно се развива, а и завършва удовлетворително, така че единствено пожелавам приятно четене. Стига да не ти пречи натрапената морална оценка на автора и да не приемаш "сдъвкването" на информация като интелектуална обида, ще си прекараш страхотно с книгите.

"Милиард години до свършека на света" на Стругацки. И, общо взето, всичко на братята, което попадне под прицел.
Дочетох я и наистина ми хареса невероятно много. Допадна ми начина, по който свързаха всички истории. Финалния обрат въобще не го очаквах, но беше силно и някак доста красиво. И цялостно книгата ми се стори по-добра от "Нощен патрул".

Сега подхващам "Спасителят в ръжта" защото е срамота още да не съм го чел, но в бъдеще непременно ще се върна към Патрулите на Лукяненко.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Vesper
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Sun Sep 20, 2009 9:51 pm

Post by Vesper » Sat Sep 26, 2009 8:44 pm

Не тръгвай със завишени очаквания - това май е проблемът с повечето "класики". Така има шанс, ако не да ти хареса, то поне да не те остави много разочарован ; )
...you'll remember me when the west wind moves upon the fields of barley...

User avatar
paju4eto
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Jul 04, 2009 4:11 pm
Location: София, България

Post by paju4eto » Sat Sep 26, 2009 9:05 pm

The Host, Stephenie Meyer. Нямах определени очаквания, но засега ме изненадва приятно. Като изключим леко натрапчивото повторение на изрази и образи. Но все пак съм на едва 50-та страница от 600 и, така че ще видим.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests