Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
SatanicSlayer
Merchant
Posts: 90
Joined: Thu Sep 26, 2013 4:32 pm
Location: Grind Line - Arabasta.
Contact:

Post by SatanicSlayer » Tue Jun 03, 2014 9:18 pm

Прочетох втората книга от Войната на Хаоса - Застрашената корона.
Това е най-доброто на Фийст от поредицата за Пъг. Доста груб финал.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Jun 13, 2014 4:45 am

Довърших трилогията на Аберкромби. Признавам си, че не знам какво да мисля. Баяз is a villain or a hero, последно? Иначе хората тука се оказаха прави. World building-а е мощно на заден план. Всичко останало е отличен шест.

Опитвам се да чета Кралят в Жълто в момента и май ще я заеба до 50 страница. Не съм доволен!
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jul 05, 2014 6:56 pm

[мрън]Мамка им и Шехерезадите са тия хора, Мартин и Ротфус! :( Специално за Ротфус Моридин е много виновен, щото той ме подбуди да го зачета и сега страдам от остър абстинентен синдром. Единият се занимава с глупости, Мартин де, другият въобще не мога му хвана спатиите с кво се занимава, НО НИКОЙ НЕ СИ СЯДА НА ДЕБЕЛИЯ ШЕХЕРЕЗАДЕН ЗАДНИК, ЧЕ ДА СИ НАПИШЕ КНИГИТЕ!!!

Специално пък Ротфус дето поне има една книга за дописване, ми иде да му обръсна брадата и да я набода на кол! :x

Ужасни са! Не се прави така! Не е правилно! Не е хуманно бе!:cry: [/мрън]
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jul 05, 2014 8:14 pm

Хихи
This is it. Ground zero.

matsi
Merchant
Posts: 87
Joined: Mon Jan 17, 2005 2:02 am

Post by matsi » Thu Jul 10, 2014 12:55 pm

Специално на Ротфус(като се сетя) и аз бая майни му турям на тоя брадатко :))

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jul 10, 2014 5:32 pm

Точно в момента това правя! :x
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 10, 2014 7:48 pm

Хех, да поредиците са мъка с такива автори. Само на Сандерсън може да се разчита за редовни.

Аз реших преди да се позабавлявам с последната /15/ книга от Дрезден файлс да препрочета предишните на спокойствие втори път, та са по 1 на ден си боцкам. Жалко за сериалчето, щеше да е много сгодно.
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jul 10, 2014 9:21 pm

Е, я па го гледах в 7 клас и при все че беше нискобюджетно, беше приятно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jul 15, 2014 2:52 pm

Покрай "Penny Dreadful" реших да се запозная с представените в сериала образи - тези, за които знам да имат литературен първоизточник, де - Дориан Грей, Франкенщайн, Дракула. Подхванах първо "Портретът на Дориан Грей", че от бая време му бях хвърлил око. Ами... Връзва ми мозъка на фльонга. Ще има препрочитане, убеден съм. Върви бавно, понеже нямам почти никакво време за четене в последните две-три седмици, обаче върви стабилно и радва прекалено много, особено когато лорд Хенри си отвори устата...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 15, 2014 6:55 pm

Оф и аз й се точа от много време и тъкмо бях видял в Мол ъф София в Сиелата едно издание на Oxford World Classics, които са готини щото винаги имат бележки и добри интродукции. А Дракула... не знам, езикът на моменти спомага за някои доста готини образи, но действието е толкова бавно и влачещо се, че просто ми се плачеше. Но това мисля е по - скоро заради милионите адаптации, субверсии и инверсии на тропите използвани в книгата, до степен човек като четше първоизточника на тия истории да му е тъпо на чисто гръбначно-мозъчно или visceral, дет се вика, ниво. Франкенщайн и нея не съм...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Jul 24, 2014 2:12 am

"Кривата на щастието" е най-страхотното четиво, което съм подхващал от години. Просто това е Нещо, което всеки Човек трябва да прочете. Наистина.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Thu Jul 24, 2014 10:42 pm

Патрулите на Лукяненко съм подкарал... Много ми допада стила на този човек, направо свири по струните на душата ми. Хем осъзнава, че не е нищо кой знае какво, хем изпитвам някакъв първичен кеф
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Jul 25, 2014 5:50 pm

Завърших Генезис на Бърнард Бекет. Страхтна новела, която силно препоръчвам на любителите на стойностна фантастика! Надявам се да видя скоро и други книги от този автор на български.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Sat Jul 26, 2014 1:30 am

Claymore47_Fen wrote: А Дракула... не знам, езикът на моменти спомага за някои доста готини образи, но действието е толкова бавно и влачещо се, че просто ми се плачеше. Но това мисля е по - скоро заради милионите адаптации, субверсии и инверсии на тропите използвани в книгата, до степен човек като четше първоизточника на тия истории да му е тъпо на чисто гръбначно-мозъчно или visceral, дет се вика, ниво. Франкенщайн и нея не съм...
И въпреки милионните си адаптации, зачитането на "Дракула" сякаш те запознава за първи път с този герой. Епистоларно-викторианския ѝ стил те откъсва от всичко познато ти (визуално и вербално) до сега, и те потапя в една далечна, задушна атмосфера, която ти показва същината на този период и персонаж.
Мисля, че трябва силно да се абстрахираш от "всичкото екшън, дето пробива през мозъка ти и цвъка вампирска кръв и лимфа на дет що има" и да оставиш четивото да те поведе. Защото "бавното" действие е такова, каквото трябва да бъде за да опознаеш и разбереш такъв непонятен (за времето си, а и за сега) персонаж, какъвто е Дракула.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Jul 26, 2014 5:33 pm

О, абсолютно, чел съм я преди 2-3 години, преди да почна да свиквам на книги с по - малко действие, но честно казано, не изпитвам особено желание да пробвам пак в скоро време, особено предвид backlog-а от книги който съм натпрупал. Ще я препрочета все някога, но няма да е сега.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests