Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Feb 22, 2014 2:05 pm

Някой тук чел ли е бг превода на The Windup Girl (Момиче на пружина)? Ще съм много признателен за мнение по отношение на качеството, ако може и по-подробно - още по-супер. :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Feb 22, 2014 2:14 pm

Направо ти давам ревюто ми. На мен много ми хареса :)

http://podmosta.bg/windupgirl/
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sat Feb 22, 2014 3:53 pm

не беше лош превода, особено като се има предвит че издател е Бард, които се славят с немарливост при подготовката на преводите, корекциите и редакциите на техните книги
Last edited by Nameless_onee on Sat Feb 22, 2014 8:47 pm, edited 2 times in total.
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Sat Feb 22, 2014 8:03 pm

Не съм чел оригинала и не знам дали е прецакан, но българската версия ми се видя съвсем четима.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Feb 23, 2014 12:03 am

Мерси много на всички :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Tue Mar 04, 2014 4:33 pm

Нещо да ми предпочетете?
Колелото на времето го оставих и се чудя дали пак да се върна на него. На Хоб пробвах 4та книга от Farseer поредицата, ама отново ми стана много сълзлива и я зарязах и нея. Сега съм на Лий Чайлд, докато си намеря някое готино фентъзи.
Тук има някакви фенове на Мартин. Чел съм 30тина страници от Песен за огън и лед, мнение да дадете?(сериалът ми харесва като цяло) Или пък Сандерсън да подхвана... ?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Mar 04, 2014 11:02 pm

Всичко е въпрос на вкус, но ако ще е избор между Сандерсън и Мартин, аз съм за Сандерсън - обективно има по-голяма вероятност да си допише каквото е започнал.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 05, 2014 10:37 am

Аз пък на обратния полюс. Не съм чел Сандерсън извън няколко страници, но мнението което съм си съставил за него от доста хора с доста различни вкусове, със сигурност е порядък по-ниско от това за Мартин.

Разбира се, ако довършването те притеснява, Песента определено не е добър избор.
This is it. Ground zero.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Mar 05, 2014 11:00 am

Прочетох Странстващият рицар на Мартин и се ядосах. Тоя човек пише толкова добре и тооолкова бавно...
На историите случили се 150 години преди Песента и само 15 след бунта на Претендентите, май никога няма да им дойде ред...
А би ми се искало да прочета как Старките и Ланистър се справят с Железните мъже на Грейджой...
Почвам Спиращият войната на Сандерсън.

Според мен, двамата няма защо да бъдат сравнявани и книгите им ми носят огромно удоволствие. Само ако Мартин пишеше със скоростта на Сандерсън...
Ех мечти!!! :wink:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 05, 2014 11:51 am

И аз бих искал скоро още Дънк и Егг ;) Имаме тема за Мартин по-надолу, където да топли човек душа, ако вестерос.орг му идва нанагорно.

п.п. "Спиращият войната" остава фаворит за най-нефелен превод на заглавие за столетието.
This is it. Ground zero.

User avatar
Otets_Izhendij
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Wed Feb 19, 2014 3:54 pm

Post by Otets_Izhendij » Sat Mar 08, 2014 12:22 pm

Прочетох Words of Radiance на Brandon Sanderson. Смея да твърдя, че е по-интересна от първата част. Изчетох всичко на един дъх. Както и другите книги на Сандерсън, и тази започва леко бавно, и постепенно набира скорост, като краят наистина беше страхотен.

Тук се появяват т.нар. Voidbringers, както и последният останал Herald of War. Kaladin, както винаги, е странен и праволинеен, но от него не можем да очакваме много голямо развитие. За сметка на това, пък, Shallan този път кърти и, някак незабележимо, успява да събере всички овации. Като единствен минус мога да отбележа само, че главите за Dalinar Kholin са не повече от 3, и са по-скоро като пълнеж. Въпреки всичко, той ми остава любимият герой от тази поредица. А, да, и леко схематично е загатнато какво точно е Odium.

Г-н Сандерсън и този път остава верен на кинематографичния си стил на писане, което прави поредицата доста увлекателна и грабваща. Като цяло бих дал 10/10
В почти всички клиники по логопедия може да се намери поне един портрет на Гурбангули Бердимухамедов Маликгюргиевич.

User avatar
dido_demirov
Merchant
Posts: 95
Joined: Wed Nov 09, 2011 7:07 pm
Location: Shumen

Post by dido_demirov » Sun Mar 09, 2014 11:44 am

Прочетох „Елмазеният дворец” от Стивън Диас. Историята се развива изключително динамично, но като цяло книгата не блести с нищо. Авторът не измислил нито оригинален свят, нито е изградил образите на героите си както трябва, нито сюжета е нещо особено. Въпреки това не мога да обясня защо, но бих прочел и следващите части. Може би за да разбера как се разплита интригата, тук Диас според мен се справил добре.

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Mon Mar 10, 2014 10:35 pm

Moridin wrote:Аз пък на обратния полюс. Не съм чел Сандерсън извън няколко страници, но мнението което съм си съставил за него от доста хора с доста различни вкусове, със сигурност е порядък по-ниско от това за Мартин.

Разбира се, ако довършването те притеснява, Песента определено не е добър избор.
Марто ще мъчим. Вчера отворих Вихър от мечове. Има ли фенове тук(има разбира се) - да ми кажат от кой катун идва Даарио, че се пръснах от смях като прочетох за синята му коса и жълтите дрехи. :lol:
Оберин къде се пръква долу-горе? Че малко не вървят събитията като в сериала, а само той ме интересува. Явно е някъде преди средата на книгата...
п.с. ще изнамеря и нещо от Сандерсън... Ей така, за всеки случай...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Mar 11, 2014 8:20 am

Е, ти не си ли падаше по литературата? Защо само сериалът да те интересува?

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Tue Mar 11, 2014 8:46 am

Под "той" имах предвид Оберин. Лошо се изразих.
Между другото едва за втори път се натъквам на филм/сериал, който да е по-добър от книгата. Лично мнение, разбира се. Не ангажирам никого с него.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests