Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Oct 22, 2013 12:21 am

Ти къде живееш? В момента реалността е точно такава, няма нужда да чакаш20 години. И ако комунизма няма пръст в това, тури му пепел.

Може модератор да раздели темата, да не спамим излишно. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 22, 2013 12:58 am

Не знам за цигани и турци но графиката показва рязко покачване на населението в периода 45-70 година, а покачване се получава само при 3 деца в семейство - при 2 позицията е нулева а при 1 или 0 има отрицателен прираст който се вижда на графиката точно след падането на комунизма.

Намерих и главата за която става дума - имай предвид, че марков пише за много ранния хардкор комунизъм - по времето на Коларов и Вълко Червенков.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Oct 23, 2013 10:04 am

Transcendental anyone?

Аз четох едно ревю и се надъхах. Сега ще си я търся.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Wed Oct 23, 2013 11:14 pm

Изчетох Ритматистът и доста ми хареса. Не мога да се оплача, Сандърсън си знае работата.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Oct 31, 2013 11:20 pm

Прочетох продължението на Левиатан се пробужда - Войната на Калибан. Доста добро е и очаквам с нетърпение третата книга от цикъла!

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Sat Nov 02, 2013 12:45 pm

Новата книга на Дан Симънс The Abominable е нещо... отвратително. Две трети минах и абсолютно нищо интересно не се е случило, единствено описания(скучновати, при това) на приготовленията и пътешествието до Еверест на тримата протагонисти.
А очаквах приятен хорър, подобен на The Terror...
Не препоръчвам на никого.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue Nov 05, 2013 7:53 pm

Прочетох Слепоглед! Колосално прехвалена книга за едното няма нищо.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Nov 05, 2013 8:30 pm

Razaelski wrote:Прочетох Слепоглед! Колосално прехвалена книга за едното няма нищо.
Аз я оставих да отлежава след първата една трета ... :?

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Nov 05, 2013 8:48 pm

Аз преди време я четох, не успях да я издържа и я дадох на Razaelski, той също не я хареса. Първата книга на Изток-Запад, която ще нахейтим в сайта и то заслужено. Ужасно прехвалена.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Tue Nov 05, 2013 9:03 pm

Мен лично ми хареса, особено китайската стая и отричането на теста на Тюринг като показателен за каквото и да е. Освен това главният протагонист бе интересен и някакси дори го почувствах близък (е тук проблема може и да е в мен...).

Четох Слепоглед малко след като прочетох Битие на Брин и ми бе доста интересно как срещата с извънземен разум е представена от две съвсем различни точки. И как подхода в тази ситуация може да е коренно различен зависещ от нивото на развитие на обществото ни към момента на сблъсъка.

За мен лично Слепоглед бе добра книга прилежаща на жанра на по-философски насочената научна фантастика

по темата: захванах се с Дюн, но направо ми се плаче от азбучника накрая и от милионите граматически и стилистични грешки. Отново безобразна работа от страна на Бард в тази насока
Фанатизма е другата страна на ограничението

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Tue Nov 05, 2013 9:23 pm

Ми... не... На финала, действително има съспенс, но самият финал е така направен, че буквално оставя читателят ограбен.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Nov 06, 2013 10:08 pm

Прочетох Случаят Джем от Вера Мутафчиева. Добър исторически роман, препоръчвам го. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 07, 2013 1:42 am

Прочетох Never Let Me Go на Казуо Ишигуро. Много добре написана, меланхолична книга за израстването на три специални деца и ролята им в света. Де факто книгата е фантастика, но всъщност това е без особено значение. Не съм сигурен колко точно ми хареса, предвид че романът не разчита на някакви разкрития, а е по-скоро поглед отвътре в ситуация, която би трябвало да е ужасяваща, но героите са отгледани така, че да не си дават сметка за това.

Must meditate on this..
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Nov 11, 2013 8:58 pm

Малко ме е фанала нърдщината и се оглеждам за читави книги по Warhammer 40k :)
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Nov 14, 2013 11:15 am

Какво си чел от вселената? И какво ти се чете (imperial guard/mechanicus/space marines/etc...)?
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests