Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 11, 2013 2:37 pm

Започнах да чета "Аелита" и ми е много наивна и нелогично случваща се. Вярно, че ще съм на една трета, но засега не виждам изгледи за промяна. От друга страна има забавни странични споменавания, рефериращи към живота в СССР в началото на миналия век, които нямат нищо общо с фантастиката и вероятно са съвсем непреднамерени. Като например как жената на един от главните герои го харесала - бил с хубаво лице, усмихнат, трезвен... Същият този герой за марсианците - "Трябва да направим така, че те сами да ни дадат документ за желанието си да влязат в Руската федеративна република. ".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 12, 2013 1:18 pm

Morwen wrote:Започнах да чета "Аелита" и ми е много наивна и нелогично случваща се. Вярно, че ще съм на една трета, но засега не виждам изгледи за промяна. От друга страна има забавни странични споменавания, рефериращи към живота в СССР в началото на миналия век, които нямат нищо общо с фантастиката и вероятно са съвсем непреднамерени. Като например как жената на един от главните герои го харесала - бил с хубаво лице, усмихнат, трезвен... Същият този герой за марсианците - "Трябва да направим така, че те сами да ни дадат документ за желанието си да влязат в Руската федеративна република. ".
Няма промяна и нататък. Прочетох я наскоро и ми беше забавна и любопитна. Много е руска и много и личи в кое време е писана. За мен поне четенето и си струваше.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat Apr 13, 2013 8:31 pm

Ако търсите странна дърта фантастика със соц. пропаганда препоръчвам и "Хиперболоидът на инженер Гарин" :lol: :lol: :lol: .

Сега сигурно звучи адски сюрреалистично и лъха на diesel punk.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sat Apr 13, 2013 10:17 pm

след като прочетох Битие и одисея на богвете (останах със смесени, но предимно положителни чувства и от 2те...), реших да започна нещо по-леко и се захванах с Планетата на приключенията на Джак Ванс.
Засега е буквално доста лол, доста наивна и детска ми идва дано до края да има някаква промяна в стила/темпото че ще е мъка
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 13, 2013 11:30 pm

Малко за разтоварване след като се изнервих масивно с 1Q84 и така и не съм я дочел, и макар че след средата стана нещо интересно ми втръсна от подробното описание на телесните им функции. Толкова не ми е била тегава за четене книга от стрейндж и норел насам. Ама ще я преборя, с почивки...

За баланс си направих кефа с The Iron Jackal - Chris Wooding 3-тата от поредицата за Кети Джей, което си е вегетарианската опция на Файърфлай. И като няма Светулка и Кети Джей е... върши работа и то прекрасна, чакам с нетърпение следващата.

Небрежно подкарах ей така на рандъм из пакетите с книги за киндъла това http://www.laurellkhamilton.org/works/ - тоест наченах - A Kiss of Shadows. За ся ме кефи - леко четиво с Sidhe, Fay и тн... доста здрав секс и магия. Ще видим до къде ще я докарам, яко е като човек е цъкал и Kingdoms of Amalur :D.

Следващото по препоръка - Ilona Andrews - Magic Bites и тн.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 18, 2013 11:31 pm

Отебах за са сичко и доволно девоурвам Дрезден Файлс книжките, почти по 1 на ден :D Ще имам поне две седмици кеф са. :drool:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Apr 20, 2013 1:06 pm

Прочетох Буреносен фронт, на Джим Бъчър от Досиетата на Дрезден. Сууупер добра книжка, много я препоръчвам. Много готина гледна точка и нещата си бяха оставени в рамките на забавното и нормалното, нямаше някакви ексцесии и всичко си беше перфе! ^^
Нямам търпение за следващата. ^^

lenore
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Sun Apr 14, 2013 8:03 pm

Post by lenore » Sat Apr 20, 2013 7:23 pm

Прочетох "Зора" на Октавия Бътлър на един дъх... а аз си мислех, че не харесвам фантастика... Loved it.
Идеята с извънземните, които покоряват Земята и бла-бла принципно е изтъркана (и твърде американска), обаче това е нещо друго. Заплитането, където хем искат да помагат, хем да си получат тяхното и колко е объркано човечеството от този факт... Много ми хареса.

User avatar
Lyralei
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Sat Apr 06, 2013 7:29 am

Post by Lyralei » Sat Apr 20, 2013 8:59 pm

Преди няколко дни прочетох "Уравненията на живота". Книжката ми допадна. Не е кой знае какво. Не мога да го доближа до произведенията на Луканянко, например, но за четиво е доста приятно. Историята върви динамично, което е плюс за нея; главният герой Петрович се харесва - някакъв хейтър, който все пак се оказва, че иска да допринесе, дори и с малко с някакво добро в този скапан, лицемерен, егоистичен и материален свят. Историята си я биваше, имаше тук-таме дупки в плота, но цялостно си заслужаваше :)

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Wed Apr 24, 2013 9:46 am

Точно прочетох "Watership Down" a.k.a "Хълмът Уотършип" на Ричард Адамс. Книгата е страхотна. Група зайци обикалят из полята и това по необясним начин те кара да се вълнуваш и радваш. Магията на добрата литература прави чудеса. Епичното заешко приключение е написано 1972 г. и оттогава е класика из Вестерос. Надявам се някой ден да получи заслужено признание и от народа на Истърлингите.
Ако ви изпадне малко свободно време, пробвайте и после ми благодарете :)
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Apr 24, 2013 11:06 am

Аз съм го набелязал от много време, ма само то ли е...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Thu Apr 25, 2013 12:20 pm

Томек wrote:Точно прочетох "Watership Down" a.k.a "Хълмът Уотършип" на Ричард Адамс. Книгата е страхотна. Група зайци обикалят из полята и това по необясним начин те кара да се вълнуваш и радваш. Магията на добрата литература прави чудеса. Епичното заешко приключение е написано 1972 г. и оттогава е класика из Вестерос. Надявам се някой ден да получи заслужено признание и от народа на Истърлингите.
Ако ви изпадне малко свободно време, пробвайте и после ми благодарете :)
Ъ, то нямаше ли някаква класическа анимация, всъщност?
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Thu Apr 25, 2013 12:34 pm

Има, английска, от 80-те. Мисля, че и тя е добра, но съм гледал само фрагменти.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Apr 27, 2013 2:03 pm

Запали ми, но я няма в Читанка :(
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 27, 2013 6:25 pm

Трябваше и да спя тия дни, та съм само до 8та на Дрезден Файлс, но устрема ми да ги изгълтам до край не намалява :). :drool: :bow:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests