Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Mon Feb 11, 2013 10:30 pm

най-накрая се наканих и прочетох танц с дракони, след което за разнообразие почнах Хотел при загиналият алпинист - засега е малко странна и определено не това, което очаквах
Фанатизма е другата страна на ограничението

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Feb 18, 2013 2:05 pm

Най-сетне прочетох двата Хипериона на Симънс. Някак си се разминах с тези книги през годините. Доста ми допаднаха. Единственият минус, който мога да изтъква, че това, което ми разказва автора в 2 хиляди страници бате Камерън го побира в 2 няколко часови филма :P
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

matsi
Merchant
Posts: 87
Joined: Mon Jan 17, 2005 2:02 am

Post by matsi » Wed Feb 20, 2013 10:08 am

Така е ама прочети и другите.Там развитието е доста динамично.На мен лично любимата ми е последната

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Feb 20, 2013 3:09 pm

matsi wrote:Така е ама прочети и другите.Там развитието е доста динамично.На мен лично любимата ми е последната
В момента съм на "Ендимион". След "Падането на Хиперион" ми е малко мех, но ще я прочета до края.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 21, 2013 12:53 am

Впрочем на мен доста ми допадна Хотел "При загиналия алпинист". Наистина не беше това, което очаквах, но беше много приятна такава :)

Иначе аз си дочетох 11-ти том от Колелото :D
Много ми хареса. Този път си имаше доста действие, много неща се случиха, редица сюжетни линии най-после бяха завършени, много хубави моменти получиха героите, много надъхващи сцени имаше. Въобще много съм доволен.
И като цяло не съм разочарован от Джордан, дори от късните му книги. Темпото е доста по-бавно, но пак някак бързо ми минаваха страниците и с интерес си ги четях. Десетата си беше малко излишна, вярно, но и там имаше някои хубави моменти. Пък и хайде, на десет книги е позволено една да е филър :D

Ще видя скоро Сандерсън, но и от него само хубави неща очаквам :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Feb 28, 2013 4:03 pm

A Удхаус колко е огромен...
Тука чета на Киндъла един сборник на Колибри "Стрихин в супата" и се смея на глас. Има ли фенове?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Feb 28, 2013 4:55 pm

Стана ми интересно какво сте очаквали от Хотел "При загиналия алпинист" та ви е изненадала?
В смисъл навремето имаше един филм, който е правен бегло по мотиви от повестта и беше ужасен...той ли ви създаде различни очаквания?

А примерно "Понеделник започва в Събота" (и продължението за "Тройката"), как ви звучи спрямо "Хотела"?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Thu Feb 28, 2013 6:43 pm

alshu wrote:Стана ми интересно какво сте очаквали от Хотел "При загиналия алпинист" та ви е изненадала?
В смисъл навремето имаше един филм, който е правен бегло по мотиви от повестта и беше ужасен...той ли ви създаде различни очаквания?

А примерно "Понеделник започва в Събота" (и продължението за "Тройката"), как ви звучи спрямо "Хотела"?
Основно корицата на инфодар...
инъче книгата си бе приятна, както казах не това което очаквах, но въпреки това си струваше

Сега съм заседнал на Битие на Брин и съм доста доволен. Малко е накъсана заради обобщенията след всяка глава, но откъм съдържание е доста богата и любопитна
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Feb 28, 2013 6:59 pm

Основно корицата на инфодар
Сега я погледнах в каталога им - мухахахаха! :mrgreen:

Корицата на дъртото издание беше някаква безлична и не съзнаваше никакви очаквания.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Feb 28, 2013 8:13 pm

Dante wrote:A Удхаус колко е огромен...
Тука чета на Киндъла един сборник на Колибри "Стрихин в супата" и се смея на глас. Има ли фенове?
Бе мен ме кефи, но никога не съм се смял на глас на книга, освен на Пътеводителя и някои моменти във Вещера. :neutral:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 28, 2013 8:22 pm

Това обаче трябва да го сканирам и да го пратя в читанката. Там е вторият вариант на стрихнина, в който доста от нещата от първия стрихнин ги няма, а там са наистина култови моменти. :) Говоря за онова издание от примерно 93-та, което буквално се разпадаше в ръцете ти. Виж и Законът на Устър, много му се радвам! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Feb 28, 2013 8:23 pm

Точно щях да ви попитам кои неща ще ми препоръчате да чета, че в момента са някакви рандъм, а вече съм запален.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 28, 2013 8:38 pm

Ми то всичко... Само да изтъкна, че преводите като цяло са много добри. Дори - не се свеня да го кажа - на моменти на български изглеждат и по-хубави от оригинала. веднъж дори сънувах как Устър и Джийвс се разхождат из Лондон през 70-те. :) Така ме бяха вдъхновили. Обещавам тържествено да сканирам първия Стрихнин, който остана в мен по следната причина:

Отивам да се видим с братовчедката, тя си купила книгата, ама в момента има какво да чете, а аз от своя страна отново боря "Война и мир" - книгата, която подхващам в момент на огромно отчаяние от липса на печатни материали. Та вземам Стрихнина, занасям се да си го чета и докато чета, той почва да капе като есенни листа. Разпада се като прокажен в ръцете ми. Имай предвид, че пазя книгите си маниакално. Всички са в идеално състояние. И установявам, че не мога да върна това нещо на братовчедката, защото е на страници. Буквално.

В това време пускат второ издание, по-луксозно и шарено, та го купих и го замених. И после разбрах, че въпреки еднаквото заглавие е смесено май с Маймунска работа, ако не ме лъже паметта, а някои от любимите ми моменти просто ги няма. Та наистина ще взема да го сканирам и да го пратя, ей тъй, за поколенията. Щото още го пазя, страничка по страничка :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
grigorp
Farmer
Posts: 71
Joined: Thu Jan 03, 2008 8:24 pm
Contact:

Post by grigorp » Thu Feb 28, 2013 9:10 pm

Новия Стрихнин (зелен на Колибри) = Стария Стрихнин (кафяв на Народна култура) + Маймунска работа (Колибри). Нооо... Преводачката (добрата стара Жечка Георгиева) решава да редактира стария си превод. В резултат някои култови стари лафове са променени.

ПС.
Митаче, понякога дабравям колко си млад и колко неща ща ги откриваш тепърва... Завиждам ти, не всъщност напрао та мразя :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 28, 2013 9:17 pm

Да, ама в новия Стрихнин липсват доста неща от стария Стрихнин. На мен ей това ми е проблемът. Плюс лафовете.

Добре. Имам много сериозна работа три седмици напред, но след това тържествено обещавам, ако съм жива и здрава, да сканирам стария разпаднал се Стрихнин и да го направя обществено достояние. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests