Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Oct 29, 2012 10:42 am

Аз чета "18% сиво" и съм силно увлечен. :lol:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Oct 29, 2012 2:19 pm

Vankata wrote:Аз съм преводачът на четвъртата, която трябва да излезе в близките дни. За качествата й предпочитам деликатно да премълча... :roll:
Take all my feels...
Аз се чудя какво да правя с трите книги, които имам. Ако ги дам в библиотека, ще бъде във вреда на обществото, пък няма на кой да ги продам... :neutral: На четвъртата и погледнах само синопсиса в уикипедия и онемях пред неочакваните сюжетни разкрития...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Oct 29, 2012 2:24 pm

Сега чета "Сянката на вятъра" и там по едно време се разказва, че всеки човек има една книга, която е променила живота му, научила го е да чете, проникнала е в съзнанието и душата му, книга, която се помни завинаги.
Осъзнах, че моята подобна книга е...Хари Потър. :neutral:
Който е бил на 8, когато майка му му е подарила за Коледа първото НЕЩО, което сядаш и прочиташ от начало до край и не можеш да се отлепиш, въпреки че все още сричаш - знае.

п.п
Не знам защо ви споделям това тука :mrgreen:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Oct 29, 2012 2:32 pm

На мен кака ми я четеше в първа клас и още тогава се научих да чета наум за да прочета втора книга сам. :) И преди това четях, но главно енциклопедийки, ХП ми даде ритник за художествена литература.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Oct 29, 2012 3:00 pm

Значи е имало полза от таз бозица :monkey: :wink:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Oct 29, 2012 4:28 pm

Абе ей, не обиждай Хари Потър на бозица, да не те дам на цитаделата.

Аз започнах Абарат на Клайв Баркър. Засега съм със смесени чувства. Стилът е простоват и нешлифован, но пък въобръжението на автора е... въобразително. А и се чете страшно бързо.

А като стана въпрос за книгата, която ме е отворила за фантастиката - това е поредицата сборници с разкази на Неохрон и в частност Когато времето полудя :D Това беше първата книга, която прочетох по собствено желание. :oops:
There are no rules! I'm gonna get you!

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Oct 29, 2012 5:17 pm

Не че съм някакъв литературен капацитет, но Абарат два-три пъти я почвах и никога не я довършвах.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Oct 30, 2012 9:55 pm

С много зор и мъка успях да напиша ревю на една от вече любимите ми книги - Шогун. Който я е чел знае. Абсолютно потресаваща книга.

На когото му е интересно може да прочете - http://lastargument.wordpress.com/2012/10/30/shogun/
:)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Nov 01, 2012 11:30 pm

Отдавна не бях пробвал да почна някоя многотомна фентъзи поредица, но се престраших и зачетох Crown of Stars на Кейт Елиът. Тъкмо привърших втори том и засега съм много доволен. Героите са интересни, съжетът се движи бързо по стандартите на многотомките, има разнообразие от битки, интриги и магически елементи.

Най-зарибяващ е светът, в който се развива действието - от една страна е подобен на похвата на Гай Гавриел Кай със смяната на имената на народи и личности, като е повече от видно на какво съотвестват те в нашия свят. От друга обаче има ключовата разлика, че съотвествието на християнската религия в този свят е дуалистична религия с бог и богиня. В резултат на това жените имат не само равни права във всекидневния живот, но и най-висшите духовници са жени, наследяването по-често е по женска линия отколкото по мъжка и т.н. Също така има вкарани страшно много детайли за изграждане на правдоподобен свят - личи си, че авторката е на ти с историята. Примерно хиляда човека си е голяма армия (периодът съотвества на ранното средновековие), постоянно има трудностти със снабдяването на армиите с храна, грабенето на плячка е важна мотивация за отиването на война, а повечето войници не могат да си позволят прилична екипировка, почти никой освен духовниците не може да чете и т.н.

Опирайки се на опита си с подобни поредици подозирам, че по-нататък забозява могъщо, но засега я препоръчвам с две ръце.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Nov 02, 2012 12:25 am

Аз свърших Zoo City. Интересен свят, ако и недоразработен, все пак сравнително пълнокръвен, главната героиня е пълен саркастичен smartass, което винаги е плюс, отнася се реалистично към представянето на Африка, която не е само войни и бордей, но има и свестни градове, въпреки че тук работата е повече в бордеите. Идеята за машави магиите свързани със животното ти и Undertow-ът са много оригинални, ако и сюжетът да не блести с особена заплетеност. Езика на авторката изобилства от необичайни изрази и сравнения, както и с рефрънси към песни, интернет меми, компютърни игри и други. Дайте й шанс, невероятна е книжката.
Почвам Краят на дъгата на Върнър Виндж.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Nov 02, 2012 1:28 am

JaimeLannister wrote:Аз чета "18% сиво" и съм силно увлечен. :lol:
Eййй, като каза това, ще взема да се ифукам какво набарах на безбожно ниски цени от Ciela. :D
Spoiler: show
Image
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Селест
Smallfolk
Posts: 12
Joined: Wed Aug 15, 2012 11:39 am
Contact:

Post by Селест » Sat Nov 03, 2012 11:24 pm

The Emperor's Soul на Брандън Сандерсън. Добре започва.
Nulla è reale, tutto è lecito.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Nov 04, 2012 2:05 pm

- Кръчмата на Калахан
- Синът на Нептун
- Хроника на птицата с пружина
- Мечът на зората - книга трета от Легенди за Руническият Жезъл
Тоя Муркок е ебахти феномена, бахти, аз мога да пиша по-добре от тоя Чукундур. И въпреки това ми е интересно да чета за Хаукмун и неговият спътник, косматият Българин от Българските планини... рофл бе :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 04, 2012 5:40 pm

Муркок е написал чукурнайсет хиляди книги в епоха, в която авторите е трябвало да драскат за кинти, за да плащат наем. Има шедьоври, има и пълни боклуци.

Съмнява ме да пишеш по-добре от него обаче :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Nov 04, 2012 5:55 pm

Roland wrote:Муркок е написал чукурнайсет хиляди книги в епоха, в която авторите е трябвало да драскат за кинти, за да плащат наем. Има шедьоври, има и пълни боклуци.

Съмнява ме да пишеш по-добре от него обаче :lol:
Шегувам се, разбира се. Знам, че някой ги е писал в рамките на три дни.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests