Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 17, 2011 8:30 am

Image


Към края съм на The Quantum Thief на Hannu Rajaniemi. Великолепна фантастика в пост-сингулярна слънчева система, където всичко се контролира от наномашини и квантова технология, а хората са еволюирали до информация, която живее в безсмъртни тела, наблъскани с машинария, и границата между човек и компютър на практика е абсолютно заличена.

В огромен възторг съм, но за съжаление книгата е част от поредица и като гледам докъде е стигнала историята в момента, едва ли ще има някакъв задоволителен завършек извън съблинията, върху която се е фокусирала. Но си струва четенето на 1000%. Отдавна не се бях натъквал на фантастика, която да ме кефи толкова :)

Скоро и ревю.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Aug 17, 2011 9:02 pm

Аз бтв съм писал ревю преди около не помня кога, ама беше много отдавна :( Супер добра е книгата и тва, че историята е некъв подсюжет изобщо не й пречи. Даже напротив, защото е много добре капсулирана. Точно податките за мащаба на света страшно много ме изкефиха мен. А и накрая се загатват доста мащабни събития и в миналото и занапред.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
hakama
Farmer
Posts: 51
Joined: Sat Feb 19, 2011 7:05 pm

Post by hakama » Fri Aug 19, 2011 8:14 pm

Здравейте,
Не видях дали има такава тема за размяна или заемане на книги.
Не мога да открия от доста време някои заглавия, затова си помилих за този вариант, понеже ми се ще да ги прочета, докато не ми е минал мерака.

От София съм

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Aug 22, 2011 1:08 am

raylight wrote:
Claymore47_Fen wrote:Свърших 3-та книга на Абъркромби. :shock:
Сега почвам Полет над кукувиче гнездо. Да видим дали оправдава статута си на класика като Спасителя в ръжта или ще ми е просто хубава като Парфоюмът и Лолита.
А хареса ли ти как се развиха нещата, като чете книгата? :roll: :?
Коя точно?

Иначе Полета много, много ми хареса при все че не схванах една голяма част от алегориите.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 22, 2011 9:27 am

Голямата литература не се чете за алегории и теми така или иначе ;)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 22, 2011 11:34 am

Вещерът том 7-1 - по някаква причина ми върви твърде бавно. Продължавам да смятам, че силата на Сапковски е в кратката форма.
The Conan Chronicles: Volume 1: The People of the Black Circle - загрявка за филма. Оригиналните версии на историите за Конан, както ги е писал Хауърд. Без никакви дописвания от знайни и незнайни майстори.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Aug 22, 2011 2:47 pm

Аз трябва с малко срам да си призная, че никога не бях чел „Землемория”. :oops:
Тези дни си взех сборното томче и прочетох първите две части – „Магьсникът от Землемория” и „Гробниците на Атуан”.
Първата ми хареса доста, несъмнено ме израдва светът, атмосферата, цялата магичност и реалност на онази земя… И като герои ми беше много хубава. А и философската идея беше страхотна , любимото ми нещо от книгата. Обаче втората беше всичко това по две – още по-поглъщаща атмосфера, още по-развити герои, още по-силна идея. Направо ми достави неземно удоволствие.
Сега продължавам с третата…
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Aug 22, 2011 4:04 pm

Trip wrote:Голямата литература не се чете за алегории и теми така или иначе ;)
Е да, просто трябва да минем за уж умни, безценно. :mrgreen: Всъщност самата история е леко клиширана защото я има в какви ли не филми, но има нещо уникално в нея.
Last edited by Claymore on Mon Aug 22, 2011 11:14 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 22, 2011 7:07 pm

Dr. Horrible wrote:Аз трябва с малко срам да си призная, че никога не бях чел „Землемория”. :oops:
Тези дни си взех сборното томче и прочетох първите две части – „Магьсникът от Землемория” и „Гробниците на Атуан”.
Първата ми хареса доста, несъмнено ме израдва светът, атмосферата, цялата магичност и реалност на онази земя… И като герои ми беше много хубава. А и философската идея беше страхотна , любимото ми нещо от книгата. Обаче втората беше всичко това по две – още по-поглъщаща атмосфера, още по-развити герои, още по-силна идея. Направо ми достави неземно удоволствие.
Сега продължавам с третата…
По възможност Tales of Earthsea и The Other Wind, които съставляват втория том от изданията на Бард ги чети в оригинал. Превода е лош.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Wed Aug 24, 2011 9:45 pm

Claymore47_Fen wrote:
raylight wrote:
Claymore47_Fen wrote:Свърших 3-та книга на Абъркромби. :shock:
Сега почвам Полет над кукувиче гнездо. Да видим дали оправдава статута си на класика като Спасителя в ръжта или ще ми е просто хубава като Парфоюмът и Лолита.
А хареса ли ти как се развиха нещата, като чете книгата? :roll: :?
Коя точно?

Имам предвид съдбата на Джизал дан Лутар и майор Уест

Иначе Полета много, много ми хареса при все че не схванах една голяма част от алегориите.
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Aug 24, 2011 9:51 pm

Да. Накрая ми стана леко жал за Лутар особено в светлина на промяната му, но сега виждам че е трябвало още от началото да видя че ще го отнесат те. Няма добро дело което да остане безнаказано. :lol: Както казах в темата за Абъркромби щях за малко да се просълзя на сцената между Глокта и Уест.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 24, 2011 10:31 pm

Endworld серията - осемдесетарска постапокалиптична фантастика , от която е откраднато всичко във Fallout. Доста долнопробни са като стил но си падат guilty pleasure за нърдове по темата като мен. Действието се развива сто години след третата световна война , в пустоща останала от щатите. Оцелелите са сформирали какви ли не общества и форми на управление, които водещите персонажи неизменно побеждават за да покажат превъзходството на собствения си строй - наречено Семейството.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 25, 2011 10:34 am

The Quantum Thief

Подчертано една от най-яките фантастики, които съм чел последните години. Леко Хиперионски привкус на места, но напълно уникална атмосфера и страхотна концепция за света. Нямам търпение за втората част!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Aug 29, 2011 9:22 am

Hero

Доста приятна Young Adult книжка в супергеройска вселена, с главен герой - гей-тийнейджър. Изненадващо качествена предвид странната концепция.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Aug 29, 2011 4:24 pm

Звучи изумително тъпо. :o


Прочетох трилогията "Троя". 10/10 лична оценка. Едно от най-добрите неща на които съм попадал напоследък. Не особено сложна, с не особено запомнящ се стил, без философия и т.н., но притежаваща най-важната черта на романа за мен - увлекателност. Хванах я и не успях да я оставя, докато не затворих последната страница. Невероятна четивност, страхотен сюжет, много исторически и митологични препратки, герои, които обикваш, битки, обрати, драма, героизъм, автентична антична атмосфера... Мога да ръся само суперлативи. Перфектната трилогия, която да четеш с удоволствие, без претенции за нещо високо интелектуално и сложно. Това за мен е романът като жанр такъв, какъвто трябва да бъде - увлекателен, интересен, носещ удоволствие и безсънни нощо в прелистване на страници и прескачане на редове с цел да узнаеш какво става нататък.
Изкефи ме.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests