Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jan 27, 2011 10:50 pm

В пингвините още не са го докарали и аз нямам пари. :(

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 28, 2011 12:18 am

Пфффф. В последните шест часа прочетох купчина курсови работи от студенти в курса по Мрежова сигурност във ФМИ / СУ. Пфффф. Започвам да си припомням защо в предишни години тази част ми беше хем най-приятната и най-забавната, хем най-неприятната - в зависимост от това какво са представлявали последните три курсови работи, които съм изчел. Ще пусна малко бисери из съответните теми, но точно сега нямам сили :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jan 28, 2011 12:39 am

Има ли от сорта "баба Илийца бръкна в пазвата си но намери там само корички" и "Христо Ботев е пръта на което се вее знамето на българската революция" но в по-зрял вариант? :lol:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat Jan 29, 2011 7:03 pm

Онзи ден си взех "Аз съм номер четири".
Книжката е средна работа. Учудващо е как авторите успяват да нацелят абсолютно всички най-известни клишета. И все пак се чете лесно и бързо, за два часа отметнах повече от половината. Пък през десетина странички вземе че стане и интересничко за момент. При представянето на персонажите има разни опити за дълбочина, в изключително голямата си част неуспешни, но все пак важно е старанието! Оценката ми за момента е към 5 от 10 и се съмнявам финалната една трета от книгата да ми промени коренно мнението. :)
But goddamn,
you got me in love again

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Sat Jan 29, 2011 8:05 pm

Ама авторът гушна милиона за филмовата адаптация, нали? :mrgreen: Тва е важното. Кво като е тъпа?
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 30, 2011 11:28 pm

Ами дочетох го и съм разочарован. Книгата има интересни идеи, които въобще не реализира. На задната корица четеш резюмета, намекващи за последните трагични герои от изчезнала космическа цивилизация, за злокобни създания от други планети… А реално получаваш история за гимназиста Джон и гаджето му – мажоретката Сара.
На финалните 50 страници се случват по-интригуващи събития, които реално държат интерес. Но книгата свършва по средата на нищото, повдига няколко не особено интересни мистерии, чиито отговори тотално оставя за евентуалните бъдещи продължения.
На края се усещаш, че тези 300 страници си ги прочел без проблем за отрицателно време и все пак всичко в тях е било наливане от пусто в празно и едно голямо нищо...
Прецених, че да му дам 5 от 10 би било прекалено завишаване. 4 от 10 остава.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Mon Jan 31, 2011 2:05 pm

След Mistborn трилогията, с кое бихте продължили: "Елантрис" или The name of the wind"?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 31, 2011 4:35 pm

Еми първото ще е още от същото в леко по-смотан вариант. Второто е доста различно, но много добро. Общо взето няма верен и грешен избор тук.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Feb 06, 2011 1:49 am

Значи седя си аз тук и се чудя какво, мамка му прочетох?!! Сякаш аз съм със Шлем на ужаса. Не сериозно последните 2 глави бяха толкова объркани че сякаш поех доза от NGE, Serial Expirements Lain и последните два епизода на Panty&Stocking наведнъж. Ако и другите книги на Пелевин са такива просто трябва да ги намеря всичките. Малко ме е срам че я прочетох в читанка ама нейсе.
П.П. Но задължително ще си я купя за препрочитане!

User avatar
lotfil
Commoner
Posts: 37
Joined: Tue Nov 30, 2010 9:00 pm

Post by lotfil » Mon Feb 07, 2011 8:01 pm

Май попрекалих с фентъзито,може би 20 книги една след друга съм прочел за последните месеци, затова сега си взех да чета всичките за Sherlock Holmes :)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Feb 11, 2011 1:14 am

Аз пък чета "Железният светилник" 8-)
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 11, 2011 8:32 am

Всичко на Крисотфър Мур. Ами засега рути пича.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Feb 11, 2011 2:15 pm

Обмислях много дълъг пост но ме домързя соу...
Прочетох Диамантената ера. Доста ми хареса, като развитието на Нел най-ми хареса от целият роман както и главите-лекции по нанотехнология и други неща.
Прочетох и Недокоснат от човешки ръце, имаше няколко доста силни попадения. Всъщност дори разказите които нямаха някакво по-такава идея пак бяха забавни. Най-ми хареса разказът с Комисията по емоционално пречистване, този за извънземният предсказател-телоохранител, първият със машините и ипотеките както и този със службата "Премахване".

Едит:Взех си аз третият Мъглороден. И си викам "Ще я карам бавно". 250 страници по-късно искам да кажа че Сандърсън е зъл гений. :lol:

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat Feb 12, 2011 2:48 pm

аз прочетох Цар Плъх, малко социалистически ми дойде накрая, но иначе е добре написана и си струваше да се прочете. Сега започвам Името на Вятъра от Патрик Ротфус
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Sat Feb 12, 2011 7:01 pm

raylight wrote:аз прочетох Цар Плъх, малко социалистически ми дойде накрая, но иначе е добре написана и си струваше да се прочете. Сега започвам Името на Вятъра от Патрик Ротфус


Всичко, което съм чел на Клавел си е заслужавало ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests