Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sun Dec 19, 2010 12:21 pm

Dante wrote:Е, горе-долу имам някакви идеи, но ако ме накараш да ти ги кажа - не мога. Пробвай я, мен ме кефи въпреки всичко.
Звучи окуражително :D Аз съм на програма от сериозни фентъзи книги и това е главното меню заедно с Джонатан Стрейндж. Като стигна до нещо, ще споделя опит :)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Blond
Commoner
Posts: 27
Joined: Tue Apr 10, 2007 10:47 pm

Post by Blond » Tue Dec 21, 2010 10:47 pm

Последно прочетено "Малкият брат" Кори Доктороу. Доста съм разочарован. Не мога да повярвам,че това е било номинирано за "Хюго". Предполагам,че визията за Америка като полицейска държава е впечатлило американците и наистина това, и описанията на затвора горе-долу стават. Обаче всичко останало- сюжет, развитие на героите, достоверност- много зле. Всичко е написано сякаш набързо, а последните глави направо ме поразиха с непрофесионалния и ръшнат финал. Плюс обясненията що е то публичен и личен ключ, интернет протокол бяха скучни и не на място. Оценка 5/10

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 22, 2010 12:55 am

Книгата е насочена към тийнейджъри все пак, не към големи хора. И да, това ИМА значение, ако човек я чете с тази нагласа. Аз я намирам за великолепна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Thu Dec 23, 2010 7:52 pm

И на мен ми достави удоволствие, макар да не съм виждал превода как е ;)

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Thu Dec 23, 2010 9:45 pm

Днес намерих "Пътят на Слепите Птици" на Людвик Соучек на Славейков!!! Score!
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 26, 2010 6:03 pm

Зачетох Миевил, но ми е доста муден нещо. По принцип обичам словоблудството, но това ми идва малко отгоре, а и речниковият запас нещо ме предава като че ли. Може да я остава за като се сдобия някак с е-бук ридър с речник :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Dec 26, 2010 8:53 pm

Получих braingasm от последните 100 страници на Кладенецът на възнесението.Тоя човек такъв плот туист извъртя на края че :shock: :ninja:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Dec 27, 2010 11:52 am

Moridin wrote:Зачетох Миевил, но ми е доста муден нещо. По принцип обичам словоблудството, но това ми идва малко отгоре, а и речниковият запас нещо ме предава като че ли. Може да я остава за като се сдобия някак с е-бук ридър с речник :)
зачети сега Хал Дънкан и Миевил ще ти се види като Хемингуей.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 27, 2010 12:26 pm

Дънкан съм го зачитал, но на български. Там обърквацията е по-скоро на ниво наратив, нежели на ниво език, но може да съм заблуден от превода.
This is it. Ground zero.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Dec 27, 2010 12:34 pm

логореята и неовладяността е във всички нива там, ако ме питаш мен - наратив, език, идеи... В сравнение Миевил е просто различна вселена на стегнатост и контрол. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Dec 27, 2010 1:11 pm

Жоро - кое на Миевил все пак? :)

не е като да е една книга само :twisted:
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Dec 27, 2010 1:26 pm

Пердидо
This is it. Ground zero.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Dec 27, 2010 1:28 pm

Аз Пердидо-то го гледам със страх в библиотеката ми, след като "The City & The City", която е два пъти по-малка като обем, ме измъчи стабилно с хилядите изчанчени думи.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Dec 27, 2010 4:12 pm

В City & The City изчанчените думи като че ли бяха повече заради езиците на двете "Ситита", думи от които се прокрадваха и в английския, на който е написана книгата :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 27, 2010 6:18 pm

На Пергамента му точа лиги от много време и каква е изненадата ми днес като го виждам във АЛФА-та.За момент дори се замислих дали да не върна Лъжите на Локи Ламора и да го взема. :lol: Друг е въпросът дали ще разбера нещо и дали ще ми хареса но звучи супер интересно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests