Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Oct 22, 2010 12:33 pm

Аз всичките съм ги чела минимум по 2 пъти пък :oops: И това си го спомням с белота :) Цветът на магията и Фантастична светлина са си най-първите от серията и са малко като опитни ми се струва :) Но мен си ми бяха много забавни, те бяха първите, които прочетох всъщност и досега си се кефя :) Много култово беше това за застрахУловката, много се смях първия път като го четох :lol:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Oct 22, 2010 12:39 pm

Moridin wrote:Аз нищо не помня от Морт и като цяло го смятам за една от по-слабите книги за Смърт :oops: Дядо Прас е на светлинни години по-яка.
Е, сега, аз съм нууб, относно Пратчет. Ясно ми е, че даже не съм се докоснал до най-доброто му. :oops:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Oct 22, 2010 8:41 pm

Най-накрая започнах сериозно да чета Вещерите на Крис Удинг.В началото беше мудна но сега започва да става много яка.

zktc
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Fri Jul 30, 2010 11:24 pm

Post by zktc » Sat Oct 30, 2010 6:07 pm

прочетох "Чужденецът" на Камю. Наистина невероятно мощна творба, а пък и философията на Камю винаги ми се е струвала най-близка и понятна.
Иначе ми се стори като идеален сценарии за някой по-тежък арт филм. То даже май е правена някаква екранизация, но не особено успешна

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed Nov 03, 2010 7:00 pm

Клифърд Саймък - Резерватът на таласъмите :)

Morin
Commoner
Posts: 30
Joined: Mon May 12, 2008 2:54 pm

Post by Morin » Wed Nov 03, 2010 7:53 pm

Strelok wrote:Клифърд Саймък - Резерватът на таласъмите :)
Чак сега?

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed Nov 03, 2010 9:29 pm

Да, след Всичко живо е трева се отказах за кратко от Саймък.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Nov 09, 2010 3:22 pm

Каква стана тя - на стари години започнах да чета приключенски романи :) При едно почти случайно оглеждане на съседен рафт в един Orange полюбопитствах за поредица (на английски), която не бях виждал дотогава... и няколко минути по-късно захапах първата книга за приключенията на капитан Diego Alatriste :)

За тези, които не са попадали на книгите или на филма, авторът открито си признава, че един от идолите му е Александър Дюма (баща ;)). Действието в книгите за капитан Alatriste се развива в Испания от 17 век и си има кажи-речи всичко, което може да се очаква от ренесансов приключенски роман - крале и благородници, кралици и благородни дами, обикновени войници, саби и пистолети, любов и омраза във всички възрасти... Забавно е и става за приятно прекарване на времето :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Nov 09, 2010 5:54 pm

Аз го намирам слабичко, особенно сравнено с другите му шедьоври -Морската карта, Учителят по фехтовка и Деветата Порта! :wink:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Nov 09, 2010 7:47 pm

Е, аз не съм казал, че е шедьовър, просто че е приятно за четене :) Това всъщност ми е първият сблъсък с автора; благодаря за препоръките.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Nov 09, 2010 7:51 pm

"Синя, а не зелена планета" от Вацлав Клаус. Първо, чехите са случили на президент, и второ, колко се радвам, че не съм сама в разсъжденията си.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 09, 2010 9:24 pm

поясни :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Nov 09, 2010 9:28 pm

Ми накратко е точно обратното на "учението" на Ал Гор и разглежда климатичните промени като част от естествен цикъл, оплюва истерията, заради която се секат гори за да се сеят култури за производство на биодизел и счита екстремната псевдоекология за екстремизъм, без същевременно да пропагандира изтреблението на белите мечки и унищожението на тропическите гори. Още съм доста в началото, като я завърша ще направя по-подробен обзор.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Nov 09, 2010 10:32 pm

Взех си на голяма оферта "Пергаментът" и "Мастило". Най-красивото издание, което съм виждал на ИнфоДар, след луксозното на Патрулите, разбира се. Отзиви?

Започвам след като довърша "Вещерът". Най-сетне започнах романите, след като излязоха всички, въпреки путкенските номера на ИнфоДар. Книгите се четат за еди-два дена. Довършвам "Време на презрение". Леко, приятно, АДСКИ четивно и грабващо. Правилното непритенциозно фентъзи.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Nov 10, 2010 12:19 am

Отзиви за "Пергаментът" ли искаш? Великолепна книга, повече няма какво да се каже... на мене сигурно половината ми е минала покрай очите (четох в ревюто на мастилото нещо за Еврипид и Арлекинови комедии, дето посмъртно не бих го хванал даже да бях чел книгата), но и така да е, пак има какво да се хареса, а и ти сигурно повече ще уловиш от мене.

Аз чета на Маккарти All the Pretty Horses и по дяволите, тоя човек може да пише. Не ме интересува много историята, тя не е и започнала реално (очертава се да е романтична), обаче езикът му опиянява. Онова, дето Роланд го е писал в ревюто за "Пътя", дето независимо от нищослучването концепцията за скука била невъзможна? ВЯРНО Е. Май за всичките му книги...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests