Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Fri Jul 31, 2009 9:59 am

Roamer - ще се радвам да прочета коментара ти. И все пак имам чувството, че "органичен" беше използвано като контрапункт на "механичен" и "индустриален".

Moridin - не е толкова много, става въпрос за период от 3 седмици :D
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Dreamfall
Merchant
Posts: 79
Joined: Sat Aug 01, 2009 7:24 pm
Contact:

Post by Dreamfall » Mon Aug 03, 2009 5:57 pm

One flew over the cuckoo's nest - започнах я снощи и съм силно въодушевен, сигурно ще я довърша довечера. После ще споделям.
- But! Now. And this is remarkable. If I change to eight tonal clusters -- [strums violin] Voila. They fly in counter-clockwise, synchronized, concentric circles as though a regimented flock. Watson, this is exceptional. I, using musical theory, have created order out of Chaos.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Aug 03, 2009 10:06 pm

Conscience of a Liberal на Paul Krugman и дотук съм доста очарована, дори доста неочаквано. Също, блогът на въпросния човек е доста свестно и съвестно списван. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Wed Aug 05, 2009 2:30 pm

Приключих с "Лотарията" на Кортасар. Чудесно четиво! Изящна словестност, на места пищна, на други лаконична, майсторски следваща и почертаваща образите на героите, както изключителните, така и "посредствените". На места здраво стъпил на земята, на други дълбоко (или високо?) метафизичен, чрез героите си Кортасар добавя още щрихи към образа на Южна Америка, който си изграждам.
Групата на Маркес и Борхес се увеличи с още един писател, който едновременно ме извисява и забива в земята. На места е прекалено интелектуален и ерудитски по моите мащаби, но това само ме активизира - бързам да си поръчам "Истории за кронопи и фами" и "Игра на дама".
А сега хващам пътят, буквално :)
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 3:09 pm

Сега чета Снежните Пясъци на Хира - нали имам афинитет към младите родни писатели като мен, още повече че книгата е с автограф лично от авторката :P :oops: :roll:

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Aug 05, 2009 5:10 pm

Дочетох си Кафката, реших, че книгата е написана с идеята да се мисли, след като я прочетеш, помислих малко, спрях, отложих оставащото мислене и се зачетох пак в книгите за джунглата на Киплинг :) все така готини си остават, даже май с годините са почнали повече да ми харесват.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 05, 2009 5:12 pm

Kafka is overrated ;p Дочетох си Абарата, малко доскучава тва лутане насам натам при все мега колоритния свят. Дори ме мързи да проверя за продължения. :oops:
:ninja:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Aug 05, 2009 7:26 pm

Ти кои си прочел? Двете преведени ли ? Има още 3 запланувани, третата е почти готова, ама щяла да излезе най-рано края на тази година. Мен много ми харесаха и много ме хвана яд, че авторът се тутка в стил Джордж Мартин :roll:
По темата, прочетох Шута, Лорд Златен и т.н. и мноого ми харесаха, ааа, искам още даже. Сега малко Тери Пратчет и после имам Лукяненко.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Aug 06, 2009 2:51 pm

Xellos wrote:Kafka is overrated
особено когато е на плажа. :mrgreen:

Cloud Atlas на Дейвид Мичъл. До 150та страница е толкова страхотна, сложна и смешна, че много ме е страх да не вземе до края да се сбози.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Aug 06, 2009 9:44 pm

Jen wrote:
Xellos wrote:Kafka is overrated
особено когато е на плажа. :mrgreen:

Cloud Atlas на Дейвид Мичъл. До 150та страница е толкова страхотна, сложна и смешна, че много ме е страх да не вземе до края да се сбози.
Спокойно, няма. ;)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 06, 2009 10:08 pm

Аз след като прочетох Резервата на таласъмите (която се оказа че навремето някак си повече ми е харесвала) и реших да си припомня малко класиката и фентъзито и подхванах за втори път Майкъл Муркок и четирилогията му Легенди за руническия жезъл (също наречена Hawkmoon — The History of the Runestaff) още повече че Роланд ме изненада в един друг форум с това не го е чел.
Еми засега - все така култова книга е и опрделено е много повече от разни Едингси, Бруксове едн стъф.
Ето ви и обложките на българското издание да се порадвате на правилен арт:
Spoiler: show
Image

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Fri Aug 07, 2009 10:47 am

Прочетох "Пътят" на Маккарти и съм съгласен със суперлативите, изказвани за романа - разтърсващи сцени на жестокост и нежност - като и за мен силата му не е в особено оригиналната идея и/или сюжет, колкото в пресъздадената атмосфера, плод на силно въздействащия стил на автора.

Започнах "Звездни детективи" на Петър Кърджилов. След първите няколко страници силно ми напомня Шекли и разказите му за Арнолд и Грегор, което може да се окаже комплимент... Запазил съм добри спомени за "Призрачен цикъл" и особено "Играта".

Jen и Vivian ме заинтригуваха с Cloud Atlas след съответната проверка реших да намеря начин да я пробвам.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sat Aug 08, 2009 1:42 pm

Опитах се да прочета "Съдбата на Шута", обаче малко след средата ми досади и май така ще си и остане. Геена, отвикнал съм да чета леки книжки :( .

Зачетох "The 21st century man".
Spoiler: show
Един приятел ми я прати от щатите за годишнината и отначало мислех, че ме подбъзва нещо на дребно. Книжлето изглежда като среднокалибрена еКзотерика (Бъди истински МЪЖ в 21 век! 21 век има нужда от МЪЖЕ), да не говорим, че е издание, каквито тук наричаме Самиздат. Зачетох се обаче и останах изненадан - пича всъщност прави много точен разбор на съвременното подсъзнание, като се обляга стабилно на Юнг и дава интересни констатации на ежедневни въпроси, като примерно защо всички почти американски реклами са тъпи, както и се занимава с по-интересни проблеми като невъзможността на мнозина от съвременните пациенти да изпадат в регресия, липсата на спомени за сънища при повечето хора и т.н. Не открива топлата вода, но е интересен, а и езикът му е достъпен.
Унискорп полека преиздават и новелите на Стефан Цвайг, та първите две томчета ме чакат (чел съм ги като малък при дядо ми, но имам добри спомени за две три, лошото е, че любимата ми все още я няма, но може би в трети том....), заедно с "(три пъти)Танцувай!" на Мураками.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Aug 09, 2009 12:57 pm

Зачела съм се в Push на Sapphire. Противно на очакванията, тва четиво няма нищо общо с филма Push, но пък тази година ще излиза друг филм по въпросния роман -Precious. Иде реч за stream-of-consciousness роман за изстрадала негърка, което дотук е ужасяващо депресиращо. На мен рядко ми влиза социална мелодрама, но този път май се получава. А може да се дължи и на собственото ми настроение. Както и да е, доста любопитно четиво, най-вече поради употребата на самия език.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Aug 09, 2009 5:09 pm

Mushu wrote:Ти кои си прочел? Двете преведени ли ? Има още 3 запланувани, третата е почти готова, ама щяла да излезе най-рано края на тази година. Мен много ми харесаха и много ме хвана яд, че авторът се тутка в стил Джордж Мартин :roll:
Ми илюстрираните английски издания :)
http://www.sd68.k12.il.us/schools/orcha ... abarat.jpg
http://bookquickies.files.wordpress.com ... barat2.JPG
Много красиви са, и те вкарват съвсем в света на Абарат.

Фащам най-сетне си дочета последните от 3 от Тъмната кула.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests