Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jan 17, 2009 10:46 am

Да, твърде е добра.

Психопатията е още по-всепроникваща и извратеният хумор има по-голямо поле за изява.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Jan 17, 2009 1:13 pm

Прочетох най-накрая Monstrous Regiment.
След като толкова време отлагах, донякъде заради лекия негативизъм към нея тук във форума, за моя приятна изненада книгата ми хареса страшно много. Имаше си забавните моменти и дори факта, че
Spoiler: show
половината главен щаб на армията се оказа от женски пол
не можа да ми развали удоволствието
Spoiler: show
(за взвода с все сержанта предполагах от самото начало)
. Определено смятам да я чета пак някога в бъдещето.

И веднага подхванах Red Seas Under Red Skies на Линч. Предната книга ми вървеше доста бавно поне до средата, тази обаче почва обещаващо. Показателен е факта, че за 2-3 часа съм отметнал към 60 страници, а 20 стр/час ми е горе-долу максимума на английски. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 17, 2009 4:49 pm

Леко спойлерите, повечето хора вероятно са чели книгата но все пак :)

И на мен Боен Клуб книгата доста ме изкефи, но все пак мисля, че филмът е по-добър, защото книгата е твърде неконцентрирана
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 17, 2009 7:32 pm

И има твърде ОМГ БРУТАЛНО ТЪПИЯ И МНОГО ПО-ЖАЛЪК ОТ ФИЛМОВИЯ финал също така.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jan 17, 2009 7:44 pm

Не звучи обнадеждаващо, но ще стигна и дотам...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sat Jan 17, 2009 8:03 pm

Довърших Джейн Еър; няма какво да пиша за нея, което вече не е изписано, така че няма и да се опитвам :) Ще кажа само, че ми хареса.

И прочетох две глави от Господарят на Светлината на Зелазни, от компютъра.

Ай, ай, ай...

Edit: стигнах до
Spoiler: show
битката на Яма и Рилд.

...

тръгнах да си описвам възхищението, ама не ми стигнаха думите...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jan 18, 2009 4:57 pm

The Book Thief на Markus Zusak, което ме остави дълбоко невпечатлена за мое съжаление. Истината е, че започва бавно, но сигурно да ми писва от книги, задълбаващи във Втората световна и нацистите, комбиниращи нездрава смесица от убийствен сантиментализъм и псевдоинтелектуалност. А да, също претендиращи, че се занимават със сериозни проблеми по "деликатен и алегоричен начин". :roll:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sun Jan 18, 2009 5:26 pm

Довърших си "Господарят на Светлината". Нейде около пета глава детинското възхищение пред стила загина, обаче книгата не загуби много от това; впечатлението ми в момента е, че трябва да я прочета още поне веднъж и със сигурност не от компютъра, за да й се насладя като хората.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Jan 18, 2009 8:46 pm

Мен пък детинското възхищение от стила още ме държи, това ми е може би най-любимата книга на света :)

"Слепият убиец" е нещо разкошно, прочетох я наскоро и според мен е велика. Обожавам книги, които те оставят да си ги сглобиш сам, освен това е гениална на всички нива - като се почне от стила и стигнем до онова, което описва и сюжета. Пълна е и с разни разсъждения, които човек със склонност към такива неща би си преписал в тефтерче за многократно препрочитане... Изобщо препоръчвам на всеки :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Sun Jan 18, 2009 8:53 pm

Абе то възхищението си остана, ма нали съм енгри тийн и мразя да наричам свои чувства "детински":P

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jan 19, 2009 2:07 pm

Аз започнах да чета "Битката за Ориса" и какво винаги Кол и Бънч ме зарибяват по такъв начин, че веднъж хваната книгата става трудна за оставяне...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
sayso
Commoner
Posts: 27
Joined: Fri Aug 24, 2007 5:30 pm

Post by sayso » Mon Jan 19, 2009 8:43 pm

Vivian wrote:Преди няколко дена свърших The Blind Assassin на Margaret Atwood, която беше едно от най-любопитните четива, с които съм се сблъксвала през изминалите месеци.
В стария ми учебник по английски имаше урок от две странички по темата (= Мисля, че имаше поместено и малко от началото даже. *Ще си я издири в най-близко бъдеще* ^_^

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 21, 2009 6:17 pm

Прочетох Leviathan на Пол Остър и въпреки че беше една доста по-сложна вариация на същите теми, които току що бях прочел в The New York Trilogy, ми допадна много. Тук сюжетът е много по-важен, много по-завъртян (даже прекалено), отколкото там, където и трите истории бяха по-скоро концепции. Много силен психологизъм и интроспективност и въобще съм адски доволен. Почвам сега Travels in the Scriptorium.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Jan 21, 2009 9:49 pm

Докъм средата съм на The Moviegoer на Walker Percy. Много типична за времето си книга, толкова грандиозно и монументално повлияна от любимия към онзи период екзистенциализъм. Леко клони към клише на този етап, а ла Revolutionary Road-a примерно, но е в границите на нормата. На моменти леееко заиграва със стила и мъничко напомня на The Catcher in the Rye. Дано не оплеска края. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Jan 22, 2009 1:27 pm

Roland wrote:Прочетох Leviathan на Пол Остър и въпреки че беше една доста по-сложна вариация на същите теми, които току що бях прочел в The New York Trilogy, ми допадна много. Тук сюжетът е много по-важен, много по-завъртян (даже прекалено), отколкото там, където и трите истории бяха по-скоро концепции. Много силен психологизъм и интроспективност и въобще съм адски доволен. Почвам сега Travels in the Scriptorium.
За съжаление Пол Остър обикаля около едни и същи елементи и сюжети всяка година по два пъти (преувеличавам, но не много) от Трилогията насам и качеството пада непрекъснато, макар и не равномерно, защото „Книга на илюзиите” е сравнително по-късна, но е много хубава, май тя ми е любимата негова. В началото тази интертекстуалност е интересна. Последно обаче се пробвах с една от последните му книги, беше вече толкова болезнено неоригинална. Да вземе за няколко години да си почине от писане, да повъзстанови малко вдъхновение и може би ще се върне към добрите дни.

По темата, чета Perdido Street Station. Може би ако не бях чела Veniss Underground щях да съм по-впечатлена. Но Миевил си е впечатляващ де, пише все едно едва, едва успява да си озапти въображението. Просто двете книги много си приличат, а според мен Вандермиър все пак е по-добрият писател.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests