Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Jan 07, 2009 9:21 pm

Roland wrote:А аз ти препоръчвам да почакаш още година, докато излезе последната част от Брандън Сандерсън и чуеш какви са отзивите за нея. Ако се окаже, че финалът е разочароващ, цялото четене най-много да ти остави кофти вкус в устата, понеже първите шест книги наистина са много добри, а не може човек да спре на тях.

Пък не е като да няма други работи за четене ;)
Абсолютно списъкът ми е огромен, напоследък дадох около 100 лева за книги и мисля да купувам още, запасявам си се...

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jan 07, 2009 9:30 pm

Така и така се поотдалечихме от въпроса "Кой какво чете?", а се спомена Сандерсън - някой има ли впечатления от Mistborn трилогията?
В поръчката, която чакам тия дни, идва Elantris, ама не знам що така ме тегли и към Mistborn - звучи ми интересно, пък и е завършена. :roll:

Другия ми въпрос касае The Book of the New Sun. Имам желание най-накрая да си я взема, че първата книга ми допадна страшно много на български преди години. Кое издание бихте ми препоръчали, 900+ страничното Severian Of The Guild или двата тома от Fantasy Masterworks? Като цяло и двата варианта излизат към 40-45 лева и ми е малко скъпо, но крастата надделява над ограничените финанси.

Edit: То и аз съм по-скоро на етап запасяване, но ще дойде някой хубав момент, в който ще имам време да изчета всичко, което купувам. :mrgreen:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 07, 2009 9:37 pm

Ами аз по-скоро бих ти препоръчал двата тома от американските издатели Orb. Не само защото ще ти съвпадат след това с Urth of the New Sun и другите поредици от Соларния цикъл, ако решиш да продължиш, но и защото би трябвало да излизат доста по-евтино.

Но което и да избереш, твърдо вземи двутомника. Не съм виждал омнибуса наживо, но сто на сто ще е доста по-неудобен за четене.

Максимално си направи домашното обаче, преди да скачаш на Джийн Улф. НИЩО, подобно на него, не е било издавано в България и е хубаво да знаеш с какво си имаш работа :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jan 07, 2009 9:45 pm

Ми най-евтино ми излиза омнибуса, особено като комбинирам с други книги - дори с ддс 6-те евро доставка от Германия бият с много 3.99 per item от САЩ (пусти пари все не стигат, а и е по-бързо и има проследяване). Все пак може би ще се насоча към варианта от Masterworks сериите.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 07, 2009 9:47 pm

Ааа, ти от Германия, верно. Е все пак ФМ изданията са яки, за тях гарантирам, щото аз тях имам. От друга страна и те, и омнибусът, са на Голанц, така че поне можеш да си сигурен, че няма да има никакви разлики в изданието.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jan 09, 2009 10:45 am

Аз вчера си довърших "Кафка на плажа" на Мураками. Книгата определено ми хареса, макар да остави много въпроси в главата ми. После като се замислих тя май точно заради това ми хареса. По принцип не препрочитам, но тази книга 100% няма да я препрочета. Дори изпитвам някакво извратено удоволствие от факта, колко неща останаха неясни и колко много хипотези се въртят в главата ми и все пак ясното осъзнаване, че тази ситуация сама по себе си носи нещо и аз нямам нужда да си давам отговори... Не знам дали разбирате.
И почнах да чета "Ромео и Жулиета". Всъщност оказва се, че никога не съм чел цялата книга и ми е интересно, пък и нали трябва да попълваме дупките в образованието си ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Fri Jan 09, 2009 4:59 pm

От няколко дни набирам сили да се самобичувам тука, да оплювам с пълна сила, та сега ми е паднало.
Ако на някой не му се четат словоизлияния да пропусне.
Кой ме би по главата да си купувам "Палас" на Катрин Кер и некъв друг, чието име не помня? Кой, кой, кой?
Сетих се. Бях много отчаяна. Вчера успях да я свърша.
:dash: Напълно загубени часове от моя живот. Да повторя ли? :dash: Потретване? Няма нужда.
В тая книга нямаше нито един интересен герой. Е, може би само един лееко се бе изплъзнал от общата плоска като пита кашкавал маса от подобия на хора. Сюжет - Боже, защо ме наказваш така? А можеше да е добре, можеше да е идеално, уви. Светът имаше потенциал, напълно съсипан и заровен дълбоко в пластове от скука и неадекватни диалози. Различните раси бяха интересни, можеше и тук да се развие нещичко. Напразни надежди. Любовната нишка - :evil: все едно, дори да си тъп като тиква пак няма да го намериш за естествено или логично. Финалът, въобще всички сюжетни нишки, не водят наникъде. Наречете ме смахната, но аз искам накрая всичко да се навърже, да има някаква логика, малко от малко, да има смисъл едно с друго. Не може само да нахвърляш разни истории тук и там, само да хабиш страници. А, финалът е отворен, прекалееено отворен за моя вкус, главно защото цялата тая работа бе пълна тъпня без нито едно смислено нещо, нито едно нещо, което да оправдае загубата на време и пари.
Та още веднъж защо си купих тази книга? Някъде нещо четох за авторката, да.
Въпрос. Да очаквам ли, че това е временна невменяемост или всичко ще продължи и в останалите й книги?
Боже, сесията ми ще почне скоро, а с какво се занимавам?Карай да върви.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 09, 2009 5:09 pm

И аз никак не я харесах Катрин Кер от единствения си досег с нея, да си призная. Беше доста отдавна де, но ми изглеждаше доста лишена от плътност.
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jan 09, 2009 7:32 pm

cordelia, аз те разбирам :)
Оня ден я гледах тая книга на рафта вкъщи и се зачудих дали съм я чел изобщо... Прегледах я и си спомних... Тъпо наистина... Ама нали и в тъпите неща трябва да има някакъв смисъл :roll: ?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Fri Jan 09, 2009 8:52 pm

Паралелно чета Jane Eyre и си препрочитам една-две сцени от Das Parfum. Втората книга мога да кажа, че е много хубава, на първата съм съвсем в началото, но вече мисля, че статусът на класика е заслужен... :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 10, 2009 10:20 am

Дочетох The Player of Games на Банкс (отзиви - в отцепената тема) и сега подхващам Бленуващите кристали :)
And you can't dance with a devil on your back...

Drax
Commoner
Posts: 34
Joined: Mon Jun 16, 2008 10:46 pm

Post by Drax » Sun Jan 11, 2009 10:57 pm

Аз съм до половината на Season of Mists, четвъртият комикс от Sandman на Нийл Геймън. Е не, всеки разказ дотук(от първия комикс насам т.е.) има някаква дълбока идея, заложена невинаги очевидно, така че имам чувството, че ще ми трябва повече от един прочит, за да я разбера както трябва. Обичам произведенията, при които се изисква МИСЪЛ, а не просто четене. Изобщо Геймън е брутално извратено копеле :mrgreen: кефи адски много!(така де, с най-добри чувства казано)

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Sun Jan 11, 2009 11:07 pm

Мхм, "Semiconductor Fundamentals"+"Harvard Positive Leadership" :lol:
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 12, 2009 4:40 am

Whats with this Harvard shit anyway?
This is it. Ground zero.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Jan 12, 2009 10:20 am

Мда, Дракс, чакай да видиш към края колко брутално става. На мен ми трябваха няколко дни да го преглътна. Геймън кърти :mrgreen:
Image

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 64 guests