Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sat Jan 03, 2009 4:17 pm

Почнах Anansi Boys преди малко. Много леко и приятно се чете за сега. И не мога да спра да им се радвам на книгите на английски колко по-добре са изработени от тези парцали, които ми ги продават тука.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Jan 06, 2009 11:16 am

Аз пробвах преди година-две издадената от Бард "Играчът на играчите", но не можах да се насиля да продължа след първите педесетина страници. Явно не е моят тип.

А след като от 3-4 седмици хич не ми се четеше и едва отхвърлях 5-10 страници вечер от Locke Lamora, точно неделя вечерта срещу първия работен ден ми дойде вдъхновението, и до 3 часа сутринта метнах останалата 1/3 от книгата. Много добра книга, в момента не ми се почва нищо друго, искам още от същото - което е проблем, тъй като поръчката ми с Red Seas Under Red Skies изглежда ще дойде чак след 2-3 дни.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 06, 2009 12:02 pm

Аз в момента точно на нея се мъча и нещо не ще да ми влезе. Ся вярно, че я чета предимно преди лягане, но мен тук не ми се спи особено вечер, та това не би трябвало да е проблем. Просто някак си твърде обстоятелствено го раздава, прочел съм стотина страници от пейпърбека, а реално не се е случило почти нищо. Английският е цветист и разбирам нуждата от описания поне в началото, но честно казано се надявам да набере малко скорост, тъй като в момента освен да си върши работата да ме приспива и няколко smirk-a от читави лафчета друго не съм получил..
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jan 06, 2009 12:09 pm

Moridin wrote:Аз в момента точно на нея се мъча и нещо не ще да ми влезе.
Като встъпление първото ти изречение приковава вниманието.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Jan 07, 2009 5:31 pm

Днеска свърших Лъжите на Локи Ламора, много добра книга, стилна, оригинална, добра история и адски много обрати, хареса ми. За един ден погълнах Последният Еднорог, за това нещо просто нямам думи, уникално. Започнах Бленуващите Кристали и мисля за един-два дни да я прочета.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Jan 07, 2009 5:49 pm

Абе, "Последният Еднорог" за деца ли е, или не? Книгата само съм я чувал и не мога да се сетя, а ми е интересно какво би трябвало да очаквам, ако реша да си я взема...

Иначе, последното, което прочетох, беше "Повелителят на Мухите". Заради езика (четох я на немски) не можах напълно да се насладя на прекрасния стил (имаше един момент съвсееем в началото, когато Ралф се гмурна в лагуната и оня като заописва едни лъчи светлина, едни игри на светлината, едни цветове на водата и пясъка... челюстта ми падна), обаче от това книгата, честно казано, не загуби много.
Spoiler: show
И беше прекрасна. Великолепна. Изумителна. Откритието на Ралф, че пръчката му е заострена от двата края, смъртта на Симон (или Саймън? :? ), смъртта на Пиги; самата идея за това какво се случва, когато човек се окаже отрязан от цивилизацията и опитите му да я имитира се разпаднат... Просто не съм чел нищо, което да ме е докоснало толкова, от много, много време.

edit: Скрих някой спойлероподобни неща ;)
Last edited by RAT400 on Wed Jan 07, 2009 6:04 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Jan 07, 2009 5:54 pm

Брой 44 на Шадоуденс, секция "специално", прочети и сам прецени дали е детска. Детска е, но същевременно не е, приказка е, но пак не е... Абе купувай смело :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 07, 2009 7:36 pm

Повелителят и на мен ми е много любима книга. Имам си я в оригинал и съм решил скоро време да я препрочета на английски, да видя как е.

Но след Банкс на дневен ред е Стърджин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jan 07, 2009 7:39 pm

Бтв, описаните в спойлера моменти всичките и на мен ми бяха много силни като четох книгата :) При все, че е дълбока алегория и всичко останало, последните страници съм ги чел с бясно блъскащо сърце. Голдинг определено знае как да си прави истории освен дълбоки, и страшно интересни.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Jan 07, 2009 8:05 pm

Аз разбрах, че той имал още три ли, четири ли романа – някой да ги е чел да ми каже дали и те са толкова хубави?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 07, 2009 8:16 pm

And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Jan 07, 2009 8:19 pm

Не трябва да се вярва явно на предговори от издания отпреди новата ера :lol:

Нито пък на величавата съсредоточеност, с която аз ги чета, де. Мерси.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Jan 07, 2009 8:56 pm

Аз почти свърших Блендуващите :roll:
Тази вече почвам Джонатан Стейндж и Мистът Норел ( за убиване съм, че не съм я чел до сега дам ).
Някой да каже струва ли си да почвам Колелото, от години му точа лиги но 12 книги ме плашат...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Jan 07, 2009 9:03 pm

Струва си, да – на мен книгите ми харесваха МНОГО до 6та включително, от седма помня само и единствено края, а нататък четох по-скоро по инерция. Или пък не – по-дребен бях и май оправдавах дърпането на плитките с дълбоките морални проблеми, които то сто на сто поставя... :lol:

Препоръчвам ти да ги почнеш, но по-добре ги чети, преди да ги купуваш, че никога не знаеш кога ще спре да ти харесва.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jan 07, 2009 9:07 pm

А аз ти препоръчвам да почакаш още година, докато излезе последната част от Брандън Сандерсън и чуеш какви са отзивите за нея. Ако се окаже, че финалът е разочароващ, цялото четене най-много да ти остави кофти вкус в устата, понеже първите шест книги наистина са много добри, а не може човек да спре на тях.

Пък не е като да няма други работи за четене ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests