Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Nov 28, 2008 8:39 pm

Random wrote: Миевил има толкова болно въображение, че няма начин книгата да няма повече повече нива, отколкото привидно обещава синопсът. Но пък защо се чудиш дали да я поръчваш, след като не си чел 3те книги за New Crobuzon? Някаква изкъртваща амазонска промоция, за коятно не съм чул? :lol:

Гледам от днес в сайта на Книгомания има като че ли всичко на Mieville - точно след като ги поръчах от щатите, гадове! Верно ще ми излезат с няколко лева по-евтино, ма 3-4 седмици доставка сравнени с 2 дни от България.....
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 28, 2008 8:46 pm

Не, липсва The Scar, а също и King Rat.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Nov 28, 2008 8:49 pm

Е как липсват?

KING RAT. (China Mieville)
Автор: China Mieville
ISBN: 0-3303-7098-7
Издателство: PAN
Година: 1999
Цена: 19.90 лв. подробно »


SCAR_THE. (China Mieville)
Автор: China Mieville
ISBN: 0-3303-9290-5
Издателство: PAN
Година: 2003
Цена: 17.90 лв. подробнo »
:wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 28, 2008 9:28 pm

Е аз не гледам сайтове, гледам кво има в книжарниците. Чудесно де, значи просто още не са им ги докарали :)
And you can't dance with a devil on your back...

fantasy_fan
Scholar
Posts: 100
Joined: Sun Sep 02, 2007 11:07 am

Post by fantasy_fan » Sat Nov 29, 2008 11:33 am

Mieville нямаше ли да го преведат на български от Инфодар?
“Reality is that which, when you stop believing in it, doesn’t go away.”

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Wed Dec 03, 2008 1:48 pm

Прочетох новата на Хоб - Мисията на шута. Хареса ми много. На тези които са харесали Придворният убиец сигурно също ще им допадне. Имаше разни дразнещи дреболии, но определено ми беше приятно да се срещна пак с Нощни очи и да науча още за умението и осезанието.

Естествено сега съм раздразнена и нетърпелива да науча какво се случва по нататък, но аз съм си виновна(всеки път си обещавам, че ще чета по-полека и помалко, че да си имам поне за 3-4 дни и почти никога не успявам:()

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Wed Dec 03, 2008 2:52 pm

Аз вчера като обикалях по книжния пазар и книжарниците я гледах навсякъде тая книга и трябваше да се възспирам да не се доразоря окончателно и да си я купя, което определено няма нужда да правя, при условие, че я имам в оригинал и съм я чела :roll: Може би като се появи по сергиите за втора употреба... (А това издания, които след два пъти четене почват да приличат на стари баници да струват вече по 17 лв хиич не ми харесва :evil:)
Аз също много я харесвам книгата, макар че Фиц в тази трилогия на моменти дразни рекордно много 8-)
Spoiler: show
и не си спомням смъртта на друг литературен герой да ме е натъжила колкото тази на Nighteyes :cry: :cry: :cry:
Иначе това да чета бавно книга, която ми е интересна и аз все се опитвам да го постигна, обаче досега не съм успявала.

Аз свърших с излезлите аудио книги от The Dresden Files и мисля да изчакам да се появи следващата вместо да ги дочитам от компа, но иначе до Summer Knight ми бяха все така ненатоварващо приятни.
Сега почвам Донърджак на Зелазни, съчетан с учебниче по топографска анатомия :vomit:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Wed Dec 03, 2008 3:44 pm

И на мен цената хич не ми допадна:(
Spoiler: show
Мен повече ме потресе смърта на Лейди в песен за огън и лед, за смърта на Нощни очи бях подготвена и макар много да се скривих беше някак естествено. Сега се чудя в следващите части дали пак ще се свърже с животно Фиц или ще се концентрират на младото леке от линията на Пророците
Дано да ти хареса Донърджак, ако не, може да си го прочетеш пак след година-две (на мен ми направи коренно различно впечатление при препрочитането му):)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Dec 03, 2008 4:03 pm

За Донърджак трябва да се има предвид, че е довършван от друг човек и тогава някои неща си идват по местата.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Wed Dec 03, 2008 4:47 pm

Елица wrote:
Spoiler: show
Мен повече ме потресе смърта на Лейди в песен за огън и лед, за смърта на Нощни очи бях подготвена и макар много да се скривих беше някак естествено. Сега се чудя в следващите части дали пак ще се свърже с животно Фиц или ще се концентрират на младото леке от линията на Пророците
Spoiler: show
При мене пък беше май обратното. Стана ми криво за Лейди, обаче в този случай не бях имала предварително 3 книги и доста години да се привържа, както с Нощни очи и Фиц. Нито пък го имаше неговият сарказъм или изобщо изграждане като образ. Неговата смърт вярно, че не беше изненада(макар че се бях надявала да не е чак в първата книга), но заболя доста повече. Плюс представата за това какво значи за Фиц и колко сам остава той, чиято най-близка и почти единствена връзка беше с вълка.


За Донърджак не знаех, че е дописвана, ще го имам в предвид, благодаря. За сега имам вяра, че ще ми допадне, вярно, че не съм чела всичко на Зелазни, но никога не съм чела нещо негово, което да не ми хареса.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Dec 03, 2008 5:14 pm

Аз вчера си взех "Приказният кораб" на Хосе Фармър и въпреки че е втора част а аз не съм чел първата за един ден я преполових, а и схванах историята. Странно е, но май не ми се е случвало да хвана книга на този автор и да не прочета на един дъх...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Fri Dec 05, 2008 8:42 pm

"The Best Short Stories of J. G. Ballard". Съдържа разказ за човек, който постепенно полудява и се научава да замества компонентите на психиката си с отделните елементи от архитектурата на лабиринт от геометрични форми. Също така един за мъж, способен да изключва определени центрове в мозъка си и така да трансформира възприятията си в серия математически проекции. Уверен съм, че и беглото обрисуване на космическата странност на идеите само на тези два текста говори повече за гениалността на автора от всяка хвалба, която мога да сътворя.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Dec 05, 2008 8:45 pm

това определено ме заинтригува :) ще се поразтърся откъде да ги намеря
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Dec 06, 2008 2:17 am

И после сподели плз :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 06, 2008 10:15 am

Хаха, двамата.

Аз и чета чааак сега, "Една нощ през самотния октомври" на английски, което е непростимо просто :roll: Едно от най-добрите му неща. :thumbsup:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests