Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Nov 18, 2008 7:59 pm

Подтемата с "трите дни" и "тридневната война" ми беше интересна. Като цяло като че ли Симеон е по-скоро прав. Да не забравяме, обаче, че твърде често към "преводаческите безобразия" се притурят и хрумванията на издатели, водени от странни представи колко било "продаваемо" едно или друго заглавие. Няма да забравя как издателят на един мой превод на Д. Морел го промени от "Тотем" на "Лунният звяр". Що? Ми, щото читателят не знаел какво е тотем и заглавието щяло да го уплаши :roll:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 18, 2008 8:21 pm

Най-сетне прочетох Вечната война на Джо Холдеман.

Една от най-добрите фантастики, които са ми попадали напоследък.

Отлична военна фантастика - антитеза на Звездните рейнджъри с леки елементи на Параграф 22 и интересни разсъждения как биха се развили човешката цивилизация и човешките отношения между края на 20-и и средата на 32-ри век.

Чудесна книга. Заслужено е взела "Хюго" и "Небюла".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Sat Nov 22, 2008 6:39 pm

Замъкът на лорд Валънтайн . Освен това на работа на компа чета Зад стените на Тера
Купих си Стрелецът на Кинг. Канех се да прочета Тъмната кула в читанката, но после реших да си купя книгите и да си чета от тях. Началото е сложено, остава да си взема само останалите части :)
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Nov 22, 2008 8:38 pm

"Форест Гъмп". Доста приятна книга, бих казал. Макар че един от малкото случаи, при които филмът е по-добър от книгата, по която е правен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Mon Nov 24, 2008 12:11 pm

Последна седмица наваксвам с поредицата за Влад Талтош. Общо взето ми хареса, но на места книжките след 5 стават малко скучни.

БТВ, поздрави за Interpreter, първите 3 ги четох на български.

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Mon Nov 24, 2008 6:38 pm

Минавам непрочетенето от Стивън Кинг. Прочетох „Торба с кости”, сега съм на „Кристин”. Дочитам и „The Priest: A Gothic Romance” на Томас Диш.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Nov 25, 2008 9:11 am

Борис Виан- Сърца за изтръгване
Честно казано нещо не го разбирам...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 25, 2008 5:26 pm

Чудя се дали да си поръчвам Un Lun Dun на Миевил... Някой има ли я, чел ли я е? Уж детска се води, ама...

Мат, Дем?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Nov 25, 2008 7:42 pm

Бе, най-вероятно ще е детска колкото Геймън е детски в някои от уж детските си истории :) Миевил има толкова болно въображение, че няма начин книгата да няма повече повече нива, отколкото привидно обещава синопсът. Но пък защо се чудиш дали да я поръчваш, след като не си чел 3те книги за New Crobuzon? Някаква изкъртваща амазонска промоция, за коятно не съм чул? :lol:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Tue Nov 25, 2008 8:29 pm

И аз да попитам. Исках да си поръчам Neverwhere втора употреба от amazon, хем да си я имам, хем да я прочета и на английски, обаче докато приятелката ми успее да пусне поръчката, офертата, която си бях харесала беше изчезнала. Сега се двоумя дали да не взема вместо това Anansi Boys, която я има почти без пари. Ако някой я е чел ще ме посъветва ли? :] Няма вариант "и двете", понеже това щеше да ми е допълнителната трета книга.

А по темата - вече съм на Summer Knight, 4-тата от The Dresden Files и четенето на Джеймс Марстърс(ака Спайк от Бъфи) продължава да е половината удоволствие :mrgreen:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Tue Nov 25, 2008 8:41 pm

Nyn, взимай я, книжката си струва. Най-малкото заради хумора в нея. В същия свят като Сандман и Американски богове е, но е доста по-лека и четивна от втората.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Wed Nov 26, 2008 2:19 am

Благодаря :) Послушах те и я поръчах току-що. Сега само дано тя или някоя от частите на Джентълмените Копелета не вземат да се забавят много, че ще ги гледам през крив макарон. Някой ден ще трябва да се науча да правя нещата навреме...
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 26, 2008 10:33 pm

Да поразбуня духовете- случайно четох някакъв нов разказ на Александър Драганов (ака Спархоук) който взе че ми хареса.
Нищо общо няма с Ралмии.
(Обаче е християнски разказ така че атеистите могат да го отпишат по дефолт)

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Nov 27, 2008 12:31 pm

Атеистите нямаме нищо против четенето на хубава митология, така че можеш да дадеш линк, ако е онлайн. 8-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Fri Nov 28, 2008 12:01 pm

Тъкмо привърших "Преследване на дива овца" - новата книжка на Мураками. Стилът му все така ми допада, но нещо май останах поразочарован. Очаквах малко повече - и идеята и линията на действие можеха да бъдат още развити и да дадат повече дълбочина на идеите заложени вътре. Отделно, че някои от..... посланията, колкото и плоски на пръв поглед искат твърде много задълбаване за да бъдат хванати, което не е лошо, но все пак насочва книгата само към хора със твърде абстрактна мисъл. Има и откъси, които честно си признавам ми се сториха ненамясто и или са изпълнени с нещо дълбоко закодирано, или просто на мен ми изглеждат така ;)

Все пак е приятно четиво дори за човек, лишен от лудост, но обичащ по изчанчен стил.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests