Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Wed Oct 29, 2008 10:01 am

За Вещера имаш предвид , че в България ще излезе 2009 , а не че тепърва ще си ги пише книгите Сапковски нали?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Oct 29, 2008 10:22 am

Да :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 29, 2008 10:22 am

Ясене, пусни ми едно лично за Франкфурт, а? :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Wed Oct 29, 2008 10:48 am

Quote:
Взех си и прочетох в две поредни нощи двете части на Вещера - много ми харесаха всички хубави неща който сте написали тук за тях са верниSmile Ще е супер ако някой може да каже колко части са общо и дали са дописани или тепърва ще се пишат. PLS


Освен двете книги с разкази има и пет романа, които са базирани на тях и продължават историята. По първия се работи и се предполага, че ще е готов в първата четвърт на 2009.
Благодаря много за инфото:)

По темата: Почнах вчера втората част от Тъмната кула и заспах :oops:
Дано да е защото съм тотално скапана от бачкане, а не защото книгата ме приспива. Уж беше интересно докъдето стигнах, ама...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Oct 30, 2008 8:36 am

Елица wrote:
Quote:
Взех си и прочетох в две поредни нощи двете части на Вещера - много ми харесаха всички хубави неща който сте написали тук за тях са верниSmile Ще е супер ако някой може да каже колко части са общо и дали са дописани или тепърва ще се пишат. PLS


Освен двете книги с разкази има и пет романа, които са базирани на тях и продължават историята. По първия се работи и се предполага, че ще е готов в първата четвърт на 2009.
Благодаря много за инфото:)

По темата: Почнах вчера втората част от Тъмната кула и заспах :oops:
Дано да е защото съм тотално скапана от бачкане, а не защото книгата ме приспива. Уж беше интересно докъдето стигнах, ама...
Как така си я започнала и си заспала? :o
Коя от книгите точно?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Oct 30, 2008 12:41 pm

Реших да започна да си наваксвам с непрочетеното от Азимов и глътнах "Камъче в небето".

Може да е от състоянието, в което четох, но общото впечатление е, че е далеч от върховите творби на човека. Сюжетът е... тъпичък, героите са, ъ-ъ, плоскички, а стилът е ужасно дървен. Това последното е възможно да се дължи донякъде и на превода.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Fri Oct 31, 2008 3:40 pm

В началото на Тъмната кула 2 заспах-Трите карти се казва май тя.
Явно наистина е било от умора, защото вчера почетох още и си е добра книжката, с неохота я оставих, но когато човек започне да вижда петна пред очите си трябва да се сети, че е време за сън (още по-добре за отпуска:)

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sat Nov 01, 2008 11:13 am

Моя милост чете Лъвовете на Ал-Расан. Във висша степен съм очарована.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sat Nov 01, 2008 4:29 pm

"Лъвовете" определено е чудесна книга. Препоръчвам ти после да продължиш на вълна Г.Г.Кай със "Сарантийска мозайка", ако не си я чела. А ако английският не те плаши, може да пробваш и "Тигана", че тук не знам дали някога ще я издадат... което е малко странно, при положение, че е една от най-популярните му книги, но пък кой може да ги разбере БГ издателите? :roll:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Sat Nov 01, 2008 7:58 pm

Като все срещам положителни отзиви за Лъвовете, май ще си я взема и аз.

Току що дочетох 2та част на Тъмната кула и в понеделник ще си взимам следващите. Мерси на всички тук, които преди време ми я препоръчаха.

Междувременно успях да изгълтам и новата на Арчър и много ми допадна, пак е нещо като съдебен роман, и явно на един автор не му пречи да прекара известно време на топло, даже май помага:)

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Sun Nov 02, 2008 2:07 pm

Преди да нагъна крайно занимателния учебник по "История на икономическите теории" прочетох Пол Остър "Книга на илюзиите". Страшна книга, готина история, стилът на писане и преводът бяха страхотни. Скоро мисля да си купя още нещо негово. Ако има фен, може да дава предложения.
Свърших вчера Ерик-Емануел Шмит "Одет Тулмонд и други истории". Страшен е този французин, така хубаво да пише.:D "Синът на Ной" ми се стори леко блудкава, но този сборник с разкази навакса. Много симпатични истории.
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 02, 2008 2:21 pm

Аз пък вчера приключих The Name of the Wind и съм адски доволен. Книгата свършва наникъде, но по един такъв начин, който не те кара да скърцаш със зъби, че следващата не е излязла, тъй като реално "историята" представлява просто животът на главния герой. Препоръчвам горещо, страшно силно фентъзи е.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Nov 03, 2008 9:25 pm

Завърших "Cocaine nights" на J.G. Ballard. Трудно ми е да изразя с думи удовлетворението си, че попаднах на писател, който да е чак толкова "мой тип". Идеите му са стряскащо неконвенционални ( главният герой планира да напише труд върху архитектурните качества на публичните домове ) и изненадва читателя още от първата страница със странните ъгли, от които разглежда на пръв поглед обикновени ситуации. Твърде добра книга, а дори не се числи към най-качествените му.
В изданието е включен и един кратък разказ като мостра, който ме остави дори по цвилещ от удоволствие от книгата. Поръчах си сборник с "най-добрите" му разкази и "The Crystal World" - един от няколкото пост-апокалиптични романа, с които е нашумял. Направо нямам търпение да ги получа вече.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Nov 03, 2008 9:37 pm

"The Crystal World" е прекрасен роман, и отново е безкрайно далеч от стандартните конвенции.

Което ми напомня, че е време скоро да си набавя още от Балард.

Anyway, препрочитам си Riddle-Master трилогията на Patricia McKillip и отново установявам, че това е най-доброто като сюжет фентъзи, което съм чел. И го постига за общо някакви си 592 страници с едър шрифт , като съумява и да има много добре развит свят с богата история, както и няколко отлично развити герои. Много освежаващо след тухлите, които четох напоследък.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Nov 04, 2008 11:14 am

Забравих да се похваля, че най-сетне изчетох Амбър преди десетина дни, вече не ми тежи на съвестта като непрочетена поредица, хихи :) Напоследък се наблюдава в къщи тотална липса на книги, та ми се наложи да чета Дан Браун докато бях в болницата, щото поне не ги бях чела :roll: В момента си чета за трети или четвърти път Jingo на Pratchett и се надявам скоро да ми върнат шестия Малазан, защото не ми се скача директно на седмия :? Мда, принудих се да ги чета на БГ, ама какво да се прави.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests