Споделете

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Tue Jun 02, 2009 3:15 pm

в тази връзка споделям и моята лична драма, щото имам нужда да споделя.
напуснах днес работа, уж за по-добра в стабилна компания. проблема е, че заплатата, която взимам почти изцяло на черно, може и да не я видя и ше се изнудваме и заплашваме явно. после хазайката ни гони от квартирата от 1 юли, щото искала да дойде малко на море през лятото (тя живее в сливен) и ше трее да търсим ново место, а пренасянето ми е едно от най-омразните неща и вчера си ги броих - това е дванадесетото място, където живея през 24 годишния си жизнен път. на капак от новата работа ще ме пратят на едноседмично обучение в софия още другата седмица и за пръв път от три години ще съм отделен за повече от 12 часа от любимото момиче.
всичко това се случва в периода около рождения ми ден и май за пръв път ше изпадна в т.нар. дупка, сигурно затва имам нужда да споделям, та и пиша в темата споделете, която доскоро не разбирах за кво е!
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 02, 2009 3:21 pm

Гадно е, че е точно около рождения ти ден. Иначе една седмица не е една година все пак. Тъкмо ще установите с любимата можете ли един без друг 7 дни. Може дори за добро да е в крайна сметка и да заздрави връзката ви. :wink:

За заплатата е кофти, обаче казваш, че отиваш на по-добра работа в стабилна компания. Звучи ми като напредък. :)

За квартирата - щом си сменил 12 досега явно имаш отличен опит и си достатъчно оправен да си намериш лесно следващата. :wink:

Във всичко, което споделяш има положителни елементи и то немалки. Така че по-бодро и горе главата! :)


Морви, не отговори на последното ми питане в края на предишната страница. Наистина ми е интересно дали законът може да принуждава частник да прави с фирмата/парите си нещо, което не иска.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Tue Jun 02, 2009 3:31 pm

Мога и аз да ти отговоря- никой не го задължава работодателя да държи някой на работа, само трябва да даде едномесечно предизвествие (както и обратното важи за работника). така се гарантира защита на интересите на страните и някаква сигурност.
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 02, 2009 3:32 pm

ivonski wrote:Мога и аз да ти отговоря- никой не го задължава работодателя да държи някой на работа, само трябва да даде едномесечно предизвествие (както и обратното важи за работника). така се гарантира защита на интересите на страните и някаква сигурност.
Тоест в крайна сметка работодател частник може да уволни служител по всяко време щом реши, стига да му даде един месец предизвестие. Но не е длъжен да го държи на работа, дори и да си изпълнява задълженията като змей. Така вече е по-логично.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jun 02, 2009 3:40 pm

То този един месец предисвестие на практика сигурно се свежда до - ае чао, събирай си нещата, останалия един месец ще ти плащаме заплатата, а ти ще си вземеш платения отпуск, който ти дължим :)

Ак оимаш повече от 20 дни отпуска може даже да е повече от месец ;)

@Ади: Не се ядосвай! Скоро ще се сещаш за това само с усмивка :)

@Ивонски: супер момент да си в столицата, точно когато софиянци се местят при морето ;) Ама не рабрах - как така по-стабилна и т.н фирма, пък пак на черно заплата баси... Мислех си, че вече стана нормално да си те осигуряват на пълна заплата.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
ivonski
Farmer
Posts: 52
Joined: Mon Feb 18, 2008 10:36 am

Post by ivonski » Tue Jun 02, 2009 3:45 pm

thunder wrote: @Ивонски: супер момент да си в столицата, точно когато софиянци се местят при морето ;) Ама не рабрах - как така по-стабилна и т.н фирма, пък пак на черно заплата баси... Мислех си, че вече стана нормално да си те осигуряват на пълна заплата.
Старата беше на черно, новата ще ми я осигуряват повече от реално, тоест и допълнително над тези за реалната заплата, което сигурно има общо с това, че ще работя за пенсионен фонд :)))
мерси за обнадеждаващите мисли, ама все пак софия си е най-хубава рано наесен, когато въпросните софиянци се връшат с още пресни спомени от лятото и времето е най-поносимо и въздуха е един такъв по-чист и няма гаден прахоляк или пък мазна киша по земята
Did Neil Armstrong say the moon was too far away! NO! He built himself a fucking rocketship is what he did!

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jun 02, 2009 3:53 pm

аха, супер тогава :)

Аз София май най я харесвам началото/средата на май - зелено е, поизчистили улиците са точно, времето току що се е постоплило, денят е вече много по-дълъг, а жените са се разхвърляли за първи път ;) Есента деня става доста по-къс и това не ме кефи.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Jun 02, 2009 4:08 pm

Тъндъре, мерси, аз май и не се ядосвам вече. Днес е първият ми ден без работа, а вече се чуха 2-3 предложения, пък и някой ден почивка ще ми дойде добре :D

По въпроса за съда - няма как, сама напуснах, но май е за добро - тъй като не бях довършила едни преговори, които никой във фирмата не може да довърши, май милият ми бивш шеф ще се наложи да ми плати хонорарче, а сумата, която беше спомената е заплатата ми за месеци. Той се оказа наистина много глупав с командировъчния си ентусиазъм :lol:

Ивонски, честита нова работа и успехи! :)
VMITW!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 02, 2009 4:15 pm

да ви се чудя на проблемите - напускате и вече заваляват предложения - при това положение спокойно може и да си отстояваш правата и да теглиш една майна на шефа за което ви поздравявам.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jun 02, 2009 4:28 pm

Passer - Не е съвсем просто и най-вече зависи от Условията на Трудовия договор - срочен, безсрочен и т.н. + някои конкретни характеристики на ситуацията, налагаща прекратяване на правоотношението.

Ако наистина те интересува веднага мога да ти препръчам да прочетеш следните раздели от Кодекса на труда:

Глава пета.
ВЪЗНИКВАНЕ И ИЗМЕНЕНИЕ НА ТРУДОВОТО ПРАВООТНОШЕНИЕ
Раздел I.
Трудов договор

Глава шестнадесета.
ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ТРУДОВОТО ПРАВООТНОШЕНИЕ
Раздел I.
Прекратяване на трудовия договор
Общи основания за прекратяване на трудовия договор

on-line вариант
http://www.bcnl.org/doc.php?DID=166

вариант за download от официалната страница на Министерството на труда и социалната политика:
http://www.mlsp.government.bg/bg/law/law/index.htm
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jun 02, 2009 4:37 pm

Явно е от времето. И аз днес отидох в Деканата, за да заявя, че или ще се явявам на изпит в друга катедра/при друг преподавател, или ще направя скандал, че даскалът, от който ми зависи оценката днес ми сервира, че "няма да ме скъса, но можело да си направим взаимно услуга в извънработно време, за което да получа 6 и без да уча". Моят отговор беше, че и да ме скъса, няма да му мине номера. Утре отивам при Декана, за да си подам молба официално за смяна на стажа.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jun 02, 2009 4:40 pm

:shock: Някаква епидемия е явно... Аман от идиоти :(
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 02, 2009 4:51 pm

кол с ръждив пирон му е цаката май :evil:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 02, 2009 4:55 pm

Господари на ефира и скрита камера. Бахти, честно! :shock:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 02, 2009 5:46 pm

ЗОМГ!
Мразя феминизма и простотиите около него, но това си е sexual harassment и трябва да бъде наказано.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests