Споделете

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jul 29, 2008 4:44 pm

Само ни напомни преди да тръгнем другата седмица, моля те
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 29, 2008 5:02 pm

Става!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 29, 2008 5:28 pm

Между другото, споделям, че преводът на "Ерик" е ужасен. Тоест има бележка под линия: "сукубус - дух, който се чука с жени". Бел. пр. А из самия превод има наистина смущаващи места. Недоправен е. Хм.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jul 29, 2008 5:29 pm

Marfa wrote:Между другото, споделям, че преводът на "Ерик" е ужасен. Тоест има бележка под линия: "сукубус - дух, който се чука с жени". Бел. пр. А из самия превод има наистина смущаващи места. Недоправен е. Хм.
Само 13 години по късно ли го установи :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 29, 2008 5:45 pm

Ми просто за сефте го чета.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Tue Jul 29, 2008 6:55 pm

Не знам дали темата става и за лигави излияния, но нали се казва "Споделете", та реших да опитам. Накратко, преди два дни научих, че момичето, в което съм влюбен от доста време, харесва друг човек, който май отвръща на чувствата й. Тъжно (или весело предполагам, зависи от гледната точка).

Тъпото е, че това вече ми се е случвало с убийствена степен на повторяемост. Поне три момичета, които съм харесвал много, първоначално са се клели, че нищо не може да стане ("много добри приятели, нали разбираш" - мразя това оправдание), след това са тръгвали с някой, аз съм страдал известно време, после е преставало да ми пука, те са късали с него и в някакъв хубав момент са се забивали с мен и аз съм се чувствал нелепо, защото вече не съм ги възприемал повече по подобен начин. Заради това и трите истории завършиха с инцидентни целувки или инцидентен секс.

В два от случаите се влюбих през есента или ранната зима (както е и този). И в трите случая момичетата са си намирали гаджета в края на пролетта и началото на лятото (както и сега). Между другото въпросните случаи изчерпват 75% от досегашните ми влюбвания/силни харесвания на някого.

Взе да ми писва! Дали не съм станал жертва на проклятие?

Днес пък, в дома за деца с увреждания, в който супервайзвам работата на екип от специалисти по тях, които по-рано бяха наети от фондацията, за която работя, едно момиче се нахвърли да ме прегръща и целува много агресивно без никаква причина. Това явно идва да подскаже, че все попадам на грешните жени. :mrgreen:

И за капак за първи път се замислих, че не съм имал истинска почивка от около три години насам (и със сигурност няма да имам и това лято). Хубав ден, както казват в Средната земя.

П.С: А, да, силно изнервен влязох в някаква приятна малка книжарничка и на един много нисък рафт открих старо издание на "Фондация и Земя" на Азимов за 4.50 (btw, за същата ми искаха 50 лева на "Славейков" миналата година). Ако не друго, поне ще се отдам на здрав ескейпизъм тази вечер :D.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 29, 2008 7:18 pm

Wellcome to teh real world :lol: Всъщност днеска докато се кандилках из трамвая и си мислех аджеба нещо подобно, в смисъл виждам само далавера в момента си остана стар ерген със свободно време и парички и окейжънъл секс. Любов любов ма на човек му трее и акъл, пък двете не са ми се случвали едовременно кат малък. Просто некак виждам кво ме чака по схемата, може да е в друг порядък но елементите са едни. Емоциите си ги има къде по силни къде не, ма тва "влюбване" дето да те кара да искаш да станеш по-добър човек нейде зачезна. Не мога да гледам сериозно на тия неща, пък работа винаги има за целия китайски народ ако човек иска си избие от главата некоя бивша. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jul 29, 2008 8:08 pm

Itilon, само мога да ти пожелая кураж!! :mrgreen:
И да знаеш, че има толкова различни влюбвания, колкото и хора по земята, минимално. :wink: (Че има и раздвояване та и размножаване на личности, нерешителни такива и всякакви психари/ки!! :twisted: ) А и по принцип откроителна черта на човешкият род, е да говори доста лековато за сериозни и "трансцендентални" (Аааа, как се пишеее??) неща. И също "обещаваме" доста a la légère, макар и само с мълчание! :? Quién calla, otorga!, казват испанците. Който замълчи, приема/одобрява!, помага също понякога да разбираме мааалко неправилно чуждите (от друг човек) изказвания. :roll:

А относно момичето от центъра, ако е с "увреждане", са доста любвеобилни. :D Ако - не е, ти ще си прецениш! :wink:

И не, окончателно не си жертва на проклятие. Всеки е отговорен за живота си, поне до някъде. Та явно трябва да промениш малко поведение, очаквания и да изостриш слуха.

Кселославе на правият път си ти!! 8-) Остава ти още малко; на теб от теорията, на мен - от практиката. :rofl:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jul 29, 2008 10:59 pm

Xellos wrote:Wellcome to teh real world :lol: Всъщност днеска докато се кандилках из трамвая и си мислех аджеба нещо подобно, в смисъл виждам само далавера в момента си остана стар ерген със свободно време и парички и окейжънъл секс. Любов любов ма на човек му трее и акъл, пък двете не са ми се случвали едовременно кат малък. Просто некак виждам кво ме чака по схемата, може да е в друг порядък но елементите са едни. Емоциите си ги има къде по силни къде не, ма тва "влюбване" дето да те кара да искаш да станеш по-добър човек нейде зачезна. Не мога да гледам сериозно на тия неща, пък работа винаги има за целия китайски народ ако човек иска си избие от главата некоя бивша. :mrgreen:
Стига бе човек, всеки знае, че любовта движи звездите :)
Както се пееше в оная песен "love will never die".
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jul 29, 2008 11:07 pm

Защо го ебавате всички? Итилон, просто бъди верен на себе си 8-)
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jul 29, 2008 11:18 pm

Interpreter wrote:Защо го ебавате всички? Итилон, просто бъди верен на себе си 8-)
Е къде пък видя някой да ебава някой???
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jul 29, 2008 11:47 pm

JaimeLannister wrote:
Interpreter wrote:Защо го ебавате всички? Итилон, просто бъди верен на себе си 8-)
Е къде пък видя някой да ебава някой???
Защото никой не му даде ценен съвет. А е редно да го посъветваме човека, като хора с опит.
Изтърваваш си неволно презерватива пред дамата, изчервявш бузки и казваш "О, пардон."
Ако е по-интелектуална, заговаряш я за ролята на дезоксирибонуклеиновата киселина в репродуктивния процес.
Ако е тъпа, просто я уговаряш, че е крайно време да й покажеш скромната си колекция от японски миниатюри.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 30, 2008 12:55 am

Пък аз съм на мнение, че не бива да се избързва с генералните изводи.
Имам магистърска степен по несполучливи връзки и и професорска титла по несподелено влюбване. И точно когато преди година и нещо бях решила, че нещо в мен си е умряло с отскок от високо и ме болеше съвсем физически (не знам как става тоя номер, вероятно е някаква невралгия), нещата изведнъщ щракнаха и се наместиха. Нямам идея защо и как, аз наистина се бях отказала.

Не знам на колко години си, бтв, но тъй като говориш за момиче, а не за жена, предполагам, че може и да са по-малко. В което няма нищо лошо, просто е възможно и тези момичета да се държат така, защото за тях всичко е на шега все още. Що се отнася до сезонността - ми знам ли, есента е меланхоличен сезон, в който те избива на емоции, а лятото тях ги избива на действия и ваканционни връзки, всъщност дори има известна логика в това. Не е чак толкова странно съвпадение. Горе главата.

Валери, пошъл си, макар и по изискан начин, ще ме прощаваш.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 30, 2008 11:10 am

Милена, просто снощи прекалихме с джина по домашному. Съжалявам и си взимам бележка :oops:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 30, 2008 11:19 am

Итилион, ти пък не ги чакай по няколко месеца да ти избягат. Влюбваш се - действаш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests