Гледано напоследък, Part 2

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Thu Dec 18, 2008 11:12 am

изгледах паприка,доста приятен филм.
единствената ми забележка е,че както си беше много приятно и 'реалистично' сай-файче,филма взе да получава някви уникални факсове от космоса към края си.
типично за сатоши кон де,иначе човек би си помислил,че екипът на филма се е назобил много здраво с психотропни субстанции преди да са седнали да мъдрят що за завършек да направят.

сега се оглеждам за някое друго приятно филмче,ама май съм ги гледал повечето....хм,май ще взема да си дръпна патлабор,че по едно време ми висеше на харда,но така и не се наканих да го гледам.
:)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Dec 23, 2008 5:09 pm

Продължих набега си в Ghost in the Shell франчайза като изгледах Innocence. Потресаващо тъп сюжет и безумен диалог пълен с рандъм цитати, добре поне, че е красив, иначе никога не бих го изтраял докрая. Добре, че сериалът е дело на друг режисьор-сценарист, защото сигурно и той щеше да е почти негледаем.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Dec 23, 2008 11:00 pm

Опитвам се да намеря начин да съм по-малко съгласен с теб. No, it doesn't come...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 29, 2008 9:52 am

Загледах току що приключилото Kurozuka на Madhouse. Първоначално бях останал с впечатление, че е самурайско и с визия, сходна с тая на Innocence, но бързо си дадох сметка, че при все че главният се размотава с катана, анимето всъщност е постапокалиптично + вампирско, а визията му е тази на VHD: Bloodlust и Highlander. На 4/12 съм и засега ми е трудно да изкарам кохерентно мнение - анимацията е страхотно силна според мен, а екшънсцените къртят, освен това има литри кръв и ЕДНИ ПОЧТИ ПРАВИХА СЕКС ВЕДНЪЖ!!, обаче историята все още е абсолютно фрагментарна и нон-стоп скача между някакво близко опустошено бъдеще, Япония от 12 век и други разни периоди, така че все още ми е тотално неясно ква е далаверата. Е, още 8 епизода само, може и да го догледам днес...

Ето линк за любопитните:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=6098
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Dec 30, 2008 11:04 am

Следващите четири епизода пуснаха малко яснота, т.е. все така нищо не схващам за лошите какви са, откъде са се пръкнали и що им е кръвта на вампирката, като ЯВНО също са безсмъртни, но нещата повече идват на фокус.

ЕКШЪН СЦЕНИТЕ СА ОМГ! Не вярвах, че някога ще видя пак динамика като онази от Bloodlust, но тук не само има такава, но и със същата анимация! Битките между Куро и няколкото полудемона в последните три епизода бяха точно като тия между Ди и Барбароите, даже разни шипове/лиани изскачат от най-различни места точно като там.

За момента тоя сериал ми е малко нещо като "Bloodlust среща Ergo Proxy", много ще зависи от последните четири епизода дали ще е нещо наистина яко, или просто мешавица с як екшън.

Едит: Обаче опънингът ме кефи все повече въпреки мазния прогресив/индъстриъл/квоттам. Пасва си някакси със сериала.

Едит2: плс някой да ми отговори, че да не поствам трети пореден пост утре като годогледам :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Dec 30, 2008 2:16 pm

Какво да кажа, и аз го гледам сериалчето и съм до десети епизод. Сюжетът не може да се каже, че ме е грабнал, но нали има як екшън на корем...Но в десети епизод има доста добър обрат изясняващ много неща.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 31, 2008 11:17 am

Догледах го. Общо взето ми хареса, макар че си остана безсюжетно до края. Историята като цяло е посветена на безсмъртната любов или по-скоро обсесия, която преодолява вековете и т.н. Доста е яко и има доста крийпи и мрачен финал, но екшънът е омг и поне заради него си струва.

Прочее, персонажи в тоя сериал няма :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jan 01, 2009 5:13 pm

Кефи.
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jan 05, 2009 11:56 am

Ние сме на четвърти епизод и нещо не ми харесва особено, въпреки че ще се догледа, интересно ми е какво ще стане, пък и не е дълго. Някъде на втория епизод се усетих точно какво не ми харесва - много е бавно и несвързано (освен това има излишно много кръв и жестокости - по оня не-готин начин, дето се опитва да е готин, но не е). Относно несвързаността - оная простотия с Бенкей в началото на втори епизод все още не съм схванала какво беше, нататък става ли ясно?
Най-вече се дразня, че като темп на развитие е като "Легендата за Дуо", който е попадал на последното ще разбере за какво говоря. От горните коментари най-мрачните ми опасения за сюжета се потвърдиха... така и няма да видя смисъл до края. Обсебеността през вековете, блах :/
Даже анимацията ме дразни, много е статична и единственото красиво нещо дотук е жената. Всичко е супер мрачно и на места не се разбира какво има на екрана с тая палитра. Битките дотук ми бяха скучни. Бтв според мен изобщо не прилича на VHD: Bloodlust.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 05, 2009 12:02 pm

Шантаво си е, ма трее се изгледа до края да се види кво що, има си обяснения. Ма бая перверзна работа е :twisted:
:ninja:

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Mon Jan 05, 2009 2:14 pm

бавно и славно си зяпкам you're under arrest от '96-та,щото бавно и славно се тегли мамицата му.:lol:

иначе се оказа много арноImage
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 06, 2009 12:54 pm

Бтв, мислех да го пиша в темата за броя, но все пак тук ще е по на място: преди да отпочнем Курозука изгледахме Lovely Complex :) Наистина много приятно, въпреки че и аз имам едно-две възражения - основно това, че много на драма го удариха накрая и развалиха комедийния тон.

Въпрос към Амелия:
То е ясно, че ако на някого му се гледа свястна любовна история, ще си намери сейнен.
Моля те, кажи няколко примерни заглавия, че да се ориентирам горе-долу?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 06, 2009 7:43 pm

Berserk, Shigurui, Cowboy Bebop, Gantz, Planetes, Kemonozume, Sai Kano - в тях любовната история не е фокус (освен в Сай Кано и Кемонозуме, де), но пък й е придадена или по-голяма дълбочина и зрялост, от тая дето се вижда в шожо-тата, или има и секс, което прави нещата по-истински, или обстоятелствата са някакви шантави. В Гантз обаче баш любимата ми любовна история е в мангата - не помня дали са стигнали до нея в анимето. Аз приемам Бибоп и Планетес за сейнен, щото са много по-сложни и зрели от шонена, въпреки, че тук може да се дискутира.

Kenshin OVA 1 и 2 - ОВА-тата на Кеншин са много по-сериозни и мрачни от шонен сериала и любовната история в тях е красива, тъжна и пълна с обречена романтика. Малко мяза на Базилиск, хвърли му един поглед, може да ти хареса.

Blade of the Immortal - в мангата има някои наистина яки любовни взаимоотношения. Анимето излиза в момента и е тотално съсипано, обаче.

Други примери, които не са сейнен, но пак си струват според мен:
Шожо и шонен (гимназистки простотии) - Fullmetal Panic, Ranma 1/2, Hana Yori Dango,
Джосей - Honey and Clover, Kimi Ga Nozomu Eien.
Яои - Ai no Kusabi

А има едно аниме - Aizhiteruze Baby, в което става дума за един батко, който се грижи за малко момиченце. Няма романтична любов между баткото и момиченцето, слава богу, но реших да го спомена, щото ми се видя много интересно като идея. Малко е прекалено дълго и то като Ловли Комплекс-а обаче.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 06, 2009 8:52 pm

Сигурна ли си, че Kimi ga Nozomu Eien е джосей? Все пак е правено по хентай игра.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 06, 2009 9:57 pm

Благодаря за доста големия списък :) Някои от нещата не са точно това, което имах предвид, защото в момента ме интересуват сериали, в които фокусът е върху любовната история (манга не ми се чете точно сега). Така че остават последните 2 (Сайкано и Кемонозуме). Кеншин съм го гледала, много хубаво нещо.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 63 guests