Гледано напоследък, Part 2

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Dec 05, 2012 9:41 am

Uchuu Senkan Yamato 2199 OVA 7-10...I am a sucker for space opera.
Освен това всички главни женски персонажи изглеждат, като моделки 8-) .

Интересно е как разместват елементи от оригиналното аниме и ги дават на малко по-подходящи герои. Вкараха и някакъв subplot, че шефката на разузнаването има тайна задача и все още се опитва да изпълни поне част от първоначалния план за колонизиране на космоса.
Политическото обкръжението на Деслър е доста по-добре и доста по-рано представено. Подлост, лицемерие, машинации, изродщината и каризмата на самия Деслър. :lol:
Войсактингът на всички гамиласианци е страхотен.

Между другото имаше и един оригинален киберпънк епизод, който няма нищо общо с първия Yamato. Историята не беше нищо особено, но пък е интересно, че по серията са работили Production IG.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Sat Dec 15, 2012 2:00 pm

Бях ударил паузата на Zetsuen no Tempest: The Civilization Blaster до 7-ми и вчера догледах всичко излязло.

Ъ?

Целият този build up, за да получим сцената на горската пътека, която се проточи 4 серии и ще се точи още. :lol:
Голяма излагация!
Особено поведението на Самон, който от кадърен, всезнаещ и всеможещ антагонист изпадна до треторазряден водевилен злодей с всичките тези физиономии "Изловихе ме!" и разсъждения от вида "Този младеж говори пълни глупости, но тотално ме надцака!".
Разваля се първоначалното впечатление.
Значи пичът победил най-могъщата магическа личност (сестра си), сега няма достатъчно магически сили, знания, воля...и ъъъ...добре въоръжени и организирани подчинени...за да нарита задниците на някакви невротизирани аматьори тийнейджъри.
Защо им даде толкова шансове и беше толкова отворен за атаки?

Цялото това надприказване, теоретизиране и спекулиране с неизвестни...не че не ме забавлява в някакъв смисъл...но мястото му е в литературния кръжок "Хьока" (където им пукаше повече за метода, а не за решението на самите загадки), не насред битка, между хора на ръба на нервна криза, които решават съдбата на света.

OK, може да не е чак толкова зле, но началото ми се стори малко по-амбициозно, а сега взе че го изби на стандартни шоненски монолози, съчетани с неизбежното превключване на действието точно в момента, когато стане наистина интересно.
Според мен с дадения материал, можеха да измислят малко по-качествен пълнеж, вместо да разтягат до безкрайност едни и същи неща.
Пък тъпата жертва ми е толкова антипатична още от началото. Нищо чудно да се самоубила, само за да може главните герои да се унищожат един друг :mrgreen: .
Цялото и поведение, интриги и провокации са толкова глупави и така гадно лъхат на plot device.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 15, 2012 7:14 pm

Изгледах Kaiji. Въпреки безбожно бавното темпо ми хареса достатъчно, за да продължа с втори сезон. Там нещата бяха много по-добре в първата половина, но втората е тотална мозъчна смърт. Всичко е за лютата борба на главния нещастник (не бих го нарекъл герой със сигурност) с някаква Демонична Пачинко машина. Епизод, след епизод, след епизод, след епизод. В един момент почнах да превъртам през епизодите и пак беше бавен прогреса. То не бяха обрати, то не беше чудо...
Като цяло това аниме е с любопитна идея, но повече от 5/10 не мога да му дам.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Dec 21, 2012 5:46 am

Изгледах спортния джосей Chihayafuru и той взе, че ми хареса. Има готини персонажи и е един такъв лежерен и позитивен. И понеже е джосей има и любовна история дето може дори да ни я развият по някое време!!!!
!!!!!!!!!!!!
Озадачаващото е, че това аниме става за гледане дори при положение, че спортът в него (няква игра с карти наречена карута) изглежда по-скучен от кърлинг и само японци могат да намерят нещо такова за забавно. Артът е приятен, керъктър дизайнът е нелош - особено главната и единият главен, сеютата не са някакви феноменални, но стават и дори досадното напяване на фразите от картите не дразни много. Препоръчвам на жените във форума, а може и на някои от мъжете. Много добре влиза и сега му чакам втория сезон, който почва нейде януари месец.

Мисля да изгледам Скип Бийт за втори път, че ми се гледа нещо такова.

Между другото, преди 2 седмици се хванахме да гледаме Eyeshield 21 и то се изтърка окончателно и безвъзвратно и ни писна някъде към 25-30-ти епизод. Та заебахме го и си изгледахме One Outs за втори път. Вдъхновени от него подхванахме Кайжи, който всъщност е идейно аниме, ама аз не можах да му изтърпя и първия сезон до края - не можах да му кльопна негативизма и себедеструктивността на малоумния главен герой, а и вървеше твърде бавно. Изпиваше ми цялата енергия, пък тя ми беше нужна за работата. Сашо успя да се изнасили да изгледа и втори сезон (и мисля че това е причината да остане на легло с температура две седмици вместо само 5 дена), а аз му видях синопсиса на историята в Уикипедия. Мисля, че ми е достатъчно.

А преди месец и нещо гледахме 2 епизода на Polar Bear Cafe (Shirokuma Cafe), но забравих да ви кажа за него, щото то ми причини лек брейн демидж вероятно в дяла на мозъка отговарящ за краткотрайната памет. Не мога да си обясня защо съществува това аниме и е навъртяло 38 епизода досега...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 23, 2012 2:20 pm

Berserk Golden Age Arc II - The Battle For Doldrey :roll: weeeeell става.
:ninja:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Dec 23, 2012 4:08 pm

И аз тъкмо изгледах Берсерк втория филм. Супер много се накефих!!!! Нямам търпение за третия!!!!!! Касапница!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! хД

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 27, 2012 9:06 pm

Изгледах Another. Почна бавно и досадно, после се разви няква прилична мистерия и накрая завърши като Happy Tree Friends, с което уби секъв опит да е ужасяващо, страшно и драматично. Смях се.

Имаше хубави бекграунди, но керъктър дизайна беше тъп и клиширан - от оня най-гадния аниме арт. Като озвучаване и музика - нищо особено. Имаще една тиха мелодия, която ми харесваше. ОП-а е некъв Коуд Гиаски кошмар.

Опитвам се да гледам Ун-го, ама нещо ми се опъва. Първите мистерии са супер предсказуеми, а оная петниста крава ме дразни и в двете си форми.

edit: Догледах Ун-го, което почти ме уби от скука. Няква поредна Боунсовщина - това студио не е произвело нищо, което да ме изкефи от Wolf's Rain насам. Нема ли да фалират вече и да освободят ефира от себе си, чудя се? Та единственото, което тоя лъхащ на Госик сериал ми докара, е желанието да гледам Инишъл Ди заради Шиничиро Мики, който озвучава досадния Бил Гейтсоподобен чичко в Ун-го и главния герой от Инишъл Ди-то и като цяло ми е един от любимите сеюта.

edit 2: Довърших и Каубутсу-то. НИЩО не се случи в това аниме, спряла история като Кими ни Тодоке, ама с по-яки персонажи. Не горя от желание да чета мангата сега. Ако някой ден направят втори сезон, ще го погледна, но в момента нещо дълбоко не ме интересува кво ще стане с аутистите тук.

Бтв, преди няколко дни изгледах Скип Бийт за втори път и прочетох мангата докъдето е излязла. Продължава да ме кефи все така, ма и то се точи с ебаси клизмоча. Никво движение от април 2011-а, ебаси!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Dec 28, 2012 10:28 pm

Xellos wrote:Berserk Golden Age Arc II - The Battle For Doldrey :roll: weeeeell става.
Брей, даже не знаех, че има такъв - ценно инфо, веднага влиза в списъка. Мерсим ти :mrgreen:
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jan 03, 2013 12:49 pm

Хареса ми доста, дегозару :).

Image
:ninja:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Jan 03, 2013 11:30 pm

Очудвам се как не съм се похвалил с Tiger x Bunny. Страхотно аниме!
Историята ни отвежда в някакво бъдеще, нещо като 22 век (каза го по-точно, но паметта ми не побира толкова), където еволюирали хора (НЕКСТОВЕ или на български "Следващи") са придобили различни супер сили. Част от тях участват като суперзвезди в реалити шоу "некст тв", където тези герои, спасяват града от какво ли не, пред очите на целия град. Разбира се, всеки се бори за рейтинги, рекламите са на всяка крачка и така нататъка. Главният герой Тайгър е остаряващ супер герой без фенове и бъдеще, компанията му спонсор фалира и той е принуден да работи за нова компания с абсолютно различни виждания. Натам за партньор му набутват Барнаби, който е много известен, интелигентен и е абсолютната противоположност на Тайгър. Персонажите са силни, моментите са много леки, но супер запомнящи се, като цяло това е най-доброто аниме, което съм гледал през цялата 2012.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Jan 03, 2013 11:43 pm

Аз чакам да събнат филма, чувам, че бил много хубав - май историята на Котетсу, за жена му и т.н.
Аз в момента зяпам Беелзебуб, божке, това е невероятна простотия, само се хиля като идиот :lol: Аз си го продължавам всъщност, бях го поспряла по едно време, то взе че приключи, та сега накуп карам. Изгледах си половината сериали за сезона, сега чакам новата порция :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jan 04, 2013 11:57 am

Той филмът ако е излязъл по кината през септември...има да си почакаме за видеото...
Беше сладурско сериалче - шарено, лъскаво, приключенско и разпускащо.
Тъпо е че Sunrise не щат да захващат втори сезон.
Май скоро ще хвана да си го rewatch-а...за втори път (като свърша с rewatch-а на City Hunter, който пък ще го почна след Cobra OVA-тата и последното му TV :lol:). Бе много съм натрупал за rewatch.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 04, 2013 11:59 am

Мда, септември излезе филма... напролет вероятно ще го гледаме :) А втори сезон беше одобрен мисля, ама кога ще го направят е друг въпрос :)
Нямам време аз за rewatch, твърде много неща имам за първо гледане...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jan 04, 2013 12:30 pm

Аз пък имам много стабилен спомен за тема в MAL, където пишеха в прав текст - няма да има втори сезон...хем на Sunrise не им се занимавало, хем TV разпространителите се разпискали за рекламите по mecha suit-ответе на героите....първи сезон щял да мине метър, но от тук нататък комисията нямало да толерира такива неща нито в този френчайз, нито в други анимета.

Не че не могат да разкарат рекламите...ама тук идва отношението на студиото.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 04, 2013 1:22 pm

Това тотално ми се губи, честно... Но пък сега видях, че ще има и втори филм тази година, това е добре :)

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 83 guests