Гледано напоследък, Part 2

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Jul 19, 2012 12:52 pm

Най-сетне си догледах и Tasogare Otome x Amnesia, беше общо взето приятно сериалче, много красиво със сигурност. Сега трябва да си избера някое от всичките анимета, които имам да довършвам, ах :(
Иначе загледах и аз Joshiraku, забавно е доста :) Зяпам си и Arcana Famiglia, поне ще е кратко :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jul 20, 2012 10:05 am

K-On Movie - добре си беше филмчето, аз му се зарадвах.
Като съдържание беше по-близко до втори сезон отколкото до първи. Имаше и няколко качествените K-On-щини, но не бяха чак толкова, колкото се надявах. Предполагам ако фокусът беше насочен повече към Ritsu и Mio вместо към Yui и Azu-nyan, щях да съм по-доволен. Character design-ът ми се стори леко по-различен от сериите и малко по-близо до Hyouka. (Е, той дизайнът на двете шоута е еднакъв, но все пак забелязвам съвсем леки промени.)
Графиката и анимацията бяха прекрасни...макар че имаше два-три по-опростени общи планове, а и хванах поне една грешка (тотално сбъркани пропорции на краката на Azusa :lol: , в една от сцените).
Играта на сеютата (която е кардинална част от шоуто) също беше от класа, макар ми трябваше известно време докато свикна с кинаджийския аудиомикс. (Това ме впечатлява във всеки филм по ТВ серии.)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Fri Jul 20, 2012 9:04 pm

Тия дни ми влезе мухата да си потърся нещо в духа на Аякаши и попаднах на това. Впоследствие го изгълтах на един път и останах втрещен колко е кораво и що не съм го гледал досега. Действително напомня много на Аякаши, по-точно на арката с бакенеко-то; всеки епизод, с изключение на последните два, се върти около някой персонаж от японската народна демонология, който неизменно се оказва резултат от някаква мрачна тайна и/или покъртително жестока постъпка на съвсем обикновени люде. Заключителните две серии ми дойдоха малко втф, но ще видим как ще ги възприема на второ гледане. Артът е доста особен, много красив и психеделичен. Гурото е доста силно застъпено, но на мен лично не ми пречи, а и допринася за зверски тежката атмосфера. От минусите: протагонистът е върло досаден и... ами това е май. Вкратце, много съм доволен.

Иначе гледах и аз новите Мояшимонки. Възнамерявах да изчакам да свърши сезонът и тогава да си го изгледам накуп, но първият Мояшимон ми е едно от любимите анимета изобщо и изкушението беше твърде силно. Опростеният рисунък не ми се понрави особено, липсва ми наказателната кулинария на професора и първият епизод беше тотално мех, но иначе е добре.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 23, 2012 8:46 am

Jinrui wa Suitai Shimashita от първи до трети епизод. Оказа се постапокалиптично (от вида тих апокалипсис), шантаво, алегорично и сюрреалистично.
Кефи ме.
С нещо ми напомня за Kino No Tabi (заради ретро пост sci-fi обстановката) и за Arakawa Under The Bridge (заради неадекватното отношение на героите към обкръжаващия ги свят - измислени правила, смахната лична философия, безумни мотивиращи речи и пр. :lol: )
Съдържа доста шегички и социална гротеска.

Тъпотията в Accel World и Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru нарасна критично в последните епизоди и ги дропнах.

Иначе си следя останалите избрани on going неща. Kokoro Connect дори ми се вдигна малко в очите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Mon Jul 30, 2012 9:42 pm

Nodame Cantabile Finale ... Finale :cry:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Aug 01, 2012 2:08 pm

Най-сетне се хванах да изгледам първите епизоди на Sword Art Online и както се очакваше, много ми хареса :) Подозирам, че мъжът ми се кефи още повече и от мен, защото все пак цъка точно такъв тип игри :) Та така, това ще си го зяпаме :)
Другото, което зяпам е Natsuyuki Randezvous - много ми харесва! Има и весели моменти, но през повече време сърцето ми е свито, така ми става мъчно от цялата история.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Aug 03, 2012 9:15 pm

Steamboy - не ми харесва boy частта. Steam компенсира
7/10

Serial Experiments Lain - прекалено сурово със зрителя. Не дава никаква информация за целта си. Но все пак едно от най-оригиналните неща, които съм гледал. За пореден път съм съгласен с ревю на Shadowdance, но чак след консумация се оказва, че не съм съгласен с оценката.
8/10

Wonderful Days/Sky Blue - детайлна анимация, клиширана и евтина история.
4/10

Redline - брутално, красиво, оригинално. Заслужава си напълно, че и отгоре. Понижавам оценката, заради забавянето след пристигането на планетоида. Малко беше скучно там, но финалът ми изтри всякакви лоши спомени.
8/10

Wings of Honneamise - много неочаквано от мен, аниме с толкова сериозна история. Ако не беше онази сцена, дори бих казал, че му липсва всякакъв фенсървиз. Все пак много солидно, ако и да спазва старата традиция всеки главен герой да бъде пълен ассхол. Анимацията също беше много красива и всичко беше детайлно и изобщо куул стъфф.
7/10(без онази сцена - 8/10)

пп. Panthy and Stocking is teh siht, но нямам сили да го гледам още. Оставям го за в бъдеще.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 06, 2012 12:02 am

Full Metal Panic Fimuffu се оказа ебаси якото нещо :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 06, 2012 12:22 am

Нали?????? Чидори и Соске са най-яката двойка евър!!! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 06, 2012 12:35 am

Уникални :twisted: , Нямах идея че е такова казармено, мислех че е нещо съвсем друго. Епизода с ръгбистите Image Особено - гласовете как им направиха ...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 06, 2012 2:41 am

Даааааа, моментът със Соске и наръчника как се малтретират словесно новобранци е вечен просто. :lol:

Гледала съм това аниме над 10 пъти и си умирам от смях всеки път. Жестока комедия са спретнали, навръх на цялата драма от другите два ФМП сезона. В тоя ред на мисли, ако не си ги гледал, можеш да им хвърлиш едно очо. Там е екшън и драма, смешките са много малко. Първия сезон е зле осран от Студио Гонзо, ама последния - The Second Raid е доста добре направен. FMP всъщност се движи по поредица от лайт новели. Те също са разделени на драматични книги, вървящи по главната сюжетна линия + странични книги с хумористични простотии. Завършени са, но не знам дали и кога ще ги анимират. Нататък стават разни зли неща с нашите хора, има бая отчаян екшън и прочее. Трябва да проверя дали някой се е хванал да преведе последните книжки, да видя кво се случва, че там където спрях беше много лош клифхенгър.

Ма е добро като цял. Жесток хумор, жестоки главни персонажи, яка романтика с тях, хубав екшън. Историята не е зле и тя. Сетингът също е готин - предпочитам някви ей такива по-милитаристично ориентирани технологии, вместо някви летящи из космоса меки и т.н. Са, не знам дали се справят добре с армейската част - като поведение на бойното поле, стратегия на битките и т.н., ма на простак като мен му изглеждат добре направени тея неща, дори с цялата нереалистична ламбда драйв технология.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 09, 2012 12:08 pm

Вече се похвалих колко страхотно ме впечатли приключенско-военната space opera - Space Battleship Yamato 2199 OVA (2012), която е remake на класическия сериял от 1974.

Засега са излезли 6 серии, преведени са 4, а предстои да излизат още 20...бавно и славно...:(

Вчера изгледах първите две серии от оригинала (апропо, страхотно реставриран релийз на Central Anime)...
Wow скокът не е само на ниво графика (което е разбираемо за сравнение с ТВ продукт от 1974), обновеният сюжет е доста по-реалистичен и политико-военно-икономически насочен. Реакциите на героите са също по-човешки. Примерно Kodai не изпада в маниакално повторение на едно и също "Защо не тръгваме, защо не тръгваме, защо не тръгваме!" (явно представата от 1974 за силна емоция...дали за нея не е виновен Уилям Шатнер и ролята му в Star Trek :lol: )
Оправени са и разни логически грешки - примерно там Yamato почва да се тресе още преди да е започнала бомбардировката.
Май само докторът е по-голям сладур в оригинала (особено като се бори с прасета) :lol: .
Малко странна беше и историческата справка във втори епизод. Там се казваше, че американците са изпратили над 1000 самолета, за да го потопят...всъщност са били само 300 от трите самолетоносача, които са били в района.

Искам да подчертая нещо. Новото OVA не е начин да се преправи и заличи поредицата от 1974!
Някой с голямо търпение и любов е преровил целият обемист материал и е извадил най-ценното и емблематичното, коригирал е по-малките грешки, премахнал е по-грубите и е запълнил празнините. Голямата част от сцените и диалозите са буквално идентични с оригиналните. Добавените сцени само слагат повече обем и реализъм.
Примерно как изглежда един функциониращ подземен град, а не застиналото футуристично slide show от старите серии, или церемонията по изпращането на Yamato с речта на капитана (съставена от негови оригинални монолози и мисли на глас) или пък разнородната тълпата от персонажи, която демонстрира колко многолюден е екипажът...факт който не личи много във версията от 1974.

Ако е възможно сега уважавам дори още повече Space Battleship Yamato 2199 OVA. То не само дестилира най-добрите идеи от оригинала, но и му придава съвременен вид, който може да съперничи с най-мощните конкуренти от жанра, като Gundam Unicorn (е, като графика 2199 не може да го пребори...но като история, динамика, мащаб на действието) или да кажем малко по-дъртите Gunadm 00 и Macross Frontier.
Т.е. подход съвсем различен от Star Wars-ското "Натрупай там колкото се може повече нови специални ефекти!".
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2012 4:09 pm

Свърших Texhnolyze. WHAT. THE. FUCK. Най - интересното е, че въпреки че дори ЕВА има повече завършеност, все пак като цяло ми хареса. Може би защото не ми пукаше толкова за героите, а гледах с някакъв клиничен интерес случващото се. Е, поне имаше готин арт, атмосфера и на моменти добри екшън сцени. 7,5/10

Сега големият въпрос докато си доглеждам Eden of the East, какво да гледам паралелно, след като FMP реших да го карам по - лежерно? Чудя се между Speed Grapher, Trigun или Kurozuka.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Aug 10, 2012 4:59 pm

Speed Grapher=shit

Believe my uneducated opinion!

ПП
Trigun май не го харесвам много, но по субективни причини...филмът обаче много ме изкефи...и е убийствено нарисуван.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 10, 2012 5:44 pm

Triguna е далеч от лежерно, ама си е базово аниме за човек, който гледа такова. Филма е доста по добре рисуван. Мене поне ми е в топ 5 анимета форевър по лични причини :).
Спиид графъра е силно зле дам, не е чак такъв клъстърфък като технолайз ама е бозица.

Kurozuka ще му хвърля едно око не го знам ;)
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests