За/Из/По-губени във WoW (място за nubs, дето още я играят)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Fri Apr 03, 2009 1:33 pm

PrivateRaio wrote:това с уайп феста...и аз нямам обяснение.
Статистиката - 21:0 за Сарт + 3 дрейка....шъ ревна!
Пролетна умора, не се коси :P Всеки с едното око гледа в Улдуар вече :wink:

За хит, ето тук има една хубава табличка с разбираеми обяснения

http://www.wowwiki.com/Hit#Hit_rating_chart

А тоз уикенд не е много сигурно дали въобще ще стигна до компютър, та за хероик по-добре го мислете без мен :oops:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 03, 2009 2:02 pm

Елейн - голямо не. Не си взимай енчанти не си взимай нищо. Просто няма смисъл сега. По добре хвани да левълнеш някой друг герой - паладин/ДК до 70 за да имаш и танк герой като си вземеш wotlk.

Hit - трябват ти 7% с еднo оръжие като си. С dw е много сложно колко точно е оптималното. Expertise - 6.5% или 26 експ.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 03, 2009 2:08 pm

А, Даниеле, аз си левълвам прийста ^^. Поне за прийст имам в наличност едно добро дете да ми помага и да ми разясни кое-как. Скоро ще имам експанжъна, живот и здраве, че ми писна да цикля на 70-то ниво, че и без това каквото можах да свърша дотук (освен фишинга на макс), го свърших.

Изкушавам се да вдигна лок.


В момента Дзверо ми налива акъл в главата за Hit chance, Expertise :D, Crit Chance, Crit Hit rating и прочие. Много е образователно ^^ и наистина, както казва, съм затънала като пате в калчища с всичките статистики.
:mrgreen:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 03, 2009 2:11 pm

по отношение на енчантите, послушай Драгън... но джемове си сложи - от по-евтините... иначе хубави енчанти и хубави джемове - на 80 лвл...

Тише, почини си, а ние ще тормозим Илийката да танква, че да събира и гиър, и да се обучава върху нас :lol: аз този уикенд съм на пълно разположение - ако не ме намирате на Зенедар, знаете де да ме дирите :D разбира се, ако в събота вечер ме вземат да хийлвам с Лийд в Накс, ще ви зарежа съвсем безскрупулно, защото това са си маса емблеми + шанс за добър гиър :P
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 03, 2009 2:14 pm

Ники, ако Илия се появи да танква, ще може да направим един бърз хероик... стига естествено и Танчето да е на линия. Мисля за VH, че там е най-бързо.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 03, 2009 2:22 pm

Ми само 3 емблеми ;рр Иначе другата седмица "изненадващо" се оказвам с няколко почивни дни та ше има време за бая неща. Иначе след вчерашното респектване насам натам понаредих и на мечка малко повече точки. Ше хода да закачам елитки да си тествам и малко стамина гиър довечера.
:ninja:

iliak
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Tue Jan 20, 2004 2:50 pm

Post by iliak » Fri Apr 03, 2009 4:19 pm

Става - кадето кажете там танквам.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 03, 2009 11:32 pm

Е уредихме ръкавиците :)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Apr 06, 2009 2:53 am

Голямо левълване, голямо чудо. Прийстката се повлачва с на Ники хънтъра. Днес качихме 4 нива и половина. Сега сме 48. Утре ще инвейднем Sunken Temple. Очаквам като съм с прийстката да падат cloth неща и хубави хийлинг оръжия, а не plate и съответно като водя на Ники хънтъра да не падат неща за поп!

Леко ми се придрайфва от Зул'Фарак вече. Дано скоро не го посещавам с каквото и да било.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Apr 06, 2009 9:59 am

къде сте тръгнали към СТ на 48 лвл, бре... сами не можете да го направите... то, по-лошото е, че е досадно дълъг... направо го прескачайте...

довечера като се прибера имам доста домашна работа (няма ли мераклии да ми изгладят 3 перални дрехи? :roll: ), но междувременно мога да ви заведа за 2 Принцес-ръна в Мараудон...
и пак ви казвам - няма особен смисъл от СТ... по-добре куести за последните 10 лвл до 58 лвл и после Аутлендс...

иначе аз го откарах мързеливо тези дни... малко си постегнах героите на Зенедар, че Таис бе останал без поушъни, фласки, без билки дори, и отделих време за това... както и на банка-алтовете възложих задачи, че го удариха на уволнение напоследък :evil: и след това се запилях към Шатъред холс... където прийста ми снощи чукна 76 лвл...
хем се радвам, че имам само левъл до летене, хем се дразня, че имам само 2.5к голд и само ще мога да си купя скила за летене из северните земи, но не и епична гарга... :( не съм свикнала аз да летя бавно, а не виждам как ще събера толкова пари за времето игра, което й отделям :? но поне ме разтоварва де...

да видим и какъв ще е дейли хероика за днес, че снощи бе Окулус, а там без сериозна група не си е работа да се ходи... иначе на друида ми му трябват някъде 2 хероика, че да си купи токен за роба със значките... за съжаление Т 7 ръкавиците не са ми ъпгрейд, та ще се надявам на Накс 10 другата седмица с друида, щото тази бях твърде уморена да отида...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Apr 06, 2009 10:17 am

Даааа... "Бягане по нивата" (ей, как хубаво и пасторално звучи това) беше основна дисциплина този уикенд. Още в петък, след малко забавни перипетии из Sholazar basin успя да се завлече на 77 ниво. Огледахме торбите, портмонето, изтръскахме касичката, примолихме се на Таис (да е жива и здрава) за още 2000 жълтички и се метнах към Шадоумуун в пилотското училище. Тръгнах си отттам с грифонче в синя броня, като за алиански паладин - така си отиват повече и с кончето. Минах бързо един курс по летене в северни условия и вече бодро можех да се отправя в епичен полет из нови територии и нови нива. Съвсем епично си полетях, ще знаете. Общо взето менках из Sholazar, Storm Peaks и Icecrown, като в последната територия прекарах най-много време. Всъщност още на 77 ниво се запътих натам, защото мобовете са по-големи, пада репутация с Ebon blade, а те дават на свои хора хубав енчант за каска. А и там има много ъндеди, а паладините обичат да бият ъндеди:). Прескачах си аз по териториите - направя няколко куеста, омръзне ми - хоп на другата, тама пак направя няколко куеста, дойде орда и започне да наглее и аз пак - хоп на друга територия. С кирка на рамо, ножка за дране в торбата и голяма брадва на гърба - животът бе песен. Измъкнах сума мини изпод носа на ордата. Обаче така и не се отвори възможност за инстанс - хем сума време висях в LFG.

И така по някое време в неделя стигна 80 ниво. Беше време за нова екипировка.

Първа задача - остъргах за пореден път честно припечелените от Ланис значки - този път за епични брейсъри. Оставих й една емблемка за спомен. Освен това се наложи да пазарувам есенции от АХ.
Втора задача - ново оръжие. Имах си повечето материали, обаче няколко titansteel бара трябваше да се пазаруват от АХ. Така и направих - хванах едни ковач от гилдията за ушите, замъкнах го да дежури в Айрънфордж и така, първо направи хубавия мейс. Човекът вися на площадката пред банката сума време, докато аз се забавлявам да енчантвам и да се колебая дали ще искам нещо друго. А аз в в това време само дето не се разридах, като видях колко ми падна крита при смяната на оръжията. Почнах да се чудя как да компенсирам.
Трета задача - накрая не удържах, ошушках още материали от АХ и се сдобих с епична каска. Пооправи се малко ситуацията.
Четвърта задача - ами... таковата...аз откакто взех първата двуръчна брадва.... с други думи 2-hand mace skill ми беше на 125. Та се почна една тренировка. Мобовете мряха общо взето от ретрибюшън аурата :lol: Но пък даже успях да направя няколко куеста в Зул`драк.

След това дойде време за по-сериозни тренировки. Събра се дружина за хероик - общо взето все алтове от гилдията. Отправихме се към Драк`терон и настана веселба, когато почна да тече масов демидж по народа. Нашето дръвче се енрейджна и извади голямата гьостерица от хралупата, за да налага неразумни дпс-та по главите. Плейтът наистина те прави безразсъден и за малко сред корени и ламарини да настане весел словесен и философски въргал на тема агро. Трябва да призная, че Танчето беше право :oops: . Включително и за енрейджа - много е подтискащо за хийлър да му мре народът. Но пък не знам какво не им беше наред на моите адони - друг път ми е сигнализирало всеки път като взема агро, а вчера, когато започнах да им следя индикациите, видях, че сигнализира само ако почна да дърпам агрото, дето го държи танка (общо взето екранът светва в червено и еква някакъв тътен). Което на практика се случи не повече от 4 пъти и веднага танкът си го взимаше обратно. Но пък нямам идея какво трябва да се направи - ползвам съвсем стандартна поредица от умения, както съм чела, че се прави. :roll: Ако не ги ползвам, остава ми само да гъделичкам мобовете с мейса.

В крайна сметка прекосихме инстанса и на финала видях, че съм си забравила колбичката, с която призовавам Дракуру. Срам!!! Но народът беше добър - съмоннаха ме, след като отидох да я взема, та Йоа вече гордо може да се нарече Guru of Drakkuru.

После прецапахме набързо Виолет холд.

И към края на вечерта, реших, че е време да се пробвам за нещо по-сериозно. НАшата гилдия правеше някакъв много импровизиран пробег на Блек темпъл, като периодично викаха в гилдията за хора. Реши и аз да се присъединя и се натресох право на Блъдбойл. Ей, ама не го обичам тоя!!! Обаче там меле май се играе по-лесно. Падна едно диво налагане по боса и той сдаде багажа. После се запътихме към RoS. Общо взето появиха се поне 10 рейд съобщения никой да не стъпва на рампата, след като пробягаме коридора. Естествено първата работа на народа, беше да се изсипе на рампата. В тази връзка, следващия път Ники и Дима наистина трябва да дойдат (все пак хубаво да погледнат тактиките на босовете поне за бегла идея) - все ще се справят по-добре от част от народа, дето беше там. Не е истина какви разни-безобразни имаше в рейда, пък и той беше под 20 души, та и място има. Пак не уайпнахме по пътя. Тръгнахме из пищните будоари по пътя към Маман, изръсихме се при нея и докато нашите обясняват битката, един от симпатягите, който беше и танк на всичко отгоре, полетя към боса и почна да го налага. Цирк! Накрая го изхвърлиха от рейда, а той дръпна маайката отново, с идеята да ни ядоса. Ние просто я ресетнахме. След това културно си я убихме. Обаче съставът ни съвсем оредя. Въпреки това се запътихме към Съвета. По пътя стана весело - щото влязох в бой без вдигнат seal... усетих се и тогава погрешка натиснах taunt-умението. Естествено големият робот се извърна към мен и почна да ме налага, ама не умрях... само от срам :).
Но съветът не можахме да го съборим. Просто си бяхме недостатъчно хора, а и вече ставаше късно и решиха да го оставим за понеделник. Ще видим дали ще се включа пак. :D
Last edited by Lannis on Mon Apr 06, 2009 10:47 am, edited 1 time in total.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Apr 06, 2009 10:24 am

Пуцахме нелфариан вчера четирима ..... мъъкааааааа ....
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 06, 2009 10:48 am

Tais wrote:къде сте тръгнали към СТ на 48 лвл, бре... сами не можете да го направите... то, по-лошото е, че е досадно дълъг... направо го прескачайте...
То ние си сменяме за воденето с 80-70ките алтове. :mrgreen: Стълбите на ЗФ как ги праим с урагана не е истина и то на ферал ;)

Иначе ше е по-бързо значително с тебе ;) Поне си смених прасето с друг вид от тия пак елитните ;)

Ръкавичките за мене са имба, ма остава малко към 6к репутация до екзалтед с ебЪна за убавата броня ;) 1-2 хероика ;)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Apr 06, 2009 11:02 am

Честито за 80-тката, Ланис ^^.

Таис, за Sunken Temple-а. Събрахме няколко куеста, а и мястото последно като ходих ми се видя окей като го минавах с шамана. Та ще се водим с Ники, колкото да гепим някой и друг uncommon и малко xp.

В Мараудон има един кентавърец, който дава за награда много имбав стаф за кастър. Ще ми се да го докопам някак. :roll: Ама няма да губя време на про-тата :). С Ники ще се водим.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Apr 06, 2009 11:30 am

Xellos wrote:То ние си сменяме за воденето с 80-70ките алтове. :mrgreen: Стълбите на ЗФ как ги праим с урагана не е истина и то на ферал ;)

Иначе ше е по-бързо значително с тебе ;) Поне си смених прасето с друг вид от тия пак елитните ;)
къде съм казала, че ще се джойнвам за СТ, бре?? :shock:
НАПРОТИВ, опитах се да ви разубедя... 4-те куести на кръст не си заслужават разчистването на ЦЕЛИЯ инстанс, дето е маса траш, за да се отключат босове... два часа там не ми се губят, защото нямам и без това много фрий-тайм вечер, а държа да си направя дейли-хероика с Лийд... предложих единствено да ви направя принцеса рън 2 пъти, защото там е бързо, но само принцесата, не и куестите в Мараудон, че той е даже по-голям и от СТ, и там цяла вечер ще си замине в обикаляне по крилата, защото куестите са пръснати...

иначе снощи в ДТК за малко щях да напляскам по прясно изкования плейт, дупето на Ланис, че и на Конт с рогето му :D а на втория бос - дори това на Илия, дето хукна да бие не-елитните аддове по стълбите и заряза рогето + шадоу-прийста да да танкват елитните :evil: бтв, Реми си го раздаваше доста про - 34% от общия дмж направи момчето, топ-дпс и съумя грам агро да не дърпа... Ланито грабне таргета на Илийката и като развърти едно аое, а онези ми ти мобове като я заобичат силно и на дървото му побеляват клонките :? а Конт ми е много любопитно какви ги вършеше... вероятно просто не го е радвал таргета на танка, щото не мога да си обясня как той отнасяше толкова дмж... та почти през целия инстанс си лекувах 3 танка... :roll: Реми, милия, само от време на време по един ХоТ поемаше и толкова...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests