За/Из/По-губени във WoW (място за nubs, дето още я играят)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Apr 02, 2009 6:46 pm

Всичко си остава - просто ти се добавя още една форма
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 03, 2009 1:21 am

Това е просто ужасно. Тишо днес ми казва, че в blue socket може да влезе и лилав или зелен джем О_о. И че двуцветните пасват също. Започнах да ровя в АХ съответно да си сложа джемове на новата каска - три сини слота. Е, няма такъв хаос и обърквация. Defence, expertise, parry rating и още едно от тоя сорт не ги бръсна за нищо. Важни ли са ми? Според Ланис и Тишо - не, щото 1) не играя ПвП и 2) не съм танк.

И после се започна. Strenght ли ми е по-важно от Stamina или Armor Penetration. А каква е разликата между Hit rating и Critical Hit rating. Всъщност кое ми е най-важно за меле шамана. Как са степенувани по важност. Като сокетвам да избирам повече стамина или по-малко стамина, но и плюс AP or CHChance. Изобщо... съвсем се забърках :( и сокетвах там. Тъкмо бях събрала 200 голд след като си купих епичната летялка днес (след която бях на 0 голд) и хайдеее останах на 4 голд след като си купих джемовете. Не ги е срам бижутерите (ако вдигна репутация ще мина аз бижутерство, ще видят те!).

Иначе Тишо ме уби на два пъти ^^, за да си взема куеста за Blackrock Dephts key. Взех въпросния ключ - доволна съм. Не че имам какво да търся там (освен ако не ми прищрака да вдигам репутация).

Ники респекна на Муункинче и го калих бързо, бързо с един куест в Shadowmoon Valley, на един олтар, на който идват някакви изроди елитни 70 левъл и 71 левъл да ни бият по много. Първите две вълни удържахме, ама третата и четвъртата - нъц. После той плю една майна на дебелото рошаво пиле-миле (баси колко е сладко, иде ми да го стисна!), отиде да се върне на Feral и изринахме куеста. Сега си имам красив ;) табардец (и нова каска и нов пръстен).

Някой може ли да ми обясни от всичкия гиър кои парчета могат да се енчантнат? Всичко без тринкети, пръстени и neck, нали?

Едит: Бтв позачетох се в ЕлитистДжъркс за глифовете. Е, бога ми, тези хора са много луди. Такова задълбаване няма просто. То не са симулации - с гиър, без гиър, с таланти, без таланти, с точки само на 1 талант и без съответно, със скил еди-кой-си ранк и съответно без. И така били някакво dummy в симулатора 3 часа. После били същото dummy ама 10 нива по-ниско, за да не блокирало О_о. Ужассссс! Сравняваха глифове пичовете. Накрая от това, което успях да прочета, честно, успях да разбера горе-долу само, че про-тата ПвЕ-та играят с Glyph of Windfury Weapon (за който също има големи спорове дали не е по-добре да се сложи Glyph of Flametongue weapon or something), Glyph of Stormstrike и за номер три спорят масирано. Аз третият слот така и така още го нямам отворен, та ще си почака. А и сложих само Glyph of Renewal (премахва необходимостта от ankh при ползване на самовъзкресяващото ми уменийце ^^) за майнър глиф, трябва да измисля още два - ама са много глупави... и Дзверото това коментираше ^^.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Apr 03, 2009 1:27 am

http://wowraid.com/index.php?topic=139.0

holy shit ....

Елейн - хит ти трябва много - около 10-12% мисля за DW, след това експ след това AP/Agility.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 03, 2009 1:41 am

Аууу... експертизата ми е нулева и хич не я имам за нищо >.< ...
Гледам най-много Attack Power, Agillity и Critical Hit Chance. Обикновено на това наблягам. А сега си сложих и един джем с малко Spell penetration (мъничко :P), защото ползвам често шокове. Oh, well, каквото-такова, докато не докопам по-хубав гиър.


Този на видеото е с X-Pearl нали? :roll:

Edit: Сега загледах отново гиъра на Шаманблоб - вярно на всеки червен слот има джем за + експертиза. И има логика. Голям съм нууб :(. Повече ЕлитистДжъркс за мен, хак. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Доколкото виждам Hit rating, Critical Hit rating (квато и да е проклетата разлика), Attack Power и Expertise са най-важни, както и Agillity. Стамина и Сила след това на опашката. Както казва Ланис ;) - HP е проблем на хийлъра.

Едит 2: За Лорд Казак, бтв, почетох коментарите в УоУхед, било възможно за 4 души 80-тки. Трябвало добър хийлинг.

3 manned with:
Feral Druid
Holy priest
Affliction warlock

Priest needed an innervate but other than that it was completely easy, 170g in the pocket.
Това звучи имбаво ^^. ;) Ако някой ден се почувствате нагрухани и с желание за едни интересни 5 минути с голямото чудовище - казвайте да се опитаме. :mrgreen:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 03, 2009 9:39 am

Елейн, гледам те как се луташ и се умилявам, но мога да си представя цялата тази информация, че и про-коментарите и изчисленията на младежите от Елитист Джъркс, колко объркващи са...

сега, когато четеш в този форум за изчисления за това колко хит или крит/хейст ти трябват, или какви джемове/глифове да слагаш, винаги имай едно наум, защото масово в постовете там статсовете се изчисляват в зависимост от рейд-сетъп... затова подбирай постовете, които четеш...

примерно на мене ми трябва един хит рейтинг за соло игра, същия хит-рейтинг е по-различен, ако в партито има драеней, още по-различен, ако в партито има шадоу прийст, а също и буумкин... тъй като на този етап ти не рейдваш, гледай статсовете за соло-игра... често те са с по-високи изисвания от тези в рейд, защото различните класове от рейда те бъфкат допълнително по различен начин...
Elayne wrote:Доколкото виждам Hit rating, Critical Hit rating (квато и да е проклетата разлика)
сега, ще обясня по-просто разликата - ако хит-рейтинга не ти е кап-нат (на максимума за класа и левъла ти), когато биеш мобове ще виждаш честичко "miss"... всяко пропускане на удар си е нулев дмж върху моба, затова е важно ПЪРВО да кап-неш хит-а си, а после да наливаш в крит, което е шанс за двоен дмж...

за чисто мелее-статсовете при шамана се опасявам, че трябва да четеш :? имам някакъв 32 лвл шаман, отпреди мнооооооооого време и не съм играла с нея твърде отдавна... а нещата оттогава е променени...

другото, на което обръщай внимание е за кой левъл говорят в постовете, защото масово там се коментират статсове за 80 лвл... примерно нужния хит за 70 лвл е с около 100 единици, грубо казано, под този за 80 лвл... поне при магетата е така, вероятно и за останалите класове е подобно...

и честито за епичната гарга :D

* * * * *

малеееееееееееее, Драгън, тези братушки са диви!! :shock:
ама като гледам само един буумкин са взели за кастър - само мелее-та са го пречукали... щото и повече носят на бой... че даже и Тераброн гътнаха... :shock: преди да дойде Шадрон убиха Сарт и уайпнаха на Шадрон.. баси... а гледате ли протекшън палата как ще издъни дмж-метъра :lol:
това, дето мноооооого ме впечатли също е, че на тези младежи и Дедли бос мод-а им говори на руски :lol:
Last edited by Tais on Fri Apr 03, 2009 9:52 am, edited 2 times in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 03, 2009 9:45 am

Мдаа бройлера е сладък ама осакатява останалите форми така без гиър ;( Ше си карам на ферал за ся, тамън прехвърлих малко точки към танк таланти :). Некви си 3 елитки с по 40к кръв да ме смелят беше безобразно.

а за изчисленията се спирам до тва

Image :oops:
:ninja:

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 03, 2009 10:14 am

Дима, не мисля, че ти трябва spell penetration. То май пак е повече пвп-ориентирано. За мобовете ти трябва хит, за да можеш да ги удряш с меле оръжие или спел. За съжаление, нямам идея колко е "тавана" на хита за шаман 70 ниво, нито пък къде може да се види.

За енчантите - енчантърите могат да енчантват chest, gloves, bracers, boots, weapon и back. Могат и пръстени да енчантват, но само своите си, така че това не те касае. За shoulders има енчанти, които се купуват - те са inscriptions. Дават ги двете фракции - Алдор и Скрайъри. Имат два инскрипшъна - на онърд мисля, че е първия и още един, по-добър, на екзалт репутация. По-нататък има по-добри инскрипшъни от една от северните фракции. Има инскрипшън и от по-ниските територии - Таис май говореше за това в ЗГ. Аз никога не съм ползвала.

За глава - отново има "енчант" някакъв извън енчантърската професия. И пак се взима, като имаш репутация с определена фракция. Твоят май трява да е от Сенарион - и мисля, че иска revered.

http://www.wowhead.com/?item=29192

Ники, пилето си е много добро - иска си тренинг и екипировка:) иначе кастър с такъв армър просто няма. При това прави много голям демидж и има СС.

Аз съм много доволна - вчера най-после се почувствах като да не съм ходещ хп за ордата. Едно роге ме нападна близо до базата на шалашките. Аз все още се шашардисвам, като ме нападат, обаче в крайна сметка рогето ванишна и отфуча нейде из околията. Късно вечерта едно пиле реши да ме тормози, докато пердашех фауната в кратера. Аз бях мила и даже се опитах да си тръгна оттам, въпреки крайно нелюбезния cyclon и moonfire. Обаче пилето се беше привързало към мен и ме последва. Даааа... оказва се ключово да се сетиш да ги стъннеш - сякаш се депресира от това. Загуби ориентация, а след това и живота си. После изчака да се поотдалеча, ресна се и профуча като котка с ламарина на опашката далече от мен.

А снощи в Накс нищо не падна за мен и Танче. Безобразие е това!
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 03, 2009 10:27 am

Lannis wrote:А снощи в Накс нищо не падна за мен и Танче. Безобразие е това!
то мене Накс от доста време не желае да ме ощастливява :cry: на всичкото отгоре снощи Пачверк дропна пръстен, който реших да поискам, за да имам пръстен със спирит и бая крит, да мога да експериментирам после с айтъми за Улдуар, ама щото магето ни офицер бе мастър-луутър и се заговорихме, та той не разбрал в крайна сметка, че го искам и го даде на един от паладините за офф-спек :cry: абеее, не ми върви и това е то...

да не говорим, че не зная какви ги вършех снощи, но бях арго-машина! :? на траша редовно танквах по нещо :roll: няма да си признавам колко боса ми хвърляха по едно око... :roll: а на последната битка как успях да дръпна и Кел`Тузад за секунда, идея нямам :shock: просто не обърнах внимание на Омена, защото тъкмо в този момент той майнд-кънтролна двама играчи и сменях таргета, за да правя котка...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 03, 2009 10:35 am

Даааа... забелязах го аз това с агрото. Нашето Танче редовно си беше с агро-червена точка на барчето в грида. За бой си плачеше и бой получаваше :P Ама и аз нещо повечко съм мряла - на последния бос завърших с разпарцалявена рокля, та трябваше да се поправям спешно. Да не говорим какъв резил - уайпнахме на Кел. Рейд лидерът ни беше ужасно разочарован. Да ти дожалее чак ... ама пък на мен ми беше смешно :lol: Та Танчето, ти ли там дръпна боса? :lol: :lol: :lol: Изобщо, съвсем го удряме през просото с тези две рейд вечери - онази вечер уайпфест на Сарт, вчера панаир на КТ :)

А смешното беше как на Пачверк тръгнах по инерция да хийлвам друг уориър за няколко секунди, вместо мейн танка. Добре, че се усетих сравнително навреме. После "ощасливеният" дпс-уориър, ме омрънка, че заради това е трябвало два пъти да ходи да топи крачка в зеленото поточе, че да му падне живота и да не го цели Пач, ама ми прости де - къде ще ходи :lol: :lol: :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Apr 03, 2009 10:43 am

Lannis wrote:Да не говорим какъв резил - уайпнахме на Кел. Рейд лидерът ни беше ужасно разочарован. Да ти дожалее чак ... ама пък на мен ми беше смешно :lol: Та Танчето, ти ли там дръпна боса? :lol: :lol: :lol:
ааа, моля, моля, аз го привлякох към себе си на опита, в който го убихме :D тогава само получих вик от Джурай във Вента "Watch your aggro, guys" :lol: иначе на първия опит, когато уайпнахме, аз бях от последните умрели... и все ми се струваше, че и с по-малко от 1/3 рейд можем да се справим... 2 пъти се бандажвах дори, че стигнах на под 1000 кръв, а и мана не бе останала, ама Холи като нареди да мрем и... се оставих буболечките да ме изядат.. :(

обаче аз, съвсем удобно, смея да твърдя, че снощи нещо танковете блееха... :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Apr 03, 2009 11:14 am

Чист уайп си беше първата битка. Аз умрях на блок, после ме съживи Анакс, обаче вече маната беше малко. Качих я колкото можах, но по едно време остъргах всичко, а Кзану вече получаваше много демидж. Та по едно време се гътна славно, Шанди след него и бубите се разщъкаха, като истински буби. Няма как да избягаш от тях.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Fri Apr 03, 2009 12:51 pm

Elayne wrote:Иначе Тишо ме уби на два пъти ^^, за да си взема куеста за Blackrock Dephts key. Взех въпросния ключ - доволна съм. Не че имам какво да търся там (освен ако не ми прищрака да вдигам репутация).
Хубава работа сега :roll: Ти сама си скочи в лавата, не съм те бутал я :mrgreen:

А ето и Ониксия-чейна, не че вече трябва, ама е един от най-хубавите из старите земи. Пък и да видиш драконите в Стормуинд, си е преживяване :wink:

http://www.wowhead.com/?quest=6502#comments

Колкото до джемовете - каквото и да сложиш, все ще се объркаш :P Въпросът е да свикнеш да ги преценяваш, че като ти се наложи да слагаш мета-джем, който иска примерно 3 червени и два сини... :roll: Аз като сменям екипировка обикновено си взимам въдицата, сядам край някой гьол, ловя риба и мисля, мисля... По някое време само ловя риба :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 03, 2009 1:18 pm

Мняя аре довечера най-сетне един хероик в новите земи. Мрън. Че утре съм ангажиран до нощите с неща и нема влизам особено. :roll:
:ninja:

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Fri Apr 03, 2009 1:27 pm

това с уайп феста...и аз нямам обяснение.
В сряда го минахме Накс прилично, но снощи.....снощи......СНОЩИ.... на Сарт бяхме резил пълен. Както каза едно шаманче от гилда: "вече се чудя дали последните 2 седмици успех на ОС3Д не са били чист късмет на начинаещия!"

Направо ми се плачеше. Най- глупавото бе, че умирахме след като падне и втория дрейк - т.е. или половината райд се самоубиваше сам или се гмуркаха във вълните :( На няколко пъти стигахме до Лава Бюфета :lol: просто защото измираха повечето дпс-та. Статистиката - 21:0 за Сарт + 3 дрейка....шъ ревна!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 03, 2009 1:28 pm

Уви, наистина всичко се съобразява с екипировката, а аз наистина не мога да преценя съвсем. А и ето от теб, Таис, чувам, че имало cap на hit-а за 70ти левъл. :roll: В ЕлитистДжъркс действително обсъждат глифове, джемове и прочие за 80ти левъл. За 70ти ще трябва да си преценявам.

От така важната, явно, експертиза аз имам точно 0/0. Обикновено гледам да наливам на Armor Penetration, Agillity и Crit/Стамина.

Ланис, за енчантите - мерси, образователно беше, ще събирам пари за енчанти, че те са по около 100 голд някои. За онези, които се взимат с репутация... тъжно, тъжно, мнооого е досадно да гриндиш репутация. :roll:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests